Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

dxracer'dan nurus'a geçtim. nurus fena değil ama tavsiye etmem ? dxracer kesinlikle daha rahattı ama suni deriydi ve çok alçak kalıyordu.

Nurus boyun destek kısmını kullanamıyorum mesela. Kullanabilmem için kafamı full geriye yaslamam gerek o zamanda tavana bakıyo oluyorum ? kolçaksız kullanıyorum ayrıca, alırken asla sökemezsiniz bütünleşik geliyo vs demişlerdi ama sökmem 10 sn. mi almıştı. Bel destek kısmı güzel, sadece kumaş olduğu için götüm kayıyo bazen fark ettiğimde kendimi toparlamam gerekiyor. dxracer bu olay yoktu.

Sosyal ağlarda paylaş

Markus'u aldım, kurdum, üzerinden yazıyorum slkdfj. Fiyatına göre 10 numara 5 yıldız. Süngeri 3-4 yıl dayansa parasını fazlasıyla çıkartmış olur. Dxracer'la yanyana koyup şöyle bir göz attım. İleride gaming chair ve markus arasında kalan olursa diye not düşmüş olayım sıcağı sıcağına:

Öncelikle not düşeyim, boyum 1.91 ve 78 80 kg arasındayım. 

1- Dxracer deri, Markus değil. Deri kedi kılını falan tutmuyor üzerinde, temizlemesi kolay oluyor ama malum sıcakta cehennem azabına dönüşüyor + benim Dxracer uzun yıllar kullanım sonucunda bu yıl pul pul dökülmeye başladı artık. Bu arada Markus'un kumaşları fermuarlıymış ve sökülüp makineye atılabiliyorlarmış. Bilmiyordum.

2- Dxracer'ın boy ve kiloya göre bir sürü modeli vardı ama ben boyum uzun olduğu için gidip en devasa modellerinden birisini almıştım, bayağı alengirli özellikleri vardı, kolçaklar 3 yöne ayarlanabiliyor, sırt 90 derece hareket ediyor, arkaya tilt şahane. Markus'ta kolçaklar sabit, yine arkaya hareket ediyor sırt ama Dxracer gibi yatak olmuyor tabii. Amortisörü falan şu an iyi. Dxracer'ın metal aksamlarının ve özellikle tekerlerinin kalitesi Markus'u döver.

3- Öte yandan bel desteği yok Dxracer'da. Yanında bir minder geliyor o ama götünüzü sakatlamaktan başka bir işe yaramıyor. Boyun desteği de benzer şekilde. Markus'un bel desteği ve baş yastığı bana tam geldi. Muhtemelen boyu 1.80 ve üzeri olan herkes sorunsuz kullanır Marksu'u.

4- Dxracer'da minder çok uzundu. Markus yorumlarında da minderin uzun olduğu ve milletin dizinin altına geldiğinden bahsediliyor ama Dxracer temiz 10cm falan daha uzun. Markus benim boyum için iyi. Yine 1.80 ve üzerinin doğal olarak rahat edeceğini düşünüyorum.

5- Minder genişliği iyi, koca götlüler de sığar.

6- Şu an yazarken farkettim. Kolçaklar klavye kullanırken kolumun altına denk gelmiyor. Ancak klavye mouse'u aynı anda kullanırken mümkün oluyor kollarımı kolçaklara dayamam. Dxracer'da bunu ayarlamak mümkündü. Tabii ben Dxracer'ın kolçaklarını sökmüştüm postürüm bozuk otururken kollarımı da kolçaklara dayayınca inanılmaz bir omuz ağrım oluyor diye.

Overall'da gimmickleri falan boşverin, omurga sağlığınızı seviyorsanız gidip "gaming chair" almayın kesinlikle. Boyunuz 1.80 civarından fazlaysa Markus bence şu an Türkiye'de alınabilecek F/P bilgisayar sandalyelerinin başında geliyor. Yurtdışı fiyatı 200 dolar falanmış, bu akşam Ikea'da etiket değiştiriyorlardı, yarın 3600 lira olacakmış sanırım ama 3600 lira da iyi fiyat bence, kısaysanız tavsiye etmem. Gaming chair'lara 5-7000 lira civarında para vermeye gerek yok. Ben 10-11k civarı ayırmıştım sandalye bütçesi ama Nurus'ları deneme imkanım yoktu, zaten başka da bir alternatif yok sanırım adam akıllı. Kalan parayı omurgamı düzeltmek için reformer pilatese gömeceğim artık. Dün hatunla kayıt olduk slkdfjsg

Bir de Markus'a güncelleme diye çıkarttıkları adı acayip bir sandalye var (ulan isveççe dersi aldım 6 ay, yine söyleyemiyorum ismini sdfj), fiyatı Markus'tan 2000 lira civarı pahalı. Beş para etmez bence. Emanet duruyordu bayağı.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
On 23.08.2022 at 22:50, deadwoll dedi ki:

bla bla bla markus güzel bla bla

ikeanın kendi sözde gamingini denedin mi? o da güzel bence uzun standart adama. 188 arkadaşım aldı çok memnun. oraya kadar gittiysen dene derdim. tabi bunlar hep çok öznel yorumlar, elde olsa da 15dk yerine bi hafta deneyip alsak. ama en azından iskelet mekanizma ve tekeri markustan biraz iyi.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/50507558/gruppspel-oyuncu-sandalyesi.aspx

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, goldbären dedi ki:

ikeanın kendi sözde gamingini denedin mi? o da güzel bence uzun standart adama. 188 arkadaşım aldı çok memnun. oraya kadar gittiysen dene derdim. tabi bunlar hep çok öznel yorumlar, elde olsa da 15dk yerine bi hafta deneyip alsak. ama en azından iskelet mekanizma ve tekeri markustan biraz iyi.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/50507558/gruppspel-oyuncu-sandalyesi.aspx

Abi bunun minderi beton gibiydi, denedim. Markustan hala memnunum. Kolcaklari yine soktum gerci dayanamayip.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

anasını sattığım ziogaming çöp koltuk 16-17 ayda mekanizma + iskelet patladı gittim dxracer tank serisi aldım, yenilemişler. yerinde baktım geniş olması hoşuma gitti, kolçaklar arası mesafe özellikle. overpriced olmasına utanıyorum bir yandan, hani aynı fiyata metoo falan kovalanır ama ofis tipi ergo koltukları daha bile çabuk yıpratırım gibi geldi. detay merak eden varsa sorsun. bir de varoş racing görüntüsünü bir tık kısmışlar.

https://www.adoremobilya.com/dxracer-tank-king-serisi-profesyonel-oyuncu-koltugu-siyah

her sene böyle 500 dolar vericez belli ki sarf malzemesi alır gibi... ayılık işte...?

Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...