Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, GERGE dedi ki:

RX 5500 XT de olabilir. En azından 8GB ekran kartı. 1660 Super ile benzer performans ama fiyat çok daha iyi: https://www.itopya.com/sapphire-radeon-rx-5500-xt-nitro-oc-8gb-gddr6-128-bit-ekran-karti/

buna katılmıyorum, 5500xt ile uzun süre kıyasladım 1660s'i ve 1660s bariz önde. 2gb fark için performans kaybı var hatırı sayılır.

https://www.hepsiburada.com/asus-phoenix-geforce-gtx-1660s-6gb-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-ph-gtx1660s-6g-p-HBV00000S3CAU

5500xt almak üzereyken vazgeçtim ve iyi yapmışım. 5600xt altı çok zayıf. en ucuz bu linktekini bulabildim şu anda, ben aldığımda 5500xt'den ucuzunu almıştım, belki kıyıda köşede bulunabilir.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Fistan dedi ki:

970 den 5500 e sokağa para atmak gibi bişey olur sdf

internet kullanıyosunuz arkadaş 970 vs 5500 yazamıyor musun

lol şu 2 sayfadaki en underrated comment. @Dynun

cidden yani işlemci değiştirmesi lazım adamın, ekran kartı önermeyin.

970'den 5500 neymiş cidden.

minimal bir perf. gain için bir kamyon para vermesin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

5500 XT 2000 altı değil miydi ya? Bu arada 970'i kaçırmışım ben, 7xx'lerde diye kalmış aklımda.

Sana şunu önereyim;

Üzerine ram de takmak gerekecek tabii. Anakart, CPU ve ram 4000'e halledilir gibi. Sonra da GPU alırsın. Güncel oyunlar hala çalışır GTX 970 ile bu sistemde.

Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi topladim sonunda;

Evga XC3 RTX 3070

Gigabyte MSI MPG B550 Gaming Edge WiFi

TEAMGROUP T-Force Vulcan Z DDR4 16GB

AMD Ryzen 5 5600X

Islemci disinda diger parcalar geldi, islemci de p.tesi gunu burada olacak galiba. 5 sene beni goturse bu sistem cok guzel olur :D Acaba diyorum RTX 3070'i RTX 3080 ile mi degistirsem? Evga'nin step-up adinda bir hizmeti var. Ekran kartini aldiktan 3 ay icerisinde, aradaki farki odeyerek yukseltebiliyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

oynayacağın oyunlarla da ilgisi var kaç sene götüreceğinin. crysis, rdr tarzı oyunlarda 3070 5 sene götürmez, 2. seneden sonra mid-low ayarlara geçersin öyle götürür. aradaki farkı öderdim ben olsam 3080 alırdım.

ha ben cs:go, dota 2, wow, heartstone falan oynarım dersen 5 seneden fazla da götürür.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Abartma ama.

2070 çıkalı 2 seneyi geçti, mid-low mu şimdi, hala ultra. 5 sene önce GTX 970 çıktı ki hala Odyssey gibi oyunlarda ultra high ayarlarda 30 fps üstü veriyor, med-high 60'ı geçiyor.

5 yıl götürür o kart. 2K götürür en azından.

Sosyal ağlarda paylaş

@Manve , Hangi çözünürlükte kullanacaksın. Monitorun 4k mı ? Değilse 3080 gereksiz masraf. 

Şahsen AMD işlemci alacaksam biraz daha koyup 6800(xt) alıp "smart access memory" den faydalanarak daha iyi performans hedefler, pahalı olan gsync monitorlere göre daha ucuz olan freesync monitorlere yönelirdim. 

Sosyal ağlarda paylaş

Su linklerdeki gibi bilgisayarlarin ne dezavantaji vardir normal kasalara gore? Sogutma falan mi, bir eksigi yoksa niye herkes ufak kasa toplamiyor?

Laptop'tan boyle bir seye geceyim, mobil olmam gerektiginde Ipad Pro + Magic Keyboard yaparim diyorum da.

https://www.amazon.ca/dp/B08CGLRCGC/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabt1_1vFQFb3FBYS0A?_encoding=UTF8&psc=1

https://www.originpc.com/gaming/desktops/chronos-v2/

Sosyal ağlarda paylaş

x470/2700x  32gb3000mhz  kasa ve 144hz 2k monitorum var. Ekran kartim 1060. (1070'de var takmaya üşeniyorum)  Kart alayım dedim 5700 xt dışında mantıklı seçenek yok resmen. 3070i bile öldürüyor ya 2k da. (RTX zaten açamıon 3070de o yüzden f/p olarak yine öldürüyor bence. iki kat fiyatına iki katı performans vermiyor 3070.)

Daha alternatif bi öneri var mı merak ettim 5700 xt yerine 2k çöz için ?

Sosyal ağlarda paylaş

@Darqainu 

Küçük kasalara mATX anakart, slim Ramler, boyları kısa olan tek veya çift fanlı GPU lar, soğutucu olarak yatay fanlı işlemci soğutucuları vs takman gerekiyor. Hatta bazı kasalarda daha küçük ölçülerde bulunan PSU larda gerekebiliyor. Dezavantajı daha çok ürün seçeneklerinin az oluşu. Ayrıca boyutlarından dolayı teknik özellik olarak da daha az özelliklere sahip olabiliyorlar. Misal yeni bir ekran kartı alacaksan seçeneğin çok fazla olmuyor.  Bir marka yada modele yönelmek zorunda kalabiliyorsun.

@reampage

O kartın tek alternatifi 2070 Super olabilir. Önümüz black friday. İyi bir fiyata denk getirebilirsen tercih edilebilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia direk fiyat kırmalı 2070 superin yoksa indirim zamanlarında 5700lerinde fırsatı oluyor aynı hesaba geliyor.

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-radeon-rx5700xt-gaming-oc-8g-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-p-31681

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-geforce-rtx2070-super-windforce-oc-3x-8g-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-p-33218

ikiside indirimli şuan fiyatlarıda makul bence ama gidip 800 lira farka değer mi 2070 super ?

Sosyal ağlarda paylaş

Yok bence o kadar fiyat farkına değmez ama demek istediğim şuydu. Sen 4000TL yi gözden çıkarmışsan bu iş için, o fiyata 2070S ( belki black friday de ) denk getirirsen onu alabilirsin ama tabi ki o sırada 5700xt ler daha da ucuzlamış olur ama sen gerek yok o parayı vermeye dersen 5700 xt de gayet yeterli bir kart. Yani durum biraz bütçeyi yönetmekle alakalı duruyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

msi alacaksan gaming x trio alacaksın

asus alacaksan rog strix

gigabyte alacaksan aorus veya windforce (bu seride göremedim bunu, eagle çıkarmıslar sanırım onun yerine)

seçeneğin bu iksinden biriyse tabi ki gigabyte al ama gaming x trio kaç para bilmiyorum oraya çıkacak bütçen varsa veya asus rog strix'e cok safe tercih onlar. ventus'dan koşarak uzaklaş

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • GERGE unpinned this konu
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...