Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

On 21.12.2020 at 14:30, drlanbn dedi ki:

thunder prom 9 gün sonunda kargoya verildi. Yarın gelir heralde. 1 2 ay kullanmadan yorum yapmak zor olacak ama ilk izlenimleri yazarım ben de

seduna thunder prom var. buraya yazmıştım aldığımda.

aşağı yukarı 3-4 ay oldu herhalde. 2 kez amortisör hidroliği bozuldu. 3.yü yolladılar. şu an arızalı halinde oturuyorum. yarın söküp yenisini takacağım muhtemelen.

ben 90 kg civarlarındayım. bu koltuk 110+ kaldırabiliyormuş, Serkan bey müşteri hizmetlerinde konuştuğum kişi böyle söyledi. Fakat her iki seferinde de bir süre sonra oturma yerinde sallanma, sonrasında hidroliğin yavaş yavaş hava kaçırarak aşağı kaymasını yaşadım.

ilk seferinde en azından ortaya kadar inmişti ama şu anki neredeyse mekanizmayla 2-3 cm mesafe kalacak şekilde kaldı.

ne ağırlıkla ne de boşta yukarı çıkmıyor. daha önceden koltuk söküp tamir etmiş biri varsa bilir bunların amortisörü mekanizmadan sökmesi kanser ediyor adamı. videolarına baksan iki çekiç darbesiyle düşüyor fakat realitede thor gibi vurman lazım çekiçle ki anca kurtulsun yerinden.

önceden yolladıkları amortisörlerin markası komposan diye bir üreticinin malı. sanırım bunlar türkiyede bu işin sanayisini yapıp markasız toptan satıyorlar. seduna falan gibi markalar da bunların kataloğundan seçtikleri modelleri kendilerince kombinleyip model olarak satıyorlar.

tedarikçi şurası
http://www.komposan.com/

özetle mekanizması, amortisörü falan aşırı ucuz bir ürünle karşı karşıyayız. yurtdışındaki muadillerine baktığımda bu parçaların kalitelileri diye satılanların fiyatları buradakilerle baya farklı. burada en ucuzu 50 en pahalısı 80 tl amortisörler var. fakat hepsi Class III A adı altında tarak kürük kalitede malzeme. 

Amazon.de'den baktım 25 euroya falan satıyorlar iyisini. burada fiyatları abartacağı için bunlar da böyle ucuz yöntemi seçip görüntüden ve tasarımdan müşteri kazanmaya çalışıyorlar. 

Çinin 10-15 sene önceki halini yaşıyoruz beyler. fakat kazıklanan bizim vatandaşımız oluyor. bu adamların ürünlerini yurtdışına satmaları lazım ki kaliteye önem vermek zorunda kalsınlar. bu şekilde kimse almaz oralardan, markalar da yeterince büyüyemez, böyle ucuzu pazarındaki malları alıp ömür boyu tatminsiz yaşayan yine bizim insanımız olur yoksa. 

Kendimi resmen 90'lı yıllarda kaliteli ve ucuz pantolon için eminönündeki kalabalıkta debelenen vatandaş gibi hissediyorum artık. devir değişti ihtiyaçlar değişti ama ülkenin boktanlığı bir adım değişmedi. 

siz siz olun bu problemlerle karşılaşabileceğinizi varsayarak alın/kullanın. 

yerli malı alacaksanız da üst segment bir şey bakın. ancak onlar kaliteli malzeme kullanabiliyorlar. böyle orta sınıf öldürmüyor ama süründürüyor.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, goldbären dedi ki:

bir de piston götte patlamasın abi şakasına demiyorum birkaç freak olay varmış böyle, şehir efsanesi midir nedir artık. hep gördüm ama hiç teyit edemedim. gerçek değilse bile kafamda yer etti.

https://gizmodo.com/boy-killed-anally-when-office-chair-explodes-5157354

bu baya korkuttu,

ben de aynı zamanlarda aldım bende şuanlık bir problem yok gibi gözüküyor

Sosyal ağlarda paylaş

TechLead kraldır ya ? Eğer kronolojik olarak izlersen öncelikle Google’da çalışan bir adam, daha fazla para için Facebook’a gidiyor. Hangisi daha önce bilmiyorum ama önce YouTube kanalı olduğu için Facebook tarafından kovuluyor, daha sonra eşi terk edip japonya’ya gidiyor. Zamanında sattığı oyundan ve yaptığı uygulamalardan milyon dolarlar kazandığı için bu olanların çoğu adamın zkinde degil tabi hehe

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, sanssizsansli dedi ki:

seduna thunder prom var. buraya yazmıştım aldığımda.

aşağı yukarı 3-4 ay oldu herhalde. 2 kez amortisör hidroliği bozuldu. 3.yü yolladılar. şu an arızalı halinde oturuyorum. yarın söküp yenisini takacağım muhtemelen.

ben 90 kg civarlarındayım. bu koltuk 110+ kaldırabiliyormuş, Serkan bey müşteri hizmetlerinde konuştuğum kişi böyle söyledi. Fakat her iki seferinde de bir süre sonra oturma yerinde sallanma, sonrasında hidroliğin yavaş yavaş hava kaçırarak aşağı kaymasını yaşadım.

koltuğa tam mı oturuyorsun, yoksa ucuna oturmayı sevenlerden misin?

Sosyal ağlarda paylaş

o anki odağıma göre dik ya da yatay oturuyorum. yani ağırlık merkezim öne ve arkaya olması gerekenden fazla kalıyor olabilir bu malzemelere göre. çünkü hidrolik hava kaçırıyormuş bu durumlarda. sırf beni daha fazla dik oturmaya itsin diye de sırtlık ve minder aldım. belim için farkettirdi ama koltuk için bir şeyi değiştirmedi hani problem sırf dengeyse. yine diyorum malzeme kalitesi dandik. bunun ederi maks 85 kg adam.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, goldbären dedi ki:

nurus metoo kötüydü benim için. ofiste vardı oturdum uzun kullanımını bilirim. aslında çok ergonomikti de kumaş öyle kaygan ki şu capon abinin videosundaki gibi kayıp gidiyorduk bir süre sona kamburluğa zorluyordu ? banyo paspası koymayı düşünüyodum ofiste olmasaydı sdf.

şu kayma işini en iyi ne çözer. kamyoncular falan kuzu mu koyun mu ne onun yününe oturuyolardı. cidden koltuğun kendisi kadar önemi yani kaymama özelliği. yoksa sitsen posturü düzgün tutamıyosun.

Sosyal ağlarda paylaş

kayma için değil ama diğer bir çok şey için medikal koyun postu dedikleri şey olabilir ,ama ben evde alırken adına pek bakmadım ama Decathlon Mikrofiber Havlu gibi bir şey olması lazım onu kullanıyorum, pek kaymıyor, terletme falanda yapmıyor, şıkta duruyor

şu olması lazım:

p1812892.jpg

Feamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...