Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Seat Leon vs. Golf 7 (1.6 TDİ)

Katibim

Öne çıkan mesajlar

yeni corolla, yeni leon ve yeni golf bunlardan en konforlusu ve iç mekan kalitesi olarak en iyisi golf sonra corolla sonra leon. corollam var ama golfun verdiği o havayı iç mekan olarak veremiyor, leon ise berbat ötesi bildiğiniz kalitesiz sert plastik havası var leonda (benim fikrim)
Sosyal ağlarda paylaş

iç mekan kalitesi diye sıkılan şey tamamen safsata
sınıf farkı yaratmak için yapılan kandırmaca
sanki üstünde air hokey oynayacaksınız bin defa torpidonun
adamın kullanılan malzemenin içeriği hakkında en ufak bilgisi yok, diyor wv iç mekan malzeme daha kaliteli. tabi sağdan soldan duyulan ve ona sunulan malzeme görünümlerinden kalite algısı yönetiliyor habersiz
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

iç mekan kalitesi diye sıkılan şey tamamen safsata
sınıf farkı yaratmak için yapılan kandırmaca
sanki üstünde air hokey oynayacaksınız bin defa torpidonun
adamın kullanılan malzemenin içeriği hakkında en ufak bilgisi yok, diyor wv iç mekan malzeme daha kaliteli. tabi sağdan soldan duyulan ve ona sunulan malzeme görünümlerinden kalite algısı yönetiliyor habersiz

http://media.indiedb.com/images/members/3/2312/2311677/Tactical_Facepalm.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Sadece o tarz önlemler gerekmiyor. Sesi önlemek biraz meşakatli ve masraflı. Bunun sebebi de aktarma organları tarafından da sesin iletilmesi.

Kullanılan plastiğin dokusu, malzemesi, birleşme yerlerinin genişliği, PU ile dolgu yapılması, kaplamalı yüzeyler kullanılması falan filan şeklinde giden farklar listesi var. Bazıları için yok, o ayrı :P

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Malzemenin içeriği hakkında bilgi sahibi olmaya gerek yok ki. Verdiği his, hareket halinde sağından solundan gelen sesler vs yeterli zaten.

Golf almadan önce Seat Leon alacaktım ve ciddi manada iki aracı da inceledim. Ancak sürücü koltuğuna oturup, sürüş tecrübesi yaşayınca gerçekten araçların verdiği his farklı.

Golf'üm var diye demiyorum ama gerçekten insanlardaki bu Golf'ü boklama olayını anlayamıyorum. Pahalı pahalı deniyordu ama açın bi bakın 2015 Megane fiyatlarına veya diğer markalara. Aradaki fiyat farkına bakınca çok da mantıksız değil Golf almak.

Bir de TSI'ın daha keyifli olduğunu düşünüyorum TDI'a göre dipnot ve konu ile alakasız olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Şimdi şöyle bir şey var:
Asla aradaki fiyat farkı, malzemeden kaynaklı maliyet farkına denk değil. Sonuçta 1 koyup 1,5 hatta 2 olarak fiyatlandırıyor. Bu da gayet normal. Tüm üreticileri için bu geçerli.

Satış fiyatındaki bu fiyata değip değmeyeceği ise alıcının beklentilerine bakar.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Seat skoda vw bu üç markada müşteriye görünmeyen her parça aynı. Seat ve skoda elektronik alanda sıfır modül üretiyor tamamen VWden bire bir almaca, mekanıkte nasıl bilmiyorum orda bir kaç modülleri olması lazım.

Porsche ve AUDI de mesela müşteriye görünmeyen parçaların 70% i aynı olacak 2016 dan sonra. Porsche kalitesinde gözle görülür bir düşüş olacak büyük ihtimalle.

Dış cephe ile farklılık yaratıyorlar genelde.

Dizayn cok ilgilendirmiyorsa vw yerine skoda almak daha mantıklı bunu kendı muhendıslerı bıle soyluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

1 yılı aşkın süredir leon sc kullanıyorum,

elinizi vicdanınıza koyun lan nesi apaçi.

neyse,
2013 aralıkta aldım, 56ydı fiyatı yanlış hatırlamıyorsam. o sırada golf de sanırsam 67k idi (1,6 dizel dsg highline golf). ikisinin kıyaslanmama noktası ledler zaten. bariz daha güzel geliyor bana leon. farlar ciddi anlamda bir cazibe katıyor ve sınıfındaki diğer araçlarda hala tam olarak full lede geçilmedi. a3 bile kısmi kullandı ve çirkin bişey.

görselleştirek

http://image5.sahibinden.com/photos/54/65/23/1695465238oa.jpg

http://seat.autotechnik-bamberg.de/common/images/specials/teaser_neuerleon2012_2.jpg

fara takılmayayım bu kadar, hatları matları da keskin, golfe göre bana daha şık geliyor.
sürüş ve performansta leon bana daha iyi geldi. hafif olmasından kaynaklı olabilir (3 kapı benimki, kıyasladığım golften hafifti)

malzeme. hmm.. golf basar bu alanda. malzemenin kendisi değil de bağlantı noktaları golfte çok daha sıkı bence. bazı ufak farklar da yok değil (golfte panzulut üstü kaplama çok güzel bir deri, leonda plastik deri arası garip bişey). artık bu fark neden oluyor bilmiyorum. nitekim benim havalandırma yerlerinden ve kapıdan tıkırtılar gelmeye başladı. bir de golfün ses yalıtımı bariz daha iyi.

özetle, istanbulda araba alınmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

apaçi arabası değil bencede leon ve bidaha söylüyorum dış tasarımı golften daha güzel bence.
fakat led farların performansı üst seviye araçlarda gördüğümüz led farların performansı gibi değil diyolar. ne kadar doğru bilmem.
bide leona golfteki silindir kapamalı motor da geliyomuş artık.
Sosyal ağlarda paylaş

vwnin ACT(active cylinder technology) dediği, 1.4lt 150bg(2015ten önce 140bgdi) sürüş esnasında 100nm daha az torka ihtiyaç duyduğunda 2. ve 3. silindire yakıt püskürtmesini durduran(tabi belli hız ve devir aralığında) motor.
act dersem vw jargonunu herkes bilmeyebilir diye kısaca silindir kapamalı demiştim :).
Sosyal ağlarda paylaş

Şu topaktaki tepkilerden beri Leon'ları daha bir gözlemler oldum trafikte ve üzgünüm ama savımın arkasındayım arkadaşlar. İşte "çakma Audi ledleri olsun, fena olmayan tasarımı olsun ama VW+ kadar da pahalı olmasın" diyen apaçi adamlar bundan (ya da Polo) alıp saçma sapan kullanıyorlar trafikte sürekli. Daha zengin apaçiler VW alırsa Scirocco tercih ediyor zaten. Golf tam bu iki anlayışın arasında kalıp yırtıyor sanırım :p

Dışı daha güzel gelebilir, zevk meselesi; ama gerçekten zevkiniz mi öyle yoksa mundar ciğer konsepti mi var, ileride pişman olmamak için onu iyi analiz etmek gerekir diye düşünüyorum.

Aynı grubun araçları olduğundan artık Skoda'dan Audi'ye kadar her türlü ortak kullanılan bazı iç aksam/mekanik parçalar var elbette, ama bunun dışında kalan şeyler için genel malzeme kalitesi ve donanıma "çok da farketmiyor" demek gayet abesle iştigal, üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...