Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Expanse (2015) - Amazon

Norak

Öne çıkan mesajlar

1. sezonu bitirdim gerçekten iyi gidiyor. dizi beklediğimden baya iyi çıktı. bsg ile kıyaslamak için erken. bsg benim için ne kadar efsane de olsa zaman zaman baydığı çok olmuştu.

thomas jane'in ragnar lothbrok'umsu mimikleri ve oyunculuğuna bi türlü ısınamadım. hep punisher ve mist ile hafızama kazındığı için yakıştıramıyorum. kötü oynamıyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Abi the expanse seviyorum dediğin için yazayım bari, tartışma başlamaz zira.

Battlestar Galactica bildiğin scifi soslu dramaya dönmüştü bir yerden sonra.

Kitapta da dizide de en azından şu ana kadar, the expanse'te bilimsel yandan taviz verilmedi. Çok tatlı gezegen çekim kuvvetini kullanarak slingshot lar vs.

Bsg de drama drama, vay efendim din saçma olmuştu bence. Onun da seveni var tabi ama pure scifi olması açısından the expanse iyi

Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Abi the expanse seviyorum dediğin için yazayım bari, tartışma başlamaz zira.

Battlestar Galactica bildiğin scifi soslu dramaya dönmüştü bir yerden sonra.

Kitapta da dizide de en azından şu ana kadar, the expanse'te bilimsel yandan taviz verilmedi. Çok tatlı gezegen çekim kuvvetini kullanarak slingshot lar vs.

Bsg de drama drama, vay efendim din saçma olmuştu bence. Onun da seveni var tabi ama pure scifi olması açısından the expanse iyi

İyi de BSG'nin value proposition'ı da "Space Opera"? No problem.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
XLegolas said:

son sezonlara doğru olayları katıksız drama ile manasız karmaşıklaştırmaya çalışmalarından ötürü dedim. öyle ki yani sonlara doğru mesela bir sezonun ilk bölümünü izle sonra bir sonraki sezonun ilk bölümünü izle what the fuck did I just watch oluyorsun

Yoo. Ben de öyle bi şey olmadı hiç.

Sene başında 3. re-run ı bitirmiştim, arada sıkıcı filler bölümler var ama dizi hala akıyor. Sosyal nerdeyse bütün bilimlere değiyor dizi, sci-fi öğeleri hep geri planda, zaten BSG'de en eski teknoloji kullanılan gemi, sci-fi beklentisiyle izleyenlere yazık oldu tabii yıllardır =)

Expanse topağında BSG konuşturuyorsunuz adama ya, Expanse de çokzel severek izliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
son dönemin en başarılı sci-fi dizilerinden benim için, gerek evreni olsun gerek barındırdığı gerçekçilik olsun.

bir da muadili swj temalı star trek olunca (en son baktığımda pokemon kılıklı yaratık dışında herkes kadındı dizide), rakibi yok diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

karakterler çok yüzeysel gelyo bana hiç sempati duyamadım bitanesine bile

mevzuları dikkatle izliyorum , dünya-belt-mars arasındaki gerilim vs güzel bi konsept

ama karakterlere karşı sıfır sempatim var , belki kötü aktörlüktendir,çünkü dizi kötü aktörlük dolu

ve sürekli salak salak şeyler geliyor başlarına

dizi son zamanların en iyi sci-fi'sidir doğrudur

ama vasat civarı bi yapım işte

3. sezon daha iyi olur inş
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Silphatos tarafından The Expanse (2015) - Amazon olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...