Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendini ve işini geliştirmek...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Ninlempis said:

suBzer0 said:

dana

dana22 said:

abi musteri portfoyun ne onu bir ortaya koy istersen..

asagi dudullu esnafiysa zaten kasma..

ha memur da gelir az akademisyeni de gelir vs dersen onlar innovasyona vs tav olabilir.daha da acilirim diyorsan ancak o ise giris..

halkla iliskiler yonu guclu olan bir sekreter al..hic bir halta yaramazsa bile sekreter olarak kullanirsin..ozel gunlerde mass msg atsin butun musteri telefonlarina kadir gecesini atlamasin vs..hatta normal mail den bayram tebrigi vs attira da bilirsin bazilari klasik sever..

az cevresi varmis gibi gorunenlere jet fadil taktigi uygula ..bilinen guzel bir piknik alaninda esnaf vs cevresi olanlara brunch tertip et..beles yeme icmeye herkes gelir ..orada maketten projelerini tanit..ver reklam ver reklami..

cekilisle musterilerini bir haftasonu praga gotur..yada bundan sonraki yapilara 5 er milyar daha kakala hepsini gotur..tur organize et..

en cok para o iste donuyor dolayisi ile sahane organizasyonlar yapilir..

abi şimdi şirketin durumu şöyle ; Sakarya firmasıyız ,

suBzer0
buranın en iyi markalarından biriyiz (lütfen hava olarak algılamayın) istanbul standartlarına yakın daireler yapıyoruz ve fiyat olarak şehrin bir tık üzerindeyiz. Müşteri portföyü de ona göre , babanın çevresi sağlam siyasetten dolayı.

bu tip şeyler yapma planım var zaten ; mesela daire alana taraklı kaplıcasında 1 hafta devre mülk hediye ediyorum filan.

ama bu tip fikirler tabiki oluyor sizin fikirlerinizde çok değerli ama bu fikirler ufak dokunuşlar , benim istediğim daha kökten yenilik ve değişiklik gibi tam anlatamadım galiba. müteahhitlik tarzındaki gelişim mesela.

hangi firma??

ünyap
Sosyal ağlarda paylaş

Ben olsam türk-islam sanatından ögeleri koyardım binalara gelişmeye gerek yok önemli olan pazarlama sakarya'da çok tutar. dörtgen bir site(nişli,portikolu olacak enderun mektebi stayla) ortaya da şadırvan tabi çeşme yerine oturma alanı yapılır ortasına,millet kaynaşsın diye. Site ismini de Divan-i Hümayun koyacaksın,peynir ekmek gibi satılır.
Sosyal ağlarda paylaş

construction technology geliştirimi olarak bakıyorsan çoğu kişi demiş zaten: akıllı ev ve enerji verimliliğine odaklanacan.

ama berber örneğinden yola çıkarsak anladığım kadarıyla üründen ziyade hizmet anlamında bir yenilik düşünüyorsun. eğer kar amacı gütmüyorsan, evi 3d olarak müşterinin modifiye edebileceği sağlam bir websitesi yaptır. ince işçilik malzemelerini toplu alıp ucuza getirme gibi bi kaygın olmasın; alınlıktan süpürgeliğe, evyeden kapıya müşteri istediğini seçerek dizayn etsin, sen de o malzemeleri kullan.

tabi sakarya gibi muazzam bir doğada bildiğimiz apartman yapacaksan bu iş zor.
işini geliştirme arzunu takdir ettim bu arada, cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

yaptığın projeyi satmak nerdeyse projenin kendisiyle aynı önemi taşıdığından, yanına adam tutacaksan cryengine, udk falan bilen bi adam bulup architectural visualisationdan alıp yürüyebilirsin. müşteri portföyün el veriyosa insanları binanın içinde dolaştırabilirsin, eline silah verip duvarlarını patlattırabilirsin vs.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul'da bağdat caddesinde iş kovala derim. özellikle caddede bir iş yakalarsan çok büyük reklam olur. ayrıca ilk iş olarak çok kar amacı gütmeden, adını piyasaya sokmak amaçlı bir iş yaparsan arkası gelir. en az 10 yılın burada iş yapmakla geçer. bu süreçte de sana iş kovalayan elemanlar bulup hızlı çözümleri olan 2 mimar aldın mı takır takır gelişir işlerin.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle senin sektöründeki diğer başarılı şirketler ne yapıyor onu incele. Sonra yurtdışındaki muadilin şirketler ne yapıyor onu incele. Gözlemlemek önemli.

Bir de arka sayfalarda birileri yazmış bizim millet yenilikten vs. hoşlanıyor gibisinden. Aksine muhafazakarız. Halk bildiğini istiyor, yepyeni olanı değil.

Sonracıma her şehrin belli bir kafa yapısı var. Ben bunu İstanbul'dan Kütahya'ya taşındıktan sonra öğrendim. Mesela burada insanlar merdiven çıkmayı, yol yürümeyi vs. sevmiyorlar. AVM'si iki katlı ve geniş bir alana yayılmış durumda. 3 katlı 3 daireli binalarda bile asansör var; geniş salon vs. kültürleri yok vs. vs. İşte sen de Sakarya halkının benzer özelliklerini incele. Projelerini halkın farkında bile olmadığı özelliklerine göre tasarla.

Bir de bilmiyorum büyük çaplı site projelerine falan giriyormusunuz ama o tarz projeler için "profesyonel yöneticilik hizmeti" sunabilirsiniz. Ailemin İstanbul'da oturduğu yer öyle mesela. Yönetim Kurulu site sakinlerinden seçiliyor ama yönetici profesyonel. Sitenin çeşitli mal varlıkları var; (oto yıkama, spor kompleksi, 3-4 tane dükkan) bunların işletmesini o yönetici ve kendi getirdiği çalışan kadrosu yapıyor. Siteye ciddi bir para girişi oluyor; böylece aidatlar düşüyor, siteye normalde verilemeyecek hizmetler verilebiliyor ve ev fiyatları dolaylı olarak artıyor. Bu da o daireyi satın almak isteyen insan için ciddi anlamda cezbedici oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll'un dediklerini dicektim ben de.
taklidi becermeden inovasyon yapamazsın.

ya da başka bir büyük firmayla merger kovala, sav firmayı başından arada yönetim kuruluna takıl filan gez dolaş. kardeşime de diyorum dinletemiyorum.

bu arada bu bir, iki sene içinde gerekli adımları attın attın. atamadın tekdüzeliğin esiri olur aynen devam edersin arada sırada "aslında bişi yapmak lazım yaa" diyerek.

bi de fikir istiyosan, yeni bina yapımı konusunda daireler için çeşitli modeller belirleyip insanlara customization imkanı sağlayabilirsin belki. insanlar gerizekalı olduğu için kendi kararıymış gibi hissedince daha bir bağlanıyorlar şeylere. üretim metodları demokratikleştikçe custom hedesi aldı başını gitti iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok sağolun arkadaşlar gerçekten arada çok işime yarayabilecek fikirler çıkıyor ; özellikle müşterilere evleri dizayn ettirmek fikri 3d ortam üzerinde çok güzel.. aslında arkadaş doğru şeye parmak basmış ; istediğim yenilik inşaatlerde yapılacak tarzda değil , bu tip müşteriye sunulacak hizmetler konusunda.

zaten birçok yazılan öneri ve düşünceler günümüz şartlarının gelişimi olarak uygulanmak zorunda kalıyor ; profesyonel site yönetimi filan buna örnek mesela yaptığımız şeyler..

daha çok müşteriye kendini özel hissettirecek , berber örneği gibi düşüncelere yönelmek istiyorum. ama yazdığınız öneriler gerçekten çok güzel.

hiç troll dönmediği ve benim işime bir parçada destek olduğunuz için teşekkür ederim tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

yani varsa yol göstericek biri çok makbule geçer.

Sub gel bina otomasyonuna girelim, ürün grubu fark etmez.Bizim işler eski kafa müteahhitlere pek gitmiyor ancak gelecek bu yönde ilerliyor gerçi biz yine bu olaylarıda farklı anladık ama bu başka bir konu.

Ben bunu sadıkoğulları ekşiler çolaklar gibi eski topraklar ile konuştum ama çoğunda yatırım yok onun bunun dairesinden gelcek parayla iş çevirdiklerinden, vizyonlarını yitirmişler.

Ortalama yatırımlar ile daire fiyatlarını güzel kaldırabiliriz,satış ofisi mantığı gibi güzel bir pazarlama politikasıda yardımcı olacaktır.Ana olay bizim insanımızı iyi analiz etmek, malıyla mülküyle bu kadar şov yapılmaz :)Orta yada iyi halli semtlerde ciddi aksiyon alınabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Çok sağolun arkadaşlar gerçekten arada çok işime yarayabilecek fikirler çıkıyor ; özellikle müşterilere evleri dizayn ettirmek fikri 3d ortam üzerinde çok güzel.. aslında arkadaş doğru şeye parmak basmış ; istediğim yenilik inşaatlerde yapılacak tarzda değil , bu tip müşteriye sunulacak hizmetler konusunda.

zaten birçok yazılan öneri ve düşünceler günümüz şartlarının gelişimi olarak uygulanmak zorunda kalıyor ; profesyonel site yönetimi filan buna örnek mesela yaptığımız şeyler..

daha çok müşteriye kendini özel hissettirecek , berber örneği gibi düşüncelere yönelmek istiyorum. ama yazdığınız öneriler gerçekten çok güzel.

hiç troll dönmediği ve benim işime bir parçada destek olduğunuz için teşekkür ederim tekrar.

bi dürüm isterim^^
Sosyal ağlarda paylaş

Cute said:

suBzer0 said:

yani varsa yol göstericek biri çok makbule geçer.

Sub gel bina otomasyonuna girelim, ürün grubu fark etmez.Bizim işler eski kafa müteahhitlere pek gitmiyor ancak gelecek bu yönde ilerliyor gerçi biz yine bu olaylarıda farklı anladık ama bu başka bir konu.

Ben bunu sadıkoğulları ekşiler çolaklar gibi eski topraklar ile konuştum ama çoğunda yatırım yok onun bunun dairesinden gelcek parayla iş çevirdiklerinden, vizyonlarını yitirmişler.

Ortalama yatırımlar ile daire fiyatlarını güzel kaldırabiliriz,satış ofisi mantığı gibi güzel bir pazarlama politikasıda yardımcı olacaktır.Ana olay bizim insanımızı iyi analiz etmek, malıyla mülküyle bu kadar şov yapılmaz :)Orta yada iyi halli semtlerde ciddi aksiyon alınabilir.

bu olayı biraz açarmısın?
Sosyal ağlarda paylaş

Uygun projelendirme ve bina otomasyonu.Şu işi müteahhit kulvarına sokmak lazım.

Amaç klasikleşmiş piyasa satışı dışında farklı bir daire yapısı çıkarmak.Benim hesaplarıma göre baya uygun çıkarabiliyoruz, ürün yelpazemiz sınırsız tabi bu benim eski ilişkilerime dayanıyor.

Eğer düşünürsen özel mesaj yazdım sana, oturur neler ne kadar nasıl yapılır tartışırız ve açıkcası ben ekstra birşeyler çıkarma çabasındayım yoksa major projelerde yeterince uğraşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Phobost said:

yaptığın projeyi satmak nerdeyse projenin kendisiyle aynı önemi taşıdığından, yanına adam tutacaksan cryengine, udk falan bilen bi adam bulup architectural visualisationdan alıp yürüyebilirsin. müşteri portföyün el veriyosa insanları binanın içinde dolaştırabilirsin, eline silah verip duvarlarını patlattırabilirsin vs.
tam böyle bişi aklıma geldi yazmak için konuyu açtım. bunu yapıp atıyorum oculus rift tarzı bir şey yapsan delirtirsin milleti. bu kadar açık söylüyorum.

aslında bunla alakalı bir şirket kurulsa hemen yüzlerce müşteri bulabileceğimize eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Abi dinazorlaşmış tekdüze kafadaki adamları silersiniz umarım piyasadan. Tabi iş ve proje bağlamak tamamen çevre meselesi ama umarım halkın teveccühünü kazanırsınız. Ben de sizden ev almak isterim eğer başarılı iş çıkarırsanız.

iş ve proje bağlamak tamamen çevre meselesi falan değil abi. müslüman locası gibi konuşmayınız.

en korkak ve cesaret kıran söylem şu.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Wishmaster said:

Abi dinazorlaşmış tekdüze kafadaki adamları silersiniz umarım piyasadan. Tabi iş ve proje bağlamak tamamen çevre meselesi ama umarım halkın teveccühünü kazanırsınız. Ben de sizden ev almak isterim eğer başarılı iş çıkarırsanız.

iş ve proje bağlamak tamamen çevre meselesi falan değil abi. müslüman locası gibi konuşmayınız.

en korkak ve cesaret kıran söylem şu.

Türkiye'de yaşadığımızın farkında değil misin Arascım? Hemşehricilik bile uygulanıyor hala.

Konuyla alakalı değil ama itü elektronik mezunu olmama ve tüm mülâkatları başarıyla geçmeme rağmen, Nietzsche okuduğumu söylediğim için Tübitak'a alınmamış biriyim ben. Zamanının cemaatçileri "çocuk çok akıllı ama bizden değil." deyip almamışlar beni.

İnşaat sektörü hakkında bilgim yok ama ticarette çevre çok önemli bir faktör bence.

konuyla alakasız: lan dün gece beşik de sallamadım ama acayip uykum var, gözlerim devriliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hepimizin başına geliyor öyle şeyler. genellemeye vurmak kötü bişey. cesaret kıran şey o. tübitak benim tez konumu 'türkiye'ki zehirli yılanlar ve zehir evrimi' olan konumu içinde evrim kelimesi geçti diye dinaylamış bir kurum.

ama durumu genelleyip bu böyle diyecek kadar korkunç bir durum yok. kasarsan olur abi.

bide sen türkiye'de yaşadığının farkında değil misin neden söylüyosun niçe okuduğunu yani fdh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...