Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Time-Lapse Seyahatlerim

Phillamon

Öne çıkan mesajlar

reyou said:

Phillamon said:

reyou said:

google map gibi adamsin mubarek sdf
calan muzik ne?

Videonun açıklamasında albüm olarak vermiştim.
Şöyle buyrun:

ona tikladim link kirik.
eyv.

bir de o belediye otobusune carpan okuz merso sana laflar hazirladim.

Link yanlış olmuş cidden, pardon. Link düzeltildi :)
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Kareler kaç saniye arayla?

Saygılar.

Selamlar,

Standart Timelapse gibi belirli aralıklarla foto çekip birleştirme şeklinde değil. Bu başlıkta daha önceden biri Instagram'ın çıkardığı Hyperlapse uygulamasını önermişti. Onu kullanıyorum.

Uygulama 1080p video çekiyor ve onu sizin seçeceğiniz 1,2,4,6,8,10,12,24 ve 40 kat seçenekleriyle hızlandırıyor. Bunu yaparken bir de stabilizasyon uyguluyor. Bu stabilizasyon işlemini yaptığı için görüntü normal çekiminden birazcık daha zoom yapılmış gibi oluyor. Kenarlardan görüntüyü kırpıyor yani. Bu videoda 10 kat hızlandırma yaptım diye hatırlıyorum. Genelde 8 kat hızlanma kullanıyorum.

Edit: Hyperlapse uygulaması iOS'te var sadece. Android için Microsoft'un Hyperlapse uygulaması var. O da çok güzel bir uygulama.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Hmmm... O yüzden çok güzel akıcı oluyor yani :D

Saygılar.

Aynen öyle. Telefonu cama tutturmak için kullandığım holder'ı da AliExpress'ten almıştım. Dandik bir şeydi çok sallanıyordu, bir kaç gün önce de kırıldı zaten :D
Daha düzgün bir holder alırsam daha da stabil olur diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

offf gordion'un o aptal otoparki...

Aynen ya, alt katı kötü, üst katı ayrı kötü. Girişinde çıkışında trafik felç hep.

zeawee said:

çogzel olmuş video :P

Saol canım :)

Bu da bir önceki videonun devamı. Önceki video kadar güzel ve ilgi çekici değil ama elimde kalmasın, yükledim bunu da :)

Bazı noktalarda müzik ve görüntünün uyumu çok güzel oldu. Virajı dönerken müziğin değişmesi, bagaj kapağını kapatırken çıkan ses, kapalı otoparka girince müziğin yavaşlaması vs. :)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=XxvoyUZpOfw?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

sonuncusu müzikle filan baya iyi olmuş ama "kalkışta ve inişte elektronik cihazlarınızı uçak modu dahil kullanmayınız" ;_;
Sosyal ağlarda paylaş

yol timelapse videolarına en iyi giden müziklerden biri:

maccabees - unknow (N yok)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...