Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

@Spyro

ekran kartı 2070 gereksiz, 2060 al. aradaki fiyat / fps farkına değmez. (2060 alıp yeni seri çıkınca o zaman üst seviye 4k ekran kartı alırsın) şimdilik 2060 1440p takılacaksan iş görür.

işlemci r5 2600 al amazondan https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-Cooler/dp/B07B41WS48/ref=sr_1_1?keywords=r5+2600&qid=1552547788&s=gateway&sr=8-1

1123 lira kargosu vergisi dahil. 2600x hızına kendin çıkarırsın oc yapıp, artan parayla adam gibi soğutucu al. (amazon r5 2600 alana  Tom Clancy's The Division 2 beleş veriyomuş bu arada)

anakartıda o kadar pahalı birşey almana gerek yok, 600-750 tl arası kartların hepsi aynı işi görür. o kadar para verilmez b450 chipsete, üzerine allah takmıyosun 95-65w tdp işlemci takacan.

hdd 2tb dan aşşa alma, enayilik.

ssd okuma hızı 3000 almana gerek yok sadece oyun oynuyosan, 1gb normal ssd al 550 yazma okumalı, aynı paraya denk geliyo olması lazım, daha fazla depolama+oyun silmeme kafası en güzeli. iş güç yapıyosan yazdığını al tabi.

700w ile 850 w arasında çok fark yoksa 850w al psu, ilerisi için kafan rahat olur.

illa yazdığını alacaksan 80+ eu alma 80+bronze al, eu en boktanı.

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı kasa içerisinde SSD (samsung evo 850 , 250gb ), hediye gelen interl m.2 (250gb), Samsung 970 evo 500gb , raid 0 yapılı 2 caviar black var. 

Şahsen m.2 evo nun performansı farkettiriyor, ama oyunda (sadece wow yüklü) çok abartı fark gördüğümü söyleyemeyeceğim (zamanla kendisini harddiskler arasında gezdirip durdum). Windows vs hayvani hızlı çalışıyor tabi :p 

Evo 970 i amazon dan 28 Ekimde aldım (black friday) 767 vermişim.

@Spyro

Hepsiburada dan yediğim kazık sonrası parça toplama işini askıya aldığım için 2 sene evvel tüm sistemi Inventus a toplattırdım. Adamlar işini çok düzgün yapıyor, kasanın içerisindeki kablolara kadar hepsi düzgün toplanmıştı. Şahsen ben kendim monte etsem kabloları toplamaya üşenirdim :p . Adamlara sistemi test ettirtip gönderttim hatta 1 sene sonra bayağı güzel bir monitör alacaktım biraz daha fazla verip bunlara test ettirip ölü pikselsiz gönderttirdim çok ilgililer sağolsunlar. Yine sistem toparlayacak olsam kendim kurmayacaksam 3-5 daha fazla verip onlara toplattırırım. Arada hayvani fiyat farkıda olmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

SSD yi Samsung 500GB 860 EVO alabilirsin. Zaten oyun oynayacaksın M.2 e gerek yok.

Ekran kartı olarak GTX 1660TI alman daha iyi olur. Hem daha ucuz hem performans olarak 1070 den biraz daha iyi, hemde yeni nesil. Bütçen varsa 2000 serisine de yönelebilirsin.

İşlemci olarak da aynı fiyata i5 7500 yerine Ryzen 2600x tercih edilebilir yada daha üst seviye Intel işlemci bakabilirsin. Ama tabi herşey bütçeye bakıyor. :)

PSU olarak OC yada SLI fantazisine girmeyecekseniz 650W üzeri gereksiz.

Ayrıca eğer aceleniz yoksa Ryzen 3000 serisini de bekleyebilirsiniz. 2019 ortalarında çıkması planlanıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

beyler şu ikisini aldım

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-tuf-b450-plus-gaming-amd-b450-soket-am4-ddr4-3200-hdmi-dvi-m2-usb3-1-aura-r.html

https://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-5-2600-socket-am4-3-9ghz-19mb-onbellek-65w-islemci.html

bu anakarta uygun fazla pahalı olmayan bir kasa önerir misiniz? normalde niyetim dark base 700 alacamda tr de yok emenike

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

metatrader x10 pencere

tradingview x8 pencere

+ surf + excel

yani ram load %80 gibiydi 8gb varken, +8gb aldim.

ssd var yenilerden ama sunu alicam, yetmezse sonra ryzen 5 2600 alirim:

https://www.amazon.com/dp/B07L6FJS7V/ref=twister_B07KXMM3WP

mantikli mi?

yani evde delid 5.0 8700k var, o kadar akici olmasini beklemiyorum...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

temmuz'da gelir diyorlar ama bence 15 nisan'dan sonra falan gelebilir:

Earnings announcement* for AMD: Apr 24, 2019

earnings'den once aciklarlarsa baya pozitif etkiler, islerine gelir ama zaten 1-2 kere otelendi diye biliyorum bu 3K serisi.

// leak varmis, ilk flagship geliyor digerleri en erken Q3.

Ryzen 9 3850X 16 core / 32 thread

Base Clock:4.3GHz

Boost Clock:5.1GHz

TDP:135W $499

May 2019

Sosyal ağlarda paylaş

ya b450 anakart'i hic test etmeden kasaya taktim.

sonra ryzen 1300X'i taktim, hic error vermeden siyah ekran verdi.

eski anakart'a taktim tekrar 1300X'i yine siyah ekran verdi.

baska ram denedim yine ayni. 

baska power supply denedim ayni.

baska gpu denedim yine ayni.

CMOS reset falan hic denemedim.

islemcinin agzina sicmis olabilir miyim?

?

POST bile gozukmuyor?

bios'tan sesli uyari gelmiyor?

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • GERGE unpinned this konu
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...