Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xiaomi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Çin'in devlet başkanını dinlerseniz geçtiğimiz 5 yıl ve önümüz için en çok üzerinde durduğu konu kaliteli mal üretimi. Akıllı telefon olayı bir yandan da prestij meselesi olduğu için Xiomi mümkün olduğunca avantajlı aletler çıkaracak gibi duruyor gelecek için de.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

bende 1 ay olcak nerdeyse mi6. miui 9 cok fark ediyor stable filan beklemeyin en son developer nightly ile kendine geliyor alet.

Bataryada ve kamerada gelişme var mı ?

Ek olarak: Mi 6 nın belirtilen sar değeri 2 hat aktif olduğu zaman söyleniyor. Yani ben tek hat kullanıyorsam o sar değeri daha mı düşük oluyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Black_Lupin said:

ben kullanıyorum mi6 üstüne dev mode miui9 yükledim haftalık updateler geliyor. telefon bence efsane. arkadaşıma aldırttım benden sonra o da inanamıyor telefona.

ben etrafımdaki herkese tavsiye ediyorum. cidden güzel işçilik var.
ben de mi6 kullanıyorum ama nova launcher ile. Çünkü badge count yok şaka gibi :) miui9 la çözerler diyordum yine eklenmemiş. Var mı başka çözüm bilen? Sorun şu, yeni notification varsa sayıdan bağımsız 1 yazıyor 3rd party app lerde.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Black_Lupin said:

ben kullanıyorum mi6 üstüne dev mode miui9 yükledim haftalık updateler geliyor. telefon bence efsane. arkadaşıma aldırttım benden sonra o da inanamıyor telefona.

ben etrafımdaki herkese tavsiye ediyorum. cidden güzel işçilik var.
ben de mi6 kullanıyorum ama nova launcher ile. Çünkü badge count yok şaka gibi :) miui9 la çözerler diyordum yine eklenmemiş. Var mı başka çözüm bilen? Sorun şu, yeni notification varsa sayıdan bağımsız 1 yazıyor 3rd party app lerde.

kendileri özellik olarak koymadıkça badge count olayının çaresi yok. ama ben de nova kullanıyorum. onda notification badge var. pek de aratmıyor. whatsappdan mesaj gelince gönderenin profil resmi çıkıyor. ama bildirim panelini temizlememen lazım. benim öyle bir alışkanlığım yok zaten önemli bildirimler en üstte çıktığı için.
Sosyal ağlarda paylaş

kamera kotu incelemelerinde 5t nin, mi 6 da kamera daha iyi gibi, islemci ram vs ayni zaten her ikisinde de, birde daha kucuk bir alet o cekiyor. ama digerinin 6 inch ekrani (direk dedigimle celistim) ve yandaki ses kapama dugmesi hos.

temiz android deneyimi 5t, arti garantisi vs var burada, mi 6 anca gearbest den.

pixel 2 istemiyorum pixel den sonra.

huawei mate 10 pro belki, pil omru vs nefis.
Sosyal ağlarda paylaş

mi satılıyor türkiyede abi garantili:

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-6-64-gb-ithalatci-garantili-pm-HB0000063R9R

5t'nin telefoto lensi çıkarıp aynı kameradan koymaları kötü olmuş. ama 5'in pil muazzamdı 5t de hemen hemen aynı diyorlar, ekranının çerçevesize yakın olması güzel, artı oxygen os baya performanslı/optimize. ben xiaomi'den bi mi mix 2'yi bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
mi 5s plus kullanıyorum 4-5 aydır. artısını eksisini yazayım.

+ çok hızlı (chrome diğer uygulamalar şak diye açıyor)
+ görünüş ve tutuş açısından çok kalite olduğu hissini veriyor.
+ görüntü kalitesi çok iyi. parlaklık dengesi çok güzel ayarlı.
+ şarjı uzun gidiyor
+ slow mo video kayıt çok kaliteli olmasa da instagram gibi yerlere hoş videolar çıkarıyor.
+ foto kalitesi ışıkta iyi gece berbat
+ yeni güncelleme harika (çift ekran animasyonlar vsvs.)
+ parmakizi okuyucu çok hassas. şak diye kapıyor :D
+64 gb gibi hayvani bir hafıza

eksiler

- ilk aldığım gün hemen cam koruyucu takmadım kalın bir çizik olmuş ekranda. samsung o kadar korumasız kullanmıştım hiç çizilmemişti.
-xiaomiye göre çok fazla kapak kılıf cam koruyucu vs bulamıyorsunuz. hele ki benim gibi ç.kale gibi ufak bir şehirde istisnasız 15 mağazaya girdim hiç birinde xiaomi mi 5s plus için en ufak bir ürün bulamadım. netten almak en iyis.
- vodafonda ilk zamanlar çekmeme gibi sıkıntı vardi. bilmem kaç ghz bandıymış vodafon falan. xiaomi için turkcell öneriyorlardı. güncellemeden sonra bir sıkıntı yok gibi ama yine de belli olmaz.
- video kalitesi düşük.düşük derken sorunlu. çift kamera olmasına rağmen bir titreme bir focus yapma ısrarı beni benden alıyor. yani video kısmısına pek güvenmeyin.
- pc suite tarzı programı pek kullanışlı değil hatta teli bile görmüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...