Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

hakketten ben de övücen diye bekledim o kadar.

kolçak benim için de önemli bir konu. dxracer'ı ben kolçaksız kullanıyorum. nurus me too'yu kolçaksız sipariş verdiğinde fiyat yükseliyormuş çok saçma. mağazada 5200 tl, sitesinde 4500 tl koltuk ayrıca şu anda. Normal alıp kolçağını sökebiliyor muyuz diye sordum sitesi üzerinden ve mağazadan her seferinde farklı cevap verdiler. site üzerinden sökülmüyor dediler. mağazada kurulum yaparken takmazsınız dediler. telefonda ise ekip çağırırsınız kapıda sökerler dediler. 

Sosyal ağlarda paylaş

Abi magazada baksaydin ya, alyenle aokuluyordur o. Kolcaklarin govdeyle beraber yekpare oldugunu sanmiyorum.

@goldbären abi kolcaga kolunu 90 derece koyup mouse ve klavyeyi o pozisyondan mukemmelen kullanmiyorsundur. Oyun oynarken dalan illa o bilek bukuluyor zaten. Kolcaklar oyun oynarken abandigimiz bir yere donusuyor daha cok.

Boyun destegi vs. Hep gimmick seyler ve gunun sonunda zararli. Ben cok uzun senelerdir kullaniyorum dxraceri ve alirken dossekli patron edition aldiydim paraya kiyip, hakkatten malzeme kalitesi super ama bel ve boyun fitigi olan birisi olarak soyleyebilirim ki ozellik olarak tanittiklari hemen her sey posturu bozuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

ya inandırıcı gelmeyebilir ama ben hep kollarımı düzgün tutarak oturuyorum, bileklerim dirseklerim falan hep düzgün nizami. özellikle kafa yorduğumdan değil de öyle alışmışım. o yüzden kolçaksız çok zor geliyor. kolçakları masayla aynı seviye yapıp dümdüz bir formda masanın ucuna yakın klavye fareye uzanıyorum. kimileri kolçakları söküp fare klavyeyi ileride tutarak masadan destek alıyordur, sürekli cihazları tutmuyordur veya, izlerken okurken vb. 

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, goldbären dedi ki:

ya inandırıcı gelmeyebilir ama ben hep kollarımı düzgün tutarak oturuyorum, bileklerim dirseklerim falan hep düzgün nizami. özellikle kafa yorduğumdan değil de öyle alışmışım. o yüzden kolçaksız çok zor geliyor. kolçakları masayla aynı seviye yapıp dümdüz bir formda masanın ucuna yakın klavye fareye uzanıyorum. kimileri kolçakları söküp fare klavyeyi ileride tutarak masadan destek alıyordur, sürekli cihazları tutmuyordur veya, izlerken okurken vb. 

ben kolcaklari cikarali 2 sene oldu, masadan cok uzak kaliyordum.

kolcaklari cikarinca masanin altina girebildim.

bir de kolcakli kullaninca posture'um bozuldu, omuzlarim ozellikle

Sosyal ağlarda paylaş

23 saat önce, Xenocide dedi ki:

https://www.hepsiburada.com/xprime-titan-kumas-oyuncu-koltugu-p-HBCV000004BQHF?magaza=OFİSEL

ben de bundan aldım, 100 lira da indirimle 1250'ye geldi de 1 hafta oldu siparişi vereli daha bugün kargoya verildi, p.tesi gelir falan diyor. eh yani. 

geldi koltuk. abi çok garip, izmirdeki arkadaşım almıştı, onda görüp deneme imkanım oldu beğendiğim için aldım. yalnız şöyle bi şey var, o arkadaşıma gelen koltuğun sağ kolçağı kırık gelmişti. hemen yenisini gönderdiler neyse. olum bana gelenin de tam olarak aynı yerden, hatta kırılma layoutu bile hatırladığım kadarıyla aynı, sağ kolçak kırık geldi. 

herhalde seri üretimde sağ kolçakta hata yaptılar, sonra da hatalıları indirimli fiyattan satıyolar ahasdf neyse yenisi geldiği sürece noproblema

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
On 31.07.2021 at 13:34, Xenocide dedi ki:

geldi koltuk. abi çok garip, izmirdeki arkadaşım almıştı, onda görüp deneme imkanım oldu beğendiğim için aldım. yalnız şöyle bi şey var, o arkadaşıma gelen koltuğun sağ kolçağı kırık gelmişti. hemen yenisini gönderdiler neyse. olum bana gelenin de tam olarak aynı yerden, hatta kırılma layoutu bile hatırladığım kadarıyla aynı, sağ kolçak kırık geldi. 

herhalde seri üretimde sağ kolçakta hata yaptılar, sonra da hatalıları indirimli fiyattan satıyolar ahasdf neyse yenisi geldiği sürece noproblema

Nası, bu koltuktan hala memnun musun?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Ben bu Seduna Thunder Pro'yu aldığım alacağım güne pişman oldum. Bel desteğini zaten ilk haftadan kırmayan yok. Boyun desteğinin konulma amacı yok çünkü boyun bölgesine erişmiyor. Bayağı pişman oldum ve 1.5 sene dayanabildim, şimdi yine koltuk aramaya başladım.

Evden çalışma falan derken günümün %80'i bu koltuklarda geçiyor. O yüzden Herman Miller'ın Türkiye'deki distribütörüne kadar baktım ama 25.000 çıkarıp verecek kadar da zenginlememişim daha. Biraz araştırdım Herman Miller Aeron'un Türkiye çakmasını Bürosit Shadow adında yapmışlar ama onunla ilgili hiç yorum göremedim. İşin ilginç yanı Bürosit hakkında tanıtımlarda, haber yazılarında falan çok iyi ve köklü oluşundan dolayı düzgün yorumlar olmasına rağmen internet ortamında resmen hiç yorum göremedim.

Bahsettiğim koltuk şu: https://www.burosit.com/tr/content/shadow-koltuk
Herman Miller Aeron'a ek olarak kafa şeyi de eklemişler ama bilemedim. 

Valla yine boş boş bakınıyorum forumlara falan. 

En olmadı oyuncu koltuğu falan mı baksam? Tiplerini sevmediğimden dolayı hiç yanaşmadım şimdiye kadar ama şu da hoşuma gitti biraz. https://www.hawkchair.com/urun/future-coal-kumas-oyuncu-koltugu

Fiyatlar uçup gitmiş gerçi ama...

Neyse bunlar hakkında bilgisi falan olan varsa çok yardımcı olur

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...