Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

yalnız ben bu seduna'yı gerçekten anlayamamaya başladım. süper dandirik plastik sandalyelerde bile saatlerce oturunca sıkıntı çıkmıyor. hatta düz yerde parkede bile oturmakta sorun yok. ama bu sandalye bildiğin kuyruk sokumunda acıya sebep veriyor. lanetli ürün sanırım. satmaya çalışacağım artık ? 

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.06.2022 at 15:24, ahmedinejad dedi ki:

seduna'nın yorumlara baktım. birisi eşine de almış aynısından. daha önce aldığıyla şimdiki arasında bariz kalite farkı var diyordu. şu yukarıdaki melodi de 1500 bandında mesela. ona da parası olan iyisini alsın yazmışlar. ? bu fiyata alınan koltukların böyle sıkıntılı olmaması gerek bence. sonuçta 500e de koltuk var piyasada. 

Sıkıntılı değil abi bence. 30k'ya da koltuk var, 500e olduğu gibi. Her gün 10 saat oturan daha fazla konfor arayabilir parası varsa. Ben buna da günde 8 saat oturuyorum çalışırken ama arada kıçım ağrımıyor değil.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

pc başında çok vakit geçiren birisi olarak artık paraya kıymam şart dedim. kıydım ve geçen ay şundan aldım, 1 aydır da kullanmaktayım. (1 ayda 2200tl zam gelmiş.) 

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07TZD3PFX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1 

71r0JGOg2eL._AC_SL1500_.jpg 

söyleyecek laf yok gerçekten parasını gayet hak ediyor, tank gibi alet. tam denemedim ama 180 kiloya kadar çok rahat taşır. seduna'da 2-3 saat oturduktan sonra kanepeye geçip dinlenmem gerekiyordu fena bel ağrısı çekiyordum. bunu aldıktan sonra kanepeye oturmaz oldum o derece fark ettirdi. rahat 10-12 saat oturuyorum gün içinde sıkıntı çıkarmıyor.

sedunanın en büyük sıkıntısı sanırım oturduğumuz yerin yere olan eğimini değiştirememekti. varolan açı sıkıntılı sanırım veya ben öyle hissettim. insandan insana değişiyor tabi koltuk olayı. omen'in çoğu şeyini ayarlayabiliyorsunuz kendinize göre ve ayarladığınız şekilde sağlam da kalıyor kayma oynama yapmıyor hiç.

tek şikayetim deri olmayan bir modeli olsun isterdim. ama o da dert değil basit ince bir minder koydum onun için sorun kalmadı. 10/10 alet oldu benim için.

Sosyal ağlarda paylaş

Bende Nurus var, soyle bi yorumum olmustu

Ek yapayim, toplamda 1 yil falan oldu kullanmaya baslayali, sunger ilk gunku gibi degil tabii ama pek buzumus gibi de degil, saglam hala baya.

Filenin esnemesini (ki bu da oyle asiri bi esneme degil, ben ilk gunku gibi tas gibi olsun istiyorum ama gercekci bi beklenti degil) bel destegini yukari cekerek dengelemeye calisiyorum ama o da kolay geri iniyo.

Onceki mesajda bahsettigim pivot olayi bazen oluyo bazen olmuyo, su an iyi mesela.

Boyum 170cm ve boynum genetik olarak kisa, o yuzden kafa desteginden neredeyse hic faydalanamadim. Ayarlayip kafami yaslayabiliyorum tabi rahatlikla ama bu sefer de ekrana baya bi aciyla bakmam gerekiyo.

Koltuga laps diye tum agirligimi vererek hizli oturdugum cok oldu, hemen fis fis diye duzeltiyo kendini amortisoruyle ve yukseklik ayari bozulmuyo. Hatta yaptigim hicbi ayar kendiliginden oynamadi bugune dek (bel destegi haric sdfg).

Yani genel olarak malzeme kalitesi gayet iyi, Ikea'ya falan her turlu basar ama mukemmel de degil tabii. Bi Aeron'umuz olmadi ki karsilastiralim sdgfg

Sosyal ağlarda paylaş

Boyuna uygun bi pilates topu, altina da uzun bi havlu sarip simit yapabilirsin saga sola kaymasin diye ciddi toplantilarda falan. Yoksa saga sola sallana sallana oyna zaten, kalcalar hareketlenince omuzlar kollar da aktiflesir reflekslerin hizlanir daha iyi cs atarsin

hem iki seneye bi bakmissin kambur durmuyosun o kadar da, bes seneye bi bakmissin dimdik bi sirtin var.

yahut asiri rahat bi pc koltugu alip sonra dötte kil dönmesi, efendime söyleyim sirtta kambur diye topic acip aglayabilirsiniz de. secim sizin

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim yadigar parçalşandı ya yeni bi şey lazım, çok uçmadan 2-3kya öneri versenize panpalar

şunu farklı bir marka varyantını kullanıyordum 10 yıla yaklaşmıştır, bu dandik şeye bile 1350liret istiyorlarmış topkek

https://www.hepsiburada.com/yurdakul-yelken-mudur-koltuk-file-turuncu-p-HBV000004YG02?magaza=Yurdakul Büro Mobilya&utm_source=pc&utm_medium=cimri&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=3285&wt_pc=cimri.c.3285.pc

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

şunlardan kullanan var mı? yerli ve milli bir marka hehralde, 15li nasıl bi isim lan asdadfawes

xDrive 15'Li  https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09YYNTNKT/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A33496JDOUAHIC&psc=1

xDrive Toryum  https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0B49QJXXD/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=A33496JDOUAHIC&psc=1

Sosyal ağlarda paylaş

Ofis sandalyesi, bilgisayar sandalyesi, şef koltuğu, koltuk koltuğu, döner sandalyeler için evrensel çıkarılabilir yedek kılıf. Sağlam streç malzemeden koruyucu kılıf, tekstil, siyah, büyük https://www.amazon.com.tr/dp/B078W63TRV/ref=cm_sw_r_wa_api_i_A7FSM9KBJCX9XX3B4C8N?_encoding=UTF8&psc=1

kargo vs 350 lira diyor kesin bi yanlışlık var

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Nurus kullanan var mı; sağlam mı ve bir de süngerleri zamanla ezilip/sünüp saçma bir hal alıyor mu?

Saygılar. 

ben me too kullanıyorum 12-13 senedir. O zamanlar daha erişilebilirken Herman miller ve interstuhl modelleriyle vs kıyaslayıp kalite olarak geri kalmaması ve komple çalışma masası ivir zivir olarak daha iyi fiyat teklifi verdikleri için tercih etmiştim.

Ergonomisi ve rahatlığı bence olabilecek en iyi seviyede. Malzeme kalitesi de hayli iyi. Hala ne oturma yerindeki kumaşta ne de sırtında herhangi bir problem yok. Temizleyip showroom a koy bu eskimiş demezler yani. 

Ben özellikle sert zemin için sessiz teker opsiyonu almıştım, ahşap zemini çizmemesi, drag yapmaması ve hiç takılmaması dolayısıyla ondan baya memnunum. Başka bir yerli markanın benzer tekeri gıcırtı yapıyordu söktürüp standart tekere dönmüştüm. 

Sağlamlığa gelirsek mekanizması hala boşluk yapmadı (93kg yim), kolçaklar, sırt sertlik vs düzgün çalışıyor. Tıkırtı vs yok. Sünger mesela kojiroh 1 senede hafif bıraktı ama hala iyi demiş, ben 12 senelik olanı için neredeyse hiç bırakmadı kendini diyebilirim. Aynı malzemeyi kullanmıyor olabilirler gayet tabii. Eskiden file ve oturma kumaşları için italyan kartela sunuyorlardı şimdi kendi malzemelerine başlamışlar diye biliyorum.

Kendileriyle tek problemim 2 sene once sırtındaki çerçevenin plastik vida puntalarından birisi ayrıldı, ya tekrar vidalanıcaktı (gizli vida yeri var) ya da basit bir plastik kaynağı atılacaktı içten. Kendilerini arayıp servis talep ettim (bir kaç şey daha isteyecektim başka nuru ürünleriyle alakalı, hem de sandalye aradan çıksın dedim. Servis yönlendirmesini ücretsiz yapıyorlar) Ustası kapıya kadar geldi pandemi ortası olunca kapıya çıkarttım sandalyeyi, bunu onartmıyorlar yenisini teklif olarak atarlar biz fiyat söyleyemiyoruz dediler. Ama yeni sandalye alsanız daha bile iyi olur ben başka bişey demeyim dedi usta gitti. 

Gerçekten de 2 sene önce sandalye yaklaşık 4800 liralar civarıydı 0 ı, bana komple sırt + file + mekanizmaya bağlama baz aparatı için 3750 lira çekmişlerdi. Baya bi kavga ettik ama bir yere varamadık. Ben de kısa 25mm ilk m5 ile gizli somun atıp uçlarını törpüledim o şekilde eskisinden sağlam olarak aynı fileyle kullanmaya devam ediyorum. 

Kısacası klasik bir iyi ürün, bi tarafı kalkık marka sendromu. Eskiden bireysel müşterisinin de memnuniyetini çok tutardı, şimdi proje satışları iyi olacak ki bireysele külfet gibi bakıyorlar sanırım. Yoksa sırf renk değiştirelim artık sıkıldık vs gibi nazları bile çektiklerini biliyorum bi 7-8 sene önce. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Silphatos dedi ki:

şunlardan kullanan var mı? yerli ve milli bir marka hehralde, 15li nasıl bi isim lan asdadfawes

xDrive 15'Li  https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09YYNTNKT/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A33496JDOUAHIC&psc=1

xDrive Toryum  https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0B49QJXXD/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=A33496JDOUAHIC&psc=1

5  sene önce yerli bi marka calitte nin koltuğunu  almıştım. 600 tl civarı bişeydi. şimdi baktım hala oyuncu koltuğu üretiyormuş. https://www.calitte.com/kategori/oyuncu-koltuklari

hala kullanıyorum. ne tekerleri ne kolçakları hiç bi yeri kırılmadı, bozulmadı ama minderi sertleşti malum.  küçük  bi  koyun postu   koydum. yaz - kış yün iyi oluyor ? 

xdrive yazısını  görünce aklıma geldi. o zamanlar bakarken bunla karşılaştırmıştım. xdrive bu  işe  başlayan ilk yerli markalardan. dxracer çakması deniyordu. daha  popülerdi. tabi fiyatlar uçmuş. almadan önce  denemek çok  faydalı oluyor.  mesela benim  aldığım    modelde bel desteği olarak bi  kıvrım yapmışlar. sabit. boy  yüzünden herkese uymuyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

aynen dediğin gibi malzemeleri değiştirmişler, bunu eledim bakıyorum hala https://eksisozluk.com/entry/129240196

xdrive rakibi hawk diye bir şey varmış yerli ve milli https://www.hepsiburada.com/hawk-gaming-chair-fab-v4-kumas-oyuncu-koltugu-p-HBCV000001NEP6 buna da iyi diyor millet.

yav keşke geçen hafta öleydi koltuk prime haftası, ne alsam en az 500 kağıt indirimle alırdım şansımı seveyim 

Sosyal ağlarda paylaş

On 01.08.2022 at 18:18, Oce4n dedi ki:

pc başında çok vakit geçiren birisi olarak artık paraya kıymam şart dedim. kıydım ve geçen ay şundan aldım, 1 aydır da kullanmaktayım. (1 ayda 2200tl zam gelmiş.) 

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07TZD3PFX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1 

71r0JGOg2eL._AC_SL1500_.jpg 

söyleyecek laf yok gerçekten parasını gayet hak ediyor, tank gibi alet. tam denemedim ama 180 kiloya kadar çok rahat taşır. seduna'da 2-3 saat oturduktan sonra kanepeye geçip dinlenmem gerekiyordu fena bel ağrısı çekiyordum. bunu aldıktan sonra kanepeye oturmaz oldum o derece fark ettirdi. rahat 10-12 saat oturuyorum gün içinde sıkıntı çıkarmıyor.

sedunanın en büyük sıkıntısı sanırım oturduğumuz yerin yere olan eğimini değiştirememekti. varolan açı sıkıntılı sanırım veya ben öyle hissettim. insandan insana değişiyor tabi koltuk olayı. omen'in çoğu şeyini ayarlayabiliyorsunuz kendinize göre ve ayarladığınız şekilde sağlam da kalıyor kayma oynama yapmıyor hiç.

tek şikayetim deri olmayan bir modeli olsun isterdim. ama o da dert değil basit ince bir minder koydum onun için sorun kalmadı. 10/10 alet oldu benim için.

omen amazonda 5k civarı olmuş bugün dün 7kydı o fiyata gitmiyor dmek asd https://www.amazon.com.tr/dp/B07TZD3PFX geçen ay kaça aldın sen?

nasıl memnunsun baya herhalde, niye full deri bu ya kumaş olsa direkt basacaktım da deri istemiyorum hiç

Sosyal ağlarda paylaş

On 04.08.2022 at 19:08, Silphatos dedi ki:

omen amazonda 5k civarı olmuş bugün dün 7kydı o fiyata gitmiyor dmek asd https://www.amazon.com.tr/dp/B07TZD3PFX geçen ay kaça aldın sen?

nasıl memnunsun baya herhalde, niye full deri bu ya kumaş olsa direkt basacaktım da deri istemiyorum hiç

5200 aldıydım. ilginç olmuş tekrar düşmesi 7 idi o gün baktığımda. hoş şu an stokta yok diyor.

1 aylık kullanım olduğu için çok iyi referans noktası olamam gerçi. 1 yıl sonra derisi yırtılcak mı, pul pul dökülecek mi orası burası daha göreceğim. ama seduna thunder pro belime aşırı zarar verdiği için deri olmasına bakmadan en yüksek yorum/puana göre bu vardı aldım. pek fazla gaming chair deneyimim olmadığı için diğerleriyle karşılaştırma da yapamıyorum. ama alet gerçekten sağlam. 2 kişi oturun gıcırdamaz bile. koltuğun pozisyonunu bir kere ayarladım bir daha değiştirme gereği bile duymadım. hiç rahatsız etmiyor, yanlamasına otur bağdaş otur farketmiyor sağlamlık hissini veriyor baya.

deri olması sıkıntı tabi. sıcak havada tshirtü çıkartıp bi oturayım diyemiyorsun. yapışıyorsun deriye komple.

Sosyal ağlarda paylaş

omen almaya niyetlenmiştim. ama 5k vermek zor geldi bir seferde ya. ikea'ya gittim denedim tek tek sandalyeleri.  markus'la diğerleri arasında bariz fark var gerçekten. 3k verip markus aldım çıktım. kullandıkça bel desteği biraz rahatsız etmeye başladı sanki ama bilemedim. belki ben ilk kez böyle bir sandalyede oturduğumdan öyle hissediyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yıllardır şu koltuklara bakıyorum bakıyorum sonra eskiyince yine gidip ortalama sırtı yükek olmayan bir şey alıyorum, kesinlikle kıyamıyorum bu sandalye parasına, çok rahatsız olmadığımdan kendimi ikna da edemiyorum daha rahat edeceğim diye. Zengin olursam herman miller alırım, olmadı böyle devam sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat limitim 10k~ civarında, günde 10 - 12 saat oturacağım götüme layık bir koltuk arıyorum ben de. Nurus Me Too haricinde alternatifler neler? Oyuncu koltuğu ve türevlerini kesinlikle istemiyorum. En iyi Dxracer serisini uzun yıllardır kullanıyorum ve ergonomik değiller asla. Yazdım daha önce de uzun uzun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...