Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...

ben ondan aldim. hatta onceki koltugum da oydu, memnun oldugum icin aynisini almak istedim. fakat bu yenisi, tipi birebir ayni olmasina ragmen ayni degil. kolcaklarin uzunlugu ayni fakat yerden yuksekligi asagida. gayet standart bir masada kolcaklar masanin asagisinda kaliyor. kolcaklari zamanla yolunuyor diye daha saglam bir malzemeden yapmislar. fakat o kadar sert ki bu urune gectigimden beri kollarimda sorunlar yasamaya basladim. bel desteginde de benzer bir muamele oldugundan suphe ediyorum. bu urunu tavsiye etmiyorum. guzel bir urunu bozmuslar.

Sosyal ağlarda paylaş

Zamaninda herman miller mirra chair, interstuhl ve bi kac sandalye ile kiyaslayip basta kumas kalitesi ve rahatligi dolayisiyla nurus me too almistim. 12 senedir kullaniyorum. Keske baska bisey alsaymisim hic demedim. Almasina vesile oldugum herkes de ayni sekilde memnbun. 

Dolayisiyla kriter kalite ve rahatlik oldugunda nurus a bisey soylemek zor. 

ama 11 sene sonra sirtinda percinlerinden bi tanesi yerinden cikti, hazir yiprandi biraz hem oturma fontunu ve sirt filesini degistirelim dedim. 3000 kusur lira fiyat cikarttilar bu is icin. Oturma fontunu ve sirtligi soktum kuru temizlemeye verdim, percini de kendim onardim. Sandalye beni terkettiginde uygun bir fiyat vermezlerse tekrar alir miyim bilmiyorum. 

Gerci ayni kalitede alternatifleri 2 katindan fazla fiyatlari, o da ayri bi problem. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 25.03.2021 at 14:51, GERGE dedi ki:

O koltukların rahat olduğunu düşünmüyorum ya, Thunder Pro ile mutluyum ama, kırarsam bir daha alırım.

Şu benim de listemdeydi ama bir iki yerde arka bel desteği çabuk kırılıyor gibi yorum okudum. Ben de iri adamım, o yüzden bi caydım. Şunu sipariş verdim, bakalım 1-2 güne gelir heralde.

https://www.trendyol.com/goldsit/quatro-fileli-yonetici-koltugu-krom-metal-ayak-p-66069180

Yazlığa taşındım, buradaki koltuk iyice dağılmış belimi mahvetti. Yılda iki ay için de para gömmedim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
2 saat önce, eldar dedi ki:

Nurus gerçekten iyi mi ki? Ben Nurus kullanıyorum çok rahat diyene rastlamadım ama örneklemim 2 kişi olduğu için sayılmaz ?

Eski şirkette kullanıyordum, Me Too olanları bence rahattı. Eve buralardaki tavsiyeler üzerine Seduna Thunder Pro almıştım. Şimdilik bir sıkıntı yaşatmadı, fiyatına göre epeyi iyi bence ya ?

Sosyal ağlarda paylaş

Nurus TRdeki herhalde kurumsala hitap eden en büyük mobilyacı. Özellikle büyük kurumsal firmalar çoğunlukla bunlarla çalışır gerçekten. Tasarımları genel olarak fena değil bana kalırsa. Kalite için ise; bu kadar çok çalışan firma olduğuna göre kötü değildir ki tercih etmeye devam ediyorlar diye düşünüyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bikac ay once paraya kiyip yapistirdim bi Me Too, hic abartmiyorum sirt, bel ve boyun agrilarimi kesti alet. Boyum cok uzun olmadigi ve biraz kambur durdugum icin kafa yaslama yerini surekli kullanamiyorum ama arada kendimi dinlendirme amacli yaslaniyorum bi sey izlerken falan, gercekten rahat.

Bi de eskiden olan kaykilarak oturma aliskanligimi tam tersine, dik oturma aliskanligina cevirdi. Bilincli yaptigim bi sey de degildi yani, bel destegi ayarlanabilir oldugu icin surekli duzeltip duruyodum, bi baktim artik kaykilma ihtiyaci hissetmiyorum.

Malzeme kalitesi gayet iyi tabi de arada garc gurc ediyo mu dersen ediyo. Uzun vadeli kullnimda anlasilabilecek sanirim tam olarak.

Ben aldiktan 1 ay sonra falan indirime girdi alet ama simdi nasil bilmiyorum. Ben kendi sitesinden almistim simdi satis sayfasi patlak sdfgfds

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

uzun zamandır topiği takip ediyordum, arada baştan sona tekrar tekrar okuyordum, koltuğum eskimişti ve içime sinen bir model bulamıyordum bir türlü.

öncelikle bu iş çok bireysel bir iş, onda el sıkışalım, aynı fizikte iki kişiyi bile aynı sandalyede hemfikir kılmak zor, kullanım alışkanlıkları, spor geçmişi, sağlık/ortopedi geçmişi hepsi faktör. ben nasıl bir şişko olduğuma ve ne aradığıma göre yazıyorum. "ya gold boş yapma" demeden önce "bugün anneme küfredilsin istiyor muyum?" sorusu aklınızın bir köşesinde olmalı.

dört sene adore vlt-500 kullandım, 2013 yılında sitesinden 450 liraya almıştım. discontinued model. aslında rahat ve sağlam gibiydi ancak 1-mekanizmasındaki kilit fonksiyonu kırıldı (acaba neden..) 2- deri kaplaması kalitesizdi iki sene sonra soyuldu, kumaşla falan idare ettim ama sürekli evi kirletiyordu.

Spoiler

OFISVLT500_4.jpg

2017'de de duorest'e geçip dört sene kullandım, kore malı tırtımsı bir sandalye ama pahalı, nisan 2017'de 1300 lira vermişim. en büyük ve güzel özelliği sırtındaki levhaların böyle kımıl kımıl bi kauçukla hareket etmesi ve sağa sola ileri geri kaykıldıkça bel desteğinin iyi kötü hep arkada olması. oturmadan tarifi zor. ancak max 80 kg yazan koltukta 110'dan 130'a oturdum hem mekanizma ağladı hem de altındaki sünger dümdüz oldu dört senede ? başka firma altında bulmak mümkün hala var pazarda ama sanırım çakma. hoş orijinali de çok sağlam değildi.

Spoiler

61t7oE6eWQL._AC_SS450_.jpg

koltuk iyice ölmeden, ne zaman mekanizma gacır gucur etse veya süngersizlikten götüm ağrısa açıp yerli yabancı koltukları gezdim, herman miller sıfır ve ikinci el (letgo'da bulunuyor)'den tutun 500 liralık modellere kadar hepsini gezdim, mağazalarda bulduğumu denedim, arkadaşlarda baktım falan. günde 15 saat geçirdiğim ve mümkünse 3-4 sene sarfiyat malzemesi gibi eskiteceğim mobilyanın 10-15k tl olmasına bile razıydım tam istediğim özellikleri taşısaydı. bir işyerimde steelcase gesture, birinde nurus me too vardı, uzun uzun oturdum onlar da güzel aslında bütçesi rahat olan düşünsün derim, ben sadece kolçaktan eledim bunları. (genişlik ve açı ayarı olsun istiyorum)

aslında burada paylaşılan gamersnexus videosundaki gibi, ergonomik ofis sandalyeleri hep daha iyi, gaming chairlerin çoğunun formu kötü, sırtları dümdüz geliyor, dandik bir yastıkla desteklersen destekliyorsun ve omuzlardan özellikle bastırıp kamburluğa itmesi de rahatsız edici.

istediğim özellikler şunlardı:
1-şekilsiz şişko vücuda ayarlanabilecek bol customization
2-alt tablası düz ve geniş olacak, gaminglerin yandan bastırması beni benden alıyor. bazı ofis tipi koltuklarda da (özellikle altı da fileli olanlar) yandan sıkıştırıyor pringles formunda. bacakları bi güzel açamıyorsun, osbir moduna geçemiyorsun...
3-kolçakları ayarlı olacak, dışarı falan genişletip üzerine kaykılıyorum arada. efendim hayır dimdik outracaksın sürekli diyenler bile yapmıyor.
4-genel kalitesi çok dandik olmasın şişkoluktan kırılmasın

sürekli bakıyordum ama hiçbiri içime sinmiyordu. artık bir eski sandalye sağa sola yatmaya ve aşırı gıcırdamaya başladı, baktım piston dübürde patlayacak, apar topar bir şey sipariş edeyim artık, beğenmezsem yine bakarım dedim, etrafta da sadece gamingler var. bi arkadaşımın tavsiyesiyle gidip ZİOGAMİNG markalı daha önce duymadığım, bol bol türk twiççilerine yamanmış bi firmadan bi anda siparişi geçtim sdf. 

https://ziogaming.com/

siteye girince şöyle iyiyiz böyle farklıyız falan dizmişler ama form falan standart dandik dxracer formuna yakın. aslında MOBİLYAKEYFİ diye izmir karabağlarda bir atölye, ithal ettiği isketletlere burada kaplama yapıp gönderiyor (çoğu yerli gibi)

genişleyebilen bol ayarlı kolçaklar (ki bütün gaminglerdeki 4D aRmReSt'in aynısı bunda da, aynı fabrikadan çıkmıştır), geniş tabla (dxracerdaki gibi iskeletten gelen yan çubuklar yok alt tablada, süngerde form olarak verilmiş onlar sadece. altta var örneği) tam kumaş olması, omuzların daraltmayacak kadar geniş durması üzerine şansımı deneyeyim dedim.

Spoiler

istemediğim koltuk formu bu:

HTB1W9WKIpXXXXXFXpXXq6xXFXXX1.jpg

NoLbR.png

NoqEn.png

adamlar kesinlikle kurumsal değil fotolardan gördüğünüz gibi sdfs.

neyse koltuk 6-7 gün sonra geldi, kurup oturduğum gibi inanılmaz bir hüzün çöktü ve hemen kapıya koymak istedim.

sırtı aşırı dik, verilen bel desteği çok yetersiz geldi. alt tabla, mekanizma yeterli çinlilikte, kolçakları rahat buldum ama sırt çağdışı bildiğin. üstelik omuzlarındaki iskelete kaynaklı o kanatlar bana değmez diye umsam da bildiğin kambur kambur itti beni. koltuğu yere yatırıp iki yanına omuzlara basıp tepindim, biraz açtım orayı rahatladı sdf.

bel desteğinin arkasına ekstra bir kırlent ekledim dikine, lumbar support gibi oldu öyle. şimdi rahatım. kolçak minderi de sipariş etmiştim onu da tavsiye ederim bu arada dirsekleri uyuşan falan varsa, tek başına amazonda da satılıyor ama trde yok, dışarıdan da 5-10 dolarlık şey 250 liraya geliyor malesef.

kumaş düşündüğümden kalın ve sağlam, iki kedi tepeye tırmanıp kafamı koklayıp atlıyor geri, tiftiklenmedi pek. illa ki zamanla dağılacaktır ama. her yerine zio zio yazıp durmuşlar o biraz üzüyor. minderler yeterince yoğun gibi, ama ayılı kullanımda ne kadar çabuk düzlenecek bilmiyorum. koltuk yıpranmazsa uzun saatler rahatım ama ne kadar gidecek göreceğiz.

Sosyal ağlarda paylaş

oturdum usenmeyip okudum wot'u, eninde sonuda gelip

1 saat önce, goldbären dedi ki:

aslında burada paylaşılan gamersnexus videosundaki gibi, ergonomik ofis sandalyeleri hep daha iyi, gaming chairlerin çoğunun formu kötü, sırtları dümdüz geliyor, dandik bir yastıkla desteklersen destekliyorsun ve omuzlardan özellikle bastırıp kamburluğa itmesi de rahatsız edici.

senin de katildigin gibi gidip racer koltuk almissin sdf neden bu kadar wot o zaman, bile bile anti-ergonomik koltuk neden ?

Sosyal ağlarda paylaş

Abi nurus me too alip kolcaklarini sokecektin, cok tatava yapmissin haha.

Benim dxracer'da omuzlarim cok agriyordu, soktum kolcaklari kurtuldum. Farkina varmiyoruz ama bilgisayar basinda uzun sureli otururken formumuz bozuluyor ve o kolcaklara abaniyoruz full. Sacma sapan butun sort, omuz agriyor sonra.

Racer koltuklarin tamaminbok bu arada gaming icin. Cunku racer koltuk mantigi geregi savrulmalari onleyecek sekilde yanlari kavrayan ve hafif olmasi icin tasarlanan seyler. Biz tabii hem viraj donmuyoruz hem de koltuk agirligi gaming performansimizi etkilemiyor. Su koltuklar gaming tarihinin en buyuk kazigi o bakimdan ve agzina siciyor pc oyuncularinin posturlerinin. Yasaklanmalari lazim.. 

Sosyal ağlarda paylaş

ya denemek için aldım bir nevi, 6-8 verip sonra mutsuz olmak istemedim, racing formu nispeten light bi koltuk, biraz da ben yola getirdim.

gaming chairler oyuncuların aptallığı sayesinde satılıyor, ram çiplerinde bile RGB olan bi dünya abi tutacağı çok belliydi bu akımın sdf.

kolçakları niye söküyoruz bir de? kolçaksız koltuk mu olur abi bilekten önkoldan patlarsın sonra. bazen işte oturmak zorunda kalırdık akşam gelmezdi be.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...