Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

On 14.06.2019 at 13:07, eregorn dedi ki:

Selam ahali. Laptop için yeni ssd alayım diyorum. Bütçe yakmaması adına 

Adata SU630

ve

Adata SU650

yi düşündün. İnternette karışık yorumlar var. Çok anlayan biri olmadığım için, bilenlere sorayim dedim. Alınır mı yoksa başka marka mı bakmalı?

SSD konusunda yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Sosyal ağlarda paylaş

seni sevmiyoruz forumca. kuzenlerinle kardeşlerinle herkesi dövmekle tehdit edip bir de ilgi bekliyorsun. hadi kardeşim başka kapıya....

laptopta mSata slotu var mı? öyleyse paraya kıy bunu al derim. bariz hız farkı olur. eğer laptop eskiyse ve ömrünü uzatmak adına alıyorsan tabi ki ucuz modele gidebilirsin. mega ucuzluk peşindeysen ikinci linke bakabilirsin, daha bilindik marka olsun bari.

https://www.amazon.com.tr/Samsung-860-250Gb-Msata-Disk/dp/B078WS5W4D/

https://www.amazon.com.tr/SanDisk-SDSSDA-240G-G26-SSD-Plus-240GB/dp/B01F9G43WU/

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 250'si vardı, şimdi Amerika'dan gelen bir tanıdığa 500'lüğünü de aldırdım. 100 mb'lık oyunu bile SSD'ye yüklerim bu devirden sonra, tek 250 olunca çok abanamıyorsun tüm oyunları SSD'ye.

Ha oynarım silerim oyunu ne tutucam kafasındaysan 250 de götürür. Ben yayın yapıyorum, çeşitlilik olsun vs. diye çok oyun tutuyorum PC'de.

-Deno- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, goldbären dedi ki:

laptopta yoktur en fazla mSata vardır (m2 nin ilki). fakire benziyor baksana 200 liralık ssd soruyor falan. ıyy.?

Ben de bu var. Fakir değilim ama çok çabuk kalabalık olabiliyorum, biliyorsun ?

PC içinde zaten 250gb ssd var. Yetiyor. WoW classic ve/veya ESO oynarken sıkıntı oluyor. İkisinden birini yüklü tutabiliyorum. Malum adobe programları ve exportlar çok yer kaplıyor. O yüzden 250gb ssd işimi görür. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, eregorn dedi ki:

hdd'den ssd'ye geçmicem ki. zaten hali hazırda ssd var. ikinci bir tanesini alacam.

attığın modelde ssd + hdd yazıyor. eğer konfig öyleyse zaten msata bir ssd, bir de hdd vardır 2.5"lik diye düşündüm. o yüzden hdd çıkarıp ssd takman gerekir %90 başka yer yoktur. baktın mı açıp? dokümantasyonuna falan veya

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Goering dedi ki:

biliyorum ama ssd=>m2 nvme = x6-x7

yani hdd=>ssd etkisi yapiyor. 

abi adam ekonomik çözüm peşinde, sen m2.sata diskini çıkarıp eskisini 100 liraya belki satıp yeniden os falan kurduurp 8x(e varan) performans artışı! yaptırma peşindesin sdf. hayatta yanaşmaz ona.

250 yerine 500lük aldırmaya ikna edemedik daha.

Sosyal ağlarda paylaş

heheh bir de reklam yapmışsın ben de yapayım, senden daha çok gb aldığım için konuyu daha iyi anladığım düşünülsün...

1x 512gb samsung 950 pro (windows)
2x 1tb samsung ssd (oyun film müzik)
1x 4tb WD black hdd (pr0n)

eregorncum gördüğün gibi aradığını tarif edecek yetkili kişi benim.... hatta teknosaya gittiğinde reyonda bir ürün sorduğunda "onu kullandım, o ürünü de kullandım, öbürü zaten kuzenimde var, bu abimde var" diyen kolpacı satış danışmanınız gold.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, goldbären dedi ki:

abi adam ekonomik çözüm peşinde, sen m2.sata diskini çıkarıp eskisini 100 liraya belki satıp yeniden os falan kurduurp 8x(e varan) performans artışı! yaptırma peşindesin sdf. hayatta yanaşmaz ona.

250 yerine 500lük aldırmaya ikna edemedik daha.

yok m2.sata slot'u bostur onun veya x3 tane vardi aldigi laptopta zaten.

yani satmasina gerek yok.

PCIe 2.0 calissa bile SSD'den x6-7 hizli cunku onemli olan IOPS.

amazon.com'dan 145$'a al ustteki linkten 512gb, arkana bakma.

sismanlara guvenme, ben haftada x3 tenis oynuyorum / x2 yuzuyorum.

beynim de iyi calisiyor ? 

Sosyal ağlarda paylaş

nvme'yi normal bir birey neden alsın ki abi? kurgu vb yapmıyorsan nvme alma boşuna. zaten çoğu anakartın slotu nvme destekliyim diye sallıyor, max 500mb okuma yazma olanları çalıştırıyor.

uğraşma yani al bi ssd geç gitsin. windows açılış hızındaki milisaniyelik farkları görmesek de olur. ben kurdum windows nvme'ye şimdi format atmaya üşeniyorum yoksa çoktan silmiştim. boşu boşuna yaz sil yaz sil diske günah.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • GERGE unpinned this konu
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...