Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

Açıkçası günde kaç saati bu koltuk üzerinde geçirdiğiniz ve bu süre zarfında ne yaptığınız ile çok bağlantılı. Sallıyorum işten akşam 7de gelen eşiyle çoluk çocuğu ile zaman geçirip bilgisayar başında 3 4 saat oturabilen adam için fazla bile. 

Eğer evden çalışıp 9 saat oturuyorsanız sonrasında da oyun, dizi, forum derken 4-5 saat daha geçiyorsa o zaman maddi imkanlar çerçevesinde en rahat koltuk zaruri hale geliyor. Özellikle kolçak ve sırt önemli.

Ha bunlardan bağımsız Markus çok leş. 1500 liraya gram değmiyor. Diğerleri günde 4 saat oturacak adam için ziyadesiyle yeterli.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Darksun dedi ki:

yok yahu ben gamer koltuğu bakıyorum arsızım ? 

Bende de hala adorenin max racing i var ,dayanıyor ama döküldü bayağı, sol kolçak sünger dümdüz oldu vs. Yine iyi dayandı bence. Almışken bel, boyun vs destekli güzel bir şey bakıyorum. Paraya gömüp dxracer alacaktım ama evde duramadığımdan sipariş veremedim adore de sağolsun kazıkladı şimdi dolar inince fiyat hala orada duruyor.

e bu da gamer koltuğu?

sonuçta gamer dediğimiz şey, saatlerce PC başında pinekleyebilecek bir kişi. saatlerce ofiste masa başında oturulabilmesi için hazırlanan ergonomik sandalyeler, gamerlar için de kullanılabilir.

öte yandan "gamer" etiketiyle satılan ürünler de "sportif" görünüme sahip olmak için uğraşan dandik ürünler oluyor. "doğru dürüst koltuk" arıyorsan önerebileceğim şeyler değiller...

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Aceace dedi ki:

Açıkçası günde kaç saati bu koltuk üzerinde geçirdiğiniz ve bu süre zarfında ne yaptığınız ile çok bağlantılı. Sallıyorum işten akşam 7de gelen eşiyle çoluk çocuğu ile zaman geçirip bilgisayar başında 3 4 saat oturabilen adam için fazla bile. 

Eğer evden çalışıp 9 saat oturuyorsanız sonrasında da oyun, dizi, forum derken 4-5 saat daha geçiyorsa o zaman maddi imkanlar çerçevesinde en rahat koltuk zaruri hale geliyor. Özellikle kolçak ve sırt önemli.

Ha bunlardan bağımsız Markus çok leş. 1500 liraya gram değmiyor. Diğerleri günde 4 saat oturacak adam için ziyadesiyle yeterli.

mesela:

https://store.hermanmiller.com/office/office-chairs/embody-task-chair/4737.html?lang=en_US

Sosyal ağlarda paylaş

Ya şöyle bir şey var. Bone'u doğru kabul edersek, Gaming koltuk dediğimiz zaman fiyatının gereksiz artması ve aynı özelliklere sırf Gaming yazdığı için fazla para vermemiz gerekiyor değil mi? 

Gerge'nin paylaştıklarında kolçak sabit, boyun desteği yok, görebildiğim kadarıyla koltuğun sadece sırt kısmı geriye yaslanabiliyor. Yani benzer aralıktaki Gaming koltuklar ile aynı para ama vaadettikleri 1980ler.

(Hele o markus yok mu....)

Bone gerçekten güzel görünen, ergonomik özellikleri ile öne çıkan koltuklar öneriyor. Orada sıkıntı yok. Etiketine bir bakıyorsun... 1000 doların altında olan yok. 1000 1500 arasında hepsi. Yani Euro için kaç ay çalışmam gerek biliyonuz mu siz?

Burada bir tuhaflık var ama çözemedim.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye için çok pahalı evet ama mesela dolarla maaş alıyor olsam ilk maaşla alırdım.

Abi ben günde 8 saate yakın oturuyorum, paramı bu koltukta oturarak kazanıyorum, en iyisini almam gerekmiyor mu ya? Ama 20Kya falan gelir işte o, olmuyor ondan.

Bu gaming koltukları için de şöyle bir şey var:

Aslında başta "racer" tipi diye çıktı bunlar, DXRacer çıkardı, bildiğin yarış arabası koltuğu çünkü. Fakat ergonomik olarak saçma, yarış arabasının olayı, kenarlarının seni sarması, virajlarda koltukta tutması. PC başında oturacağın koltukta bu baya saçma özellik aslında, çünkü rahat olman lazım, sarması kötü bir şey.

Fakat eşek gibi tutunca işte özellikle çoluk çocuk yürüdü.

Fakat işi yine PC başında saatlerce oturmak olan streamerlar, mesela Lirik, o kadar sponsorluk parasını da kenara atıp Herman Miller vs gibi koltuklara yöneliyor, çünkü bu gaming koltuklar ergonomik değil. 

22 saat önce, sanssizsansli dedi ki:

çok çabuk ses çıkarmaya başladı, koltuğu dengeli durmuyor, hidrolik sistemi tutmuyor bazen aşağı kaymaya başlıyor falan. üşengeçliğimden adamlara bildirmedim bile öyle kullanıyorum hala.

çok ilgililerdi ben aldığımda, whatsapptan iletişime geçtim, sipariş verdikten yarım saat sonra kargoya verip fotoğrafını atmışlardı, iletişme geç kesin.

Bir de şimdi aklıma geldi, Bürosit'in showroomunda şunu denemiştim, acayip rahattı. Herman Miller Aeron gibi oturduğun yer de fileydi, acayip rahattı ya, tek eksisi kolçaklar hareketli değildi.

https://www.burosit.com/tr/content/shadow-koltuk

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Aceace dedi ki:

Ya şöyle bir şey var. Bone'u doğru kabul edersek, Gaming koltuk dediğimiz zaman fiyatının gereksiz artması ve aynı özelliklere sırf Gaming yazdığı için fazla para vermemiz gerekiyor değil mi? 

Gerge'nin paylaştıklarında kolçak sabit, boyun desteği yok, görebildiğim kadarıyla koltuğun sadece sırt kısmı geriye yaslanabiliyor. Yani benzer aralıktaki Gaming koltuklar ile aynı para ama vaadettikleri 1980ler.

(Hele o markus yok mu....)

Bone gerçekten güzel görünen, ergonomik özellikleri ile öne çıkan koltuklar öneriyor. Orada sıkıntı yok. Etiketine bir bakıyorsun... 1000 doların altında olan yok. 1000 1500 arasında hepsi. Yani Euro için kaç ay çalışmam gerek biliyonuz mu siz?

Burada bir tuhaflık var ama çözemedim.

ucuz etin yahnisi yavan olur. eğer "alınabilir" koltuk bakıyorsan, ben de Gerge de Ikea Millberget  önermişiz. ama yok bu koltukları "1980'ler, ergonomik değil" diye küçümseyen varsa, o zaman 2020'nin parasını verip hakkıyla ergonomik koltuk almak zorunda.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bürosit de iyi bu arada. Onlar da düşünülebilir: https://www.trendyol.com/magaza/burosit-m-238127?sst=0

Her türlü saçma oyun koltuklarından iyidir.

Bu da ünlü, bilinen bir modelmiş aslında ucuz ve iyi ofis koltuğu olarak: https://www.hepsiburada.com/seduna-thunder-pro-siyah-yonetici-koltugu-ofis-calisma-koltugu-hareketli-kol-p-HBV00000EZDV6

Düşünebilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bürosit'in Shadow olan modelini dün @paradoksalkedi tavsiye etti. Showroom'da gidip denediği zaman epeyi memnun kalmış ama fiyatı 3K'ya yakınmış. Fiyat performans anlamında ofis/yönetici koltuklarında en uyun olanı ise şuan Seduna Thunder Pro gibi görünüyor. Bu arada Nurus'ların bazı modelleri sitesinde Black Friday kapsamında %50'ye varan oranda indirme girmiş. Eski ofiste Me Too kullanıyorduk, ben epeyi memnun kalmıştım. Ergonomi, kalite ve dayanıklılık konusunda başarılıydı. Me Too olmasa bile Core veya Breeze olan modellerin Pro Support seçenekleri denk gelirse düşünülebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Bone dedi ki:

ucuz etin yahnisi yavan olur. eğer "alınabilir" koltuk bakıyorsan, ben de Gerge de Ikea Millberget  önermişiz. ama yok bu koltukları "1980'ler, ergonomik değil" diye küçümseyen varsa, o zaman 2020'nin parasını verip hakkıyla ergonomik koltuk almak zorunda.

Yok ben derdimi anlatamamışım. Vazgeçtim...

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Aceace dedi ki:

Yok ben derdimi anlatamamışım. Vazgeçtim...

en anlat ?

bence koltuğun alınabilir (hele bizim ülke için alınabilir) fiyata yeterince sağlamlık ve rahat oturuş sunması lazım. bir sürü koltuk denedim, kumaşı soyulan, bir sene içerisinde orası burası kırılan saçma sapan koltuklar da kullandım. bence "gamer" takıntısıyla gidip rahatsız yarış koltukları alıp bir de üste daha fazla para vermeye değmez.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...