Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkiye'de izmir'de işsizlik, kariyer siteleri ve linkedin

funq

Öne çıkan mesajlar

Black_Hand said:

yeni mezunum, 2 haftadır falan ben de iş arıyorum ama henüz bir hareket olmadı.

cv yi geliştirmek adına ne yapsam diye düşünüyorum.

danalar gibi ingilizce var, cv de ''ileri düzey'' diye geçiyor; acaba bi toefl yada ielts e girip sonucu gömsek cv ye ''ahanda bak! '' desek kayda deger bir improvement olur mu acaba?

Olur tabi herkes yazar ileri düzey diye.Koy toefl 100.Bende farketti.Ama tabi ingilizce zaten minimum olmasıe gereken yabancı firmalar için
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

yeni mezunum, 2 haftadır falan ben de iş arıyorum ama henüz bir hareket olmadı.

cv yi geliştirmek adına ne yapsam diye düşünüyorum.

danalar gibi ingilizce var, cv de ''ileri düzey'' diye geçiyor; acaba bi toefl yada ielts e girip sonucu gömsek cv ye ''ahanda bak! '' desek kayda deger bir improvement olur mu acaba?

Olur tabi herkes yazar ileri düzey diye.Koy toefl 100ü.Bende farketti(merak etme toefl 100 kolay kolay koyamıyo kimse).Ama tabi ingilizce zaten minimum olması gereken yabancı firmalar için.Esas bildiğin iş önemli
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

kesinlikle bir dil sertifikasının önemi çok büyük.
ingilizce çok default çünkü, herkes biliyor ama ne kadar biliyor.

Abi tamam da bu dediğiniz ilk işe girişte sanırım.

Çünkü ben IELTS, TOEFL filan alsam 2-3 sene geçerliliği var (max).

e ben mesela 3-4 sene sonra iş arıcam.

Her 2 senede bir almak mecburiyetinde olmak çok saçma bunu...
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Madcat said:

kesinlikle bir dil sertifikasının önemi çok büyük.
ingilizce çok default çünkü, herkes biliyor ama ne kadar biliyor.

Abi tamam da bu dediğiniz ilk işe girişte sanırım.

Çünkü ben IELTS, TOEFL filan alsam 2-3 sene geçerliliği var (max).

e ben mesela 3-4 sene sonra iş arıcam.

Her 2 senede bir almak mecburiyetinde olmak çok saçma bunu...

O geçerlilik işi okul yurtdışı vs başvuruları için.Sen 4 sene önce bile alsan yaz cvne tarihini sorarlarsa söylersin.Zaten mülakatta çıkar ne kadar konuştuğun
Sosyal ağlarda paylaş

evet ingilizceni önemsediklerinde iki mülakat oluyor genelde. bir ik'cı ile mülakat yapıp üstüne bir de ingilizce mülakata giriyorsun yani. sen ne zaman almış olursan ol şu tarihte şu notu aldım diyeceksin. ielts 2 sene geçerli demek, 3. sene okul başvurusunda kullanamazsın demek, dikkate alınmaz demek değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

saçmalamayın öyle bişey yok,herkes alamıyor öyle 70 6.5 toefl ülke geneli sürünüyor
allah gibi kurumsal firmaların üst düzey yöneticileri mail atıyor bazen ccde 2-3 tane ortadoğu grubundan adam var diye götüyle gülüyor insan.

işe alım sürecinde çok büyük bi kıstas değil ingilizce çoğu sektörde "literatürü" takip edecek kadar diye bi ifade var literatür yok ortada saçma sapan context spam gidiyor.

mühendisseniz zaten autocad kasın baya ota boka lazım oluyor.saçma sapan iso 9001 kalite çevre sertifikaları falanda almayın,ingilizce gerekterin bi pozisyon söz konusu olursa zaten mülakatta ingilizce bişiler sorarlar.

Mühendisliği falan bilmiyorum da finans kurtlar sofrası. Ben İş Bankası Müfettiş yard. için sınava, mülakata falan girdiydim mesela; zaten ön koşul olarak 80 toefl istiyor adamlar.

Bankada gişeye bile dil sınavına sokup alıyorlar artık lel.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yazık ki o sitelerde ki ilanların çoğu yalan.. Bizim şirketin 7/24 ilanı var hem de izmir için kadroda 1 kişilik eksik var ama ben bildim bileli o eksik mevcut :) Alımda yapılmıyor.. Sanıyorum reklam amaçlı veriliyor.. Hem firma tanıtılmış oluyor hem de bak biz büyüyoruz denmek isteniyor..

İştirak firmamızın da ilanları var ancak alınacak kişiler hep bellidir. Tanıdıklar alınacak ama o ilanlar hep var hep var..

Üzülerek belirtmek isterim ki izmir de iş yok.. Olanlara da hemen tanıdıkları alıyorlar..
Sosyal ağlarda paylaş

VazgectimSenden said:

Ne yazık ki o sitelerde ki ilanların çoğu yalan.. Bizim şirketin 7/24 ilanı var hem de izmir için kadroda 1 kişilik eksik var ama ben bildim bileli o eksik mevcut :) Alımda yapılmıyor.. Sanıyorum reklam amaçlı veriliyor.. Hem firma tanıtılmış oluyor hem de bak biz büyüyoruz denmek isteniyor..

İştirak firmamızın da ilanları var ancak alınacak kişiler hep bellidir. Tanıdıklar alınacak ama o ilanlar hep var hep var..

Üzülerek belirtmek isterim ki izmir de iş yok.. Olanlara da hemen tanıdıkları alıyorlar..

1 kişilik eksik varsa ve tanıdıklar alınıyosa ve bu sizin şirketse ve ben seni tanıyo sayılırsam o eksiğe beni mi alacaklar şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Dragonfire, re-enjeksiyon suları neden tarımsal sulamaya yönlendirilsin ki? Zaten içindeki mineral ve silis nedeniyle sulama yapamazsın.Isıtma yapıcam desen de jeotermal akışkan alt limitine (silis çökelmesinin başlayacağı sıcaklığa kadar) kadar soğutuluyor. bundan dolayı direk re-enjeksiyon kuyusuna basman lazım öteki türlü tıkanma-rezervuarı öldürme filan yapacak.

Sulama demedim ki ben tarım amaçlı dedim, yani sera ısıtması, balık çiftlikleri.
Seralar için 60°C eşanjöre giriş yeterli, burdaki kuyuda gelen su 90°C.

ΔT 60°C yani seradan sonra bile 30°C çıkış suyu var.
Resmi gazetede yayınlanan yazıyı bulamadım bulunca onuda paylaşırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kurulmuş olanları bilmiyorum ama kurulacakların hemen hepsi zaten silis çökelmesinin başlayacağı sıcaklığa kadar soğutuluyor. Sen 70-60 OC deki jeotermal suyu eşanjöre(sera ısıtması için) soktuğunda min. 5 0C sıcaklık düşüşü olacağını öngörerek silika çökelmesi olacak.Rezervuar tıkanacak, ekipman sıkıntıya girecek.

Bizden de istiyorlar manisadaki sahalarımızda senin dediğin tarz istekler ama teknik olarak alt yapısı olmayan şeyler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

www.mb.com.tr
www.bm.com.tr

iki firmanın serasında çalıştım sonrasında da müşterim oldular, yani yasal bir zorunluluk sözkonusu ama tabi işin daha detayına giremiyorum sözleşme gereği ama altyapı olayı yok seninde dediğin gibi ancak şimdi yeni gelen firmalar bunu başarıyor gibi incelemek için Hollandaya gideceğiz bizde olursa.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragon abi valla bene içindeyim anlamışsındır, detaya girmiyim manisa alaşehir havzasında ruhsatları olan bir firmadanım.

Yasal zorunluluk yok, sen min re-enjeksiyon sıcaklığına kadar akışkanı kullandığını falan kanıtlarsan ya da belirtirsen kimse sana demiyor sera ısıtıcan vs yapıcan diye ki elektrik santralleri bunu yapmasın zaten. Maksimum güç eldesidir önemli olan her zaman, yerel yönetimlere yaranıcam diye sera ısıtması değil...
Sosyal ağlarda paylaş

funq said:

selam, tanışalım mı?

Yurt içinde harcanırsın, izmirde kalmak istiyorum vs. güzel düşünceler bende çok şey istiyordum ama olmadı.

Kısaca yıllarım yurt dışında geçti şimdi istanbulda sorumlu olarak çalışıyorum.Mühendisliği sırandanlaştırıyorlar bildiğin gibi değil...İyi bir şefin yada yöneticinin yanında işi öğrenip yol almaya bak, takıntılı prensipli ve babacan bir tip olmaya çalış.Belirli bir süreçten sonra yurt içinde çalışırsın olmadı işini açarsın vs.. ama direkt izmirde makine mühendisi olarak kalacağım diyorsan zor dostum.
Sosyal ağlarda paylaş

Alman mühendisliğine yol aç.

Silis mevzuna gelecek olursak önemli değil çünkü su seranın içine girmiyor eşanjörde kalıyor sonra geri dönüyor burada 60C civarı bir tüketim söz konusu, gerçi sisteme bağlı.

Ramses, yasal düzenlemeyi bulamadım ama arkadaşım yollıcak o zaman paylaşırım burada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...