Jump to content

Merhaba patiler. Yeni sisteme hosgeldiniz. Hemen BURAYI okuyun.

Esh

Topla v0.81a [29ocak15]

Öne çıkan mesajlar

Nerde lan bu donanımcılar, kaç gündür iplememişler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O anakartın fiyatı nedir öyle ya? Yok muydu daha uygun bir şey? sanki yarı fiyatına bulunur gibi. Neredeyse işlemci fiyatına anakart mı olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Mesaj tarihi: (düzenlendi)

@Spyro

ekran kartı 2070 gereksiz, 2060 al. aradaki fiyat / fps farkına değmez. (2060 alıp yeni seri çıkınca o zaman üst seviye 4k ekran kartı alırsın) şimdilik 2060 1440p takılacaksan iş görür.

işlemci r5 2600 al amazondan https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-Cooler/dp/B07B41WS48/ref=sr_1_1?keywords=r5+2600&qid=1552547788&s=gateway&sr=8-1

1123 lira kargosu vergisi dahil. 2600x hızına kendin çıkarırsın oc yapıp, artan parayla adam gibi soğutucu al. (amazon r5 2600 alana  Tom Clancy's The Division 2 beleş veriyomuş bu arada)

anakartıda o kadar pahalı birşey almana gerek yok, 600-750 tl arası kartların hepsi aynı işi görür. o kadar para verilmez b450 chipsete, üzerine allah takmıyosun 95-65w tdp işlemci takacan.

hdd 2tb dan aşşa alma, enayilik.

ssd okuma hızı 3000 almana gerek yok sadece oyun oynuyosan, 1gb normal ssd al 550 yazma okumalı, aynı paraya denk geliyo olması lazım, daha fazla depolama+oyun silmeme kafası en güzeli. iş güç yapıyosan yazdığını al tabi.

700w ile 850 w arasında çok fark yoksa 850w al psu, ilerisi için kafan rahat olur.

illa yazdığını alacaksan 80+ eu alma 80+bronze al, eu en boktanı.

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSD sorusunu ben sorduydum da, cidden fark etmiyor mu oyunlar için M.2 vs. düz SSD?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı kasa içerisinde SSD (samsung evo 850 , 250gb ), hediye gelen interl m.2 (250gb), Samsung 970 evo 500gb , raid 0 yapılı 2 caviar black var. 

Şahsen m.2 evo nun performansı farkettiriyor, ama oyunda (sadece wow yüklü) çok abartı fark gördüğümü söyleyemeyeceğim (zamanla kendisini harddiskler arasında gezdirip durdum). Windows vs hayvani hızlı çalışıyor tabi :p 

Evo 970 i amazon dan 28 Ekimde aldım (black friday) 767 vermişim.

@Spyro

Hepsiburada dan yediğim kazık sonrası parça toplama işini askıya aldığım için 2 sene evvel tüm sistemi Inventus a toplattırdım. Adamlar işini çok düzgün yapıyor, kasanın içerisindeki kablolara kadar hepsi düzgün toplanmıştı. Şahsen ben kendim monte etsem kabloları toplamaya üşenirdim :p . Adamlara sistemi test ettirtip gönderttim hatta 1 sene sonra bayağı güzel bir monitör alacaktım biraz daha fazla verip bunlara test ettirip ölü pikselsiz gönderttirdim çok ilgililer sağolsunlar. Yine sistem toparlayacak olsam kendim kurmayacaksam 3-5 daha fazla verip onlara toplattırırım. Arada hayvani fiyat farkıda olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum eklemek için lütfen giriş yapın

Giriş yaptıktan sonra yorum ekleyebilirsiniz

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...