Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çizdiklerim

Qarmatian

Öne çıkan mesajlar

inb4 anatomi çalış

bilgi vermediğin için risk alarak öğrenim aşamasında olduğunu düşünerek iyi gidiyorsun diyeceğim.

ilk model için konuşursak rakursi kasman gerek biraz. sol diz özellikle. bir de modelin belden altı ve üstünde bir orantısızlık var. tabi bunlar çalışmayla olur. anatomi de oturur.

ben yıllarca istediğim gibi saç çizememiştim. sen de pek kasmamışsın sanırım. saç da önemli. ışığı düzgün vurdurman lazım açık koyu güzel ayarlaman lazım. tabi hepsi bir arada olmaz.

önce rakursi, ölçeklendirme, anatomi gibi temel şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi klasik eleştirilerin tamamen dışında çok daha mental bir sıkıntı var, benim de hala yaşamaya devam ettigim bir sıkıntı.

Stylized mı realistic fine art mı gidicen bi karar ver önce. Bariz tarzını enforceluyorsun foundationdan önce. Ne dogru ne yanlıştan önce gözüme çarpan bu oldu benim.

Onun haricide klasik teknik sorunların var, onlar için Loomis bak biraz.

Görsel aid lazım olursa al bak bu abinin tatlı kolay videoları var. Çok indepth değil ama idare eder.

http://www.youtube.com/user/ProkoTV
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Stylized mı realistic fine art mı gidicen bi karar ver önce.

bunu cok duyuyorum, ama katılmıyorum abi acıkcası.
morris , albert uderzo gibi adamlar (biri red kid i digeri asterixi ciziyo) hergün oturup fine art tadında modelden falan study yapan adamlar, kendi içlerinde de cizgiromanları anatomik olarak 10/10.

mangacılarda da bu böyle, görüyosun jungGi i işte. bence çekinmeden herşeyden biraz biraz gitmeli çizer, fine art ise mecburi olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı şeyi diyoruz bro.

said:
kendi içlerinde de cizgiromanları anatomik olarak 10/10.

Bu olmadan olmaz tl;dr'ım.

Hani şimdi senin foundation'ı alayım ben. Sen istedigin kadar MUH STYLE diye kas. Kendimi ifade etmem ilkokul 3 oldugu için İKİSİNDEN BİRİNİ SEÇ demişim gibi olmuş.

Kastım aslında birşeyi çizmeye başladın, "Ben bunu stylized/realistic skalasının neresinde çizicem?" kafanda oturtup çiz. Mesela ben realistic başlıyorum bi sketche, bi bakıyorum style vurmuşum. Ve vice versa. Havada kalıveriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

o yutup kanalı güzelmiş. başka var mı tavsiye ettiğiniz? basic de olur advanced de olur sırf eğlencesine de olur. maksat içeriği iyi olsun.

https://www.youtube.com/user/NewMastersAcademy/videos

New Masters Academy var. Steve Huston abimiz baya takılıyor. Onun haricinde taşaklı broların livestreamlerini izleyebilirsim. Facebooklarında söylüyolar zaten stream başladıgı zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
@Qarmatian

çizgin güzel, biraz monotonluk var, ton skalasında daha koyu ve daha açıkları da ara

kompozisyonda biraz sıkıntı var, figürler objeler köşelere çok dayanıyor, resmi tüm sayfa olarak düşün bir parçasını çok iyi çizmen bir anlam ifade etmez, dolu-boş ilişkisi kurarak küçük skeçte kompozisyonu oturt önce sonra büyüğe geç. ama bu tarz çizgiyi begeniyorum, gsf hazırlanıyosun galiba böyle devam. Figür de orantı sorunu var ki biraz zor iştir, Mutlaka skeç defteri edin hızlı skeçler yap figürlerin duruşları için, durakta bekleyenler sokakta yürüyenlerden vs, ve arklarından kısa süreli değişik postürlerde modellik yapmalarını iste. Etüdün yanında hızlı çizimlerde yap

bütün önemlidir bütünü kaçırma ayrıntıdan önce resmin bütünlüğü, resmine geri çekilip gözü kısıp bakmayı ihmal etme

karakter tasarımları da ilginç, ayrıntılara güzel giriyosun beni çok kasıyo mesela onlar, karakter konsept tasarımda ne kadar ayrıntı (kompleks yapılar zırhlar vs) o kadar iyi, deviantart ta ki güncel örneklerden kopyalar iyi gelebiliyor. tabi malzemenin (metal vs) ışık yansımalaraını karakteristik özelliklerine çalışmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Abi klasik eleştirilerin tamamen dışında çok daha mental bir sıkıntı var, benim de hala yaşamaya devam ettigim bir sıkıntı.

Stylized mı realistic fine art mı gidicen bi karar ver önce. Bariz tarzını enforceluyorsun foundationdan önce. Ne dogru ne yanlıştan önce gözüme çarpan bu oldu benim.

Onun haricide klasik teknik sorunların var, onlar için Loomis bak biraz.

Görsel aid lazım olursa al bak bu abinin tatlı kolay videoları var. Çok indepth değil ama idare eder.

http://www.youtube.com/user/ProkoTV

abi bahsettigin seyi exaggeration degil mi. Belli seyleri exaggerate etmek daha ilgi cekici yapiyor komposizyonu. Ozellikle lineart yaparken reallistic olsun diye cook stiff oluyor kollar bacaklar.

reallistic+hardcore detail icinde bogulmaktansa simplification+exaggeration la daha vurgulu komposizyonlar cikiyor ortaya.

prolari izlerken farkettigim birsey bu da. Bakiyorsun adam cok basit ciziyor, bir iki stroke kullaniyor ama cok cool duruyor herifin cizdigi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...