Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siradisi Bir Konu ve Patiye Elveda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

mevzuyu çok sahiplenmişsiniz hahaha. geyiğini bile yapmamışsınız. ayıp yahu. hemde viktor yane. ki ben kendisiyle böylece ilk defa dalga geçiyorum. ayrıca alkışlanacak ya da gurur duyulacak bir şey de değil yani.ilgnç o kadar. ha utanılacak bir şey mi hmmmmmmm yoo artık bu çağda çok normale bağladılar bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar boyle "durumlara" kendi istekleri ile dusmuyorlar senin sandigin gibi

http://th09.deviantart.net/fs71/200H/f/2014/177/c/b/i_never_asked_for_this___for_ootachiful_by_meater6-d7o2sqn.png

insanin oyle hayattan bayip aman bir degisiklik olsun diye yapicagi birseyde degil, cinsel acligin afrikasinda yasadigin icin bunlarin toplum tarafindan bilinmemesi cok normal, olayi komple penis ve "bulent ersoyluk" geyigine getirmende bunun kaniti olmus direk. penisi ile derdi olmayip erkekliginden memnun olan hatta surda ben erkegim diyen kac kisiyi cebinden cikaricak escinseller var suru ile, istanbul ayilari diye guruplari var hani o abilerden cogu insanin ruhunu diz cokturup tovbe istetir karsilasinca.

hadi onuda gectim trans yapida olupta sadece kadinlardan hoslanan ve kendini lezbiyen olarak tanimliyan yiginla insan var ama kafa almaz tabi "yahu kadinla sevismek istiyorsa neden ameliyat oluyor" olayini. uzgunum geyik yapilicak bir konuda degil, yakin buldugum surada senelerdir dostlugum olan arkadaslarim yapinca kaldiririm ama "2 madalyaya bile ulasamamis!" daha once nickini bile gormedigim biri yapinca hic hos olmuyor, ne bu samimiyet demek isterdimde forum burasi.

gunluk hayatta rutin olarak yasadigim zorluklari, kafamin icindeki susmak bilmeyen ve dinlenirse insani intihara surukliyen o negatif sesi, vucut imaj problemlerini, is bulma sorununu ve yasal sorunlari filan hic yazmiyorum buraya, baaaaaaw kasicak degilim. bu kadar guzel insan kalbini acip destek vermisken, hicbir arkadas kaybetmeden bu noktaya gelmisken ve ailemle yakin cevrem bana dort kolla sarilmisken boyle birsey yapmaya hakkim yok zaten. su anda benimle ayni durumda olup boyle bir sorunu olmayan biri icin bile zor sartlar altinda yasiyan, gittigi her yerde entegrasyon sorunu ceken ve yasida genc oldugu icin hergun vucudunun dahada bozulmasini izlemeye mahkum olan bir arkadasim var, en azindan hic haketmedigim halde beni kendisine rol model yapmis o cocuk icin sizlanmamam ve hayati en iyi sekilde yasamaya calismam lazim. su ulkede mutlulugu aramak herkes icin zor zaten, kac senedir mutsuzluktan kan kusuyor insanlar.

alkislanicak veya takdir edilicek birsey degil, boyle oldu diye uzulunucek veya hasta muamelesi yapilicak biseyde degil. cesaret konusunda yalan yok ama, soyle insanin hayatini yerlebir eden bir benzer bir seyi yapmayi gectim dusunucek testis kac kiside var acep eger konuyu bel altina indiriceksek? ameliyatlarin fiziksel acisini, getirdigi fiziksel engel ve kisitlari ve maddi yukunu gectim zaten. 7 gun morfine bagli yasiycam tek tesellim kafayi bulucak olmam :D

diyojenin iskendere dedigi gibi golge etme baska ihsan istemem, rahat birakilmak ve her insanin sahip oldugu basit haklara sahip olarak her insan gibi inisli cikisli normal bir hayat yasamak disinda bir dilegimiz yok ama bu bile cok goruluyor iste bagnaz kafalar tarafindan.
Sosyal ağlarda paylaş

bilader sen kendin bunu forumda yazmışsın. serzenişin biraz yersiz. ayrıca okudum da biraz adama hak verdim (açıkçası neden görüngeye gittiğine daha gelemedim) çok makul bir soru sormuştu. "bu anlattıklarından bana ne" diye. ben sormuyorum çünkü cevabı biliyorum. sen burada yaşıyorsun. ondan burada paylaşıyorsun. yani bu durumda senin açından gayet normal. yani patiyi benim algıladığım gibi algılamıyorsun. yani madalya nedir ya hahahaha kritere bak. diyorum. ayrıca sosyal sorunların olduğunu da gösteriyor. burada yumurta tavuk oluyor. girmiyorum.

intiharla ilgili yazdıkların, yani bizi bu işten mesul tutma derecesinde gizli bir tehdit içeriyor. erkek kimliği doğuştan gelmez, öğrenilir. karl jaspers in dediği gibi intiharı derinlemesine düşününce konunun sujesi olarak kalmak güçtür. ya da cinsel kimlik gibi konuları derinlemesine irdelemek deformasyon yapar.

neodarvinist açıklamalar hepinize lgbt v.s. cevap verdiğinden, durumun bir bilinmeyen içermiyor.

gezegen bu yiyecek kaynakları bunlar biz türün devamı boyutundayız. gene geri sayfalarda evli ve çocuklu bir adamı korkuttuğun gerçeği de bizim gerçeğimiz.

ortalama ve normal olmak zaten mümkün değil. ekseriyetimiz gibi yapıyoruz zaten bkz.kinsey raporu.

sonuçta bizi eğlendirmeyen eşcinseli veyahut laf ebesi olmayanını pek sevmiyoruz zaten :). cinsel meselelerle değil daha dişe dokunur şeylerle yol almanı tavsiye ederim. süre sınırlı zaten.

ayrıca senin değil geyiğe meyillilerin cevap vermesini isterdim. forum hala sıkıcı
Sosyal ağlarda paylaş

Öğrenilen ve öğrenilmeyen kısımları var, birbirinden ayrı.

Cinsel kimlik öğrenilmez, doğuştan gelir. Kendini hangi cinsiyetten hissettiği bununla alakalı.
Cinsel dışavurum kısmı öğrenilir (sexual expression işte, dışavurum olarak çevirmek doğru mu emin değilim, belki ifade demek daha doğru olabilir). Senin erkek kimliği dediğin şey bu kısımla alakalı. Erkeklerin nasıl davranması gerektiği filan, toplumla aileyle bireyle ilişkisi kültürden kültüre değişebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Öğrenilen ve öğrenilmeyen kısımları var, birbirinden ayrı.

Cinsel kimlik öğrenilmez, doğuştan gelir. Kendini hangi cinsiyetten hissettiği bununla alakalı.
Cinsel dışavurum kısmı öğrenilir (sexual expression işte, dışavurum olarak çevirmek doğru mu emin değilim, belki ifade demek daha doğru olabilir). Senin erkek kimliği dediğin şey bu kısımla alakalı. Erkeklerin nasıl davranması gerektiği filan, toplumla aileyle bireyle ilişkisi kültürden kültüre değişebilir.
bilinen bilinmeyen de diyebilirsin. dışardan değerlendirmek zor olduğu için bu konular çok bilinmeyen de içeriyor. bir sürü şempanze deneyi v.s. de var. uzmanlık alanı bunlar basit değil. gene de çok tavuk yumurta da içeriyor.
Cinsel kimlik öğrenilmez, doğuştan gelir. buyük bir laf.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet haklısın, beyin ve psikoloji işi o kadar basit değil.
Ama söylediğimin şöyle bayağı ünlü bir örneği var mesela.
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Reimer
Dişi kimliği benimsemesi için ne kadar uğraştılarsa çocuğun cinsel kimliğini değiştiremiyorlar ve psikoloji alanında kayıt edilen en büyük epic faillardan birine imza atıyorlar. Söz konusu çocuk ta gerçek cinsiyetini bilmemesine ve hayatı boyunca kız olarak yetiştirilmesine rağmen erkek olarak hissediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

haydari said:

Şu konuda sanırım viktora hayat senin hayatın başkasına ne gibi bişi yazdım sadece tanımıyorum da zaten kendisini ama insanlık gereği olarak hırtlık yapıyorsan eğer;

Sana ne adamın kadının şeysinden dendi mi? Diyorsan ki yazmasaymış buraya diye senin için yazmamış o şeyleri zaten, kendi için, burada ki arkadaşları için, tanıdıkları için yazmış. Gerçi çok uzun yazmışsın okumadım pek ama dalga geçmek vs gördüm o yüzden beyaz şövalye olarak seni ölüm döğüşüne davet ediyorum. Gabledersen silah seçimi ve feragatnameler için sekreterim randevu alacak daha sonrasında.
Sosyal ağlarda paylaş

Sürüdeki erkek Şempanzeleri ayırıyorlar. Erkek kalmayınca rol model sorunu ve dişi gibi davranış biçimleri gösteren erkek Şempanzeler oluyor. Dişi erkek yetistiremiyor. Öyleki oğlu olan erkeklerin boşanma yüzdesi daha düşük. Icgudusel olarak biliyor. Bozuk ya da yetersiz erkek de sorun oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

haydari said:

Sürüdeki erkek Şempanzeleri ayırıyorlar. Erkek kalmayınca rol model sorunu ve dişi gibi davranış biçimleri gösteren erkek Şempanzeler oluyor. Dişi erkek yetistiremiyor. Öyleki oğlu olan erkeklerin boşanma yüzdesi daha düşük. Icgudusel olarak biliyor. Bozuk ya da yetersiz erkek de sorun oluyor

Bi kaynak ver veya detayli yaz anlamadim hic bir sey
Sosyal ağlarda paylaş

Ya otu boku herseyi sikayet ediyosunuz da su dingilin su laflarini niye sikayet etmediniz cidden merak ediyorum ?

haydari said:

siteye girmiyom eskisi gibisinden, diye bişe yazdım/ yazcaktım linkler falan buraya geldim. bu giriş metni şaka değil yani. test, çalışma falan da değil. öle aramızdaki bir asosyal sıkılmış. memlekette bülent ersoyluk serbest olduğundan falan. amelyat mı oluyore ?

şaka yapsak oluyor mu şimdi ? yani çok geyiği yapılabilecek bir şey. hem de bir sürü etiketin olur. sexist falan. büyük amelyattan önce ufak bir operasyonla birkaç kaburgadan kurtulup (kilo da vermiş nasılsa ) kendi penisi ile oral falan denemeler yapsaymış bari. sonra pişman olmamak adına.

ya da ne kasacan direkt başka penislerle deneseymiş. işte bu bence tehlikeli, zira bülent ersoyluğa zorlar adamı. denemiş de mi karar vermiş mesela :P ya daha çok geyiği yapılabilecek bir şey. insanlar nasıl böyle durumlara düşebiliyorlar tam anlayamıyorum. biraz daha okiyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...