Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siradisi Bir Konu ve Patiye Elveda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

iste basarili olmusum demekki oynadigim maskeli baloda :D bazen agir faillasamda 27 yasima kadar saklamayi, icimde tutmayi becerebildim. ane aile filan supriz kismi isin, gelicek tepkileri bilseydim COK daha once soylerdim. Su forumda bile cogunlugun benden nefret ettigini saniyordum su topici acarken. defalarca dedigim gibi intihar karari almak anneme soylemekten cok daha kolaydi, ayni sona ulasmak icin ayni aciya senelerce katlanmaktansa, hicbir zaman bir "kisi" olamamaktansa kendimi silmek daha mantikliydi. olursem arkamdan annemin bile max 1-2 ay uzulup unutucagini var sayiyordum.

belki burada okurken tam yansitamadim ama nisanda anneme soyledikten sonra subatta amcamlara soyleyene kadar gene cehennemi yasadim, bir akrar almisim ve gidim ilerliyemiyorum cunki annem direnc gosteriyor. aile seni disliycak, soyadini kullanmana izin vermiycekler, herkese rezil olucaz, babanin ismi bes paralik olucak vs vs vs. annemi cedat in aile toplantisina zar zor komsumuz goturdugunde ordaki doktor "cok zor bi anne, kabul edicegini sanmiyorum" demis direk, gene benim doktorum "bu isi annenle yapman gibi bir hayalin olmasin cunki oyle birsey gercek olmiycak, bunu yaparsan sen tek basina yapican, annen asla bu durumu kabul etmiycek" dedi, bugun ise annemle benim resmimi stiyor ogrencilerine ornek olarak gosterebilmek icin :D annemdeki degisime sok oldu hepsi.

gee intihara iten bir diger faktor senelerce aynaya bakmaktan tiksinmis, bir suru saglik sorunu olan, sisman, kabasakal les bir tip olmamdi. hicbir zaman degisebilicegime inanmadim, kilo verme ihtimalim sifira yakindi cunki ergenlikten sonra giderek sismeye basladim surekli yedigim icin. yaptigim hani direk bir leap of faith idi

ben bu karara vardigimda annem disinda kimsenin kabul edicegini beklemiyordum ki annemde zamanla kabul edicek diye dusunuyordum, reddetme ihtimalini daha orda soylediler turkluk durumu olunca ahaha.
zaten simdi acip ilk postu okudugumda utaniyorum, cidden beklentim sayfalar dolusu alay, kotu espriler ve gereksiz saldirilardi, zayif yanimi ortaya koydugumda herkesin parca pincik etmesini bekledim ama tam tersi oldu :D iste sam, dis ve burda yazmadiklari icin isimlerini yazmiycagim bi kac arkadasim "forum o kadar bok bir yer haline geldiki sakin boyle bir topic acip soyleme, uzulursun" diye uyardilar. actitkan sonra baya bir sure bakmadim bile korkudan

ego kismina gelince hani bi sekilde kendimi korumam lazimdi, olusturdugum personanin egomanyak olmasinda sasilicak bir sey yok o yuzden :D disardan bakinca korkunc ozguven sahibi iken icerde bu sifirdi direk. internette vucutlarin olmadigi bir ortamda serbestce konusabilirken disarda susuyordum direk, konusamiyordum dogru durust. amcam dahil herkes "biz seni kendini begenmis biri saniyor ve bizi kucuk gordugunu ve konusmak istemedigini varsayiyorduk" diyor, aslinda tam tersi ben hep kendimi "hastalikli" ve "oteki" olarak gordum, hep kendimi diger insanlardan asagida hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Viki umutsuzluğa kapılmayın.

Mutlu olamıyorsanız da yurt dışına gidin tabi, bişey diyemem. Keşke TR her konuda hoşgörülü ve gelişmiş bir ülke olsa ama bildiğin orta doğulu herhangi bir devletten farkımız yok.

Benim sana tavsiyem, toplumda rahatça yaşayabilmen için, olabildiğince dış görünüş açısından feminen hatlara sahip olman.Seni kıracak bir şey yazmak istemiyorum ama toplum transgender olduğunu anlamamalı yani, onun için dedim.

İş konusu için de aynısı söz konusu...

Kalbim seninle, umarım hayat güzel geçer. Facebook'ta da resimlerini çok koyma istersen belli bir süre, abazanların hedefi olabilirsin. Dikkatli olman da yarar var hassas bir dönemdesin. Kendini koru olabildiğince her şeyden.

kiricak birsey derken ne dedigini anlamadim :p hani su anda olmamismi diyorsun? eger bunu diyorsan kirilmam yani :D

o bahsettigin seye "passing" deniyor

wikipedia said:

Gender attribution
Gender attribution is the process by which an observer decides which gender they believe another person to be.[3] Once an observer makes an attribution of the gender of a person, it can be difficult to make them change their mind and see the person as another gender.[4]

Passing/not passing
The failure to pass as the desired gender is referred to as being read. (/rɛd/) In this context, "read" is used as a verb. The event of being read is known as "a read". (/riːd/) In this context, read is used as a noun. It can also be called "being clocked."

A person is far more likely to be able to read someone of their own race but less likely to read someone of a different race. It is generally accepted that this is because gender cues within one's own race are more readily recognized than gender cues of other races. Some people opt to leave their country of origin, because gender cues can vary greatly between countries. Vocal range, physical build, hairline shape, facial structure, demeanor and clothing styles are just some of the reasons cited.

Passing is much more than physical appearance, there is a spectrum of difference in the same gender, height, bone structure, appearance of having or lack of having an Adam's apple, so the mind does not just rely on the looks alone. Mannerisms and vocabulary are even more important. The mind picks up these inconsistencies or supporting traits, in so supporting a person's appearance (passing) or not (being read). How a person is dressed, or clothing that is out of place for the surroundings, will draw attention. A mini skirt, mink coat and knee high boots even on a cis woman in a supermarket will focus one's attention on her, leaving her open to observation for other tell-tale traits.

Depending on a person's presentation, anyone may be able to read them. What is more important than whether a person is read or not is how others react if they do read that person. It is suggested by some researchers that many trans people who believe that they are passing are in fact being read by many observers, but the observers do nothing confrontational and hence the trans person is not even aware that they were read.

hani neredeyse hepimizin istedigi sey su ama testosteronun verdigi geri alinamaz hasarlardan dolayi sinirli sayida insan bunu yapabiliyor, %50 si senin elinde, %50 si genetigin elinde direk. Iki konudada iyi olursan anca %100 e yaklasabiliyorsun. Kimse okunmak istenmez yani ama daha oncede yazdigim gibi M>F gecis sorunlu ve zor. Goruntu ne kadar iyi olursa olsun sirf yanlis giysi secimi bile okunmasina neden olabiliyor birisinin. cirkin oliyim ama okunmiyim raziyim ben ama yanlis nedenlerle gecis yapan tipler "en guzel ben olucam" hirsi ile guzel ama okunabilir oluyorlar ve bunu sallamiyorlar.

okunma konusunda da objektif yorum almak coz zor sokaga cikip bizzat gozlemlemeden. ben burada soyledim durumu artik, ilerde ne kadar ayirt edilemez olursam oliyim hep benim resimlerime bakanlar erkeksi detaylari cimbizla cekip cikartmaya calisicak. durumu bilen birinden objektif yorum almak imkansiz, baska bir trans bireyden almak ise ondan daha imkansiz :p hani chanlardaki "passing" threadlere biyolojik kadinlarin resmini koyuyorlar, o kadinalra bile "olmamamis" diyen cikiyor. her kadinda erkeksi bazi hatlar vardir (bknz angelina jolie nin cenesi) ama bu erkeksi 3-5 detay birlestigi zaman okunmak kacinmaz oluyor iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

zaten simdi acip ilk postu okudugumda utaniyorum, cidden beklentim sayfalar dolusu alay, kotu espriler ve gereksiz saldirilardi, zayif yanimi ortaya koydugumda herkesin parca pincik etmesini bekledim ama tam tersi oldu :D iste sam, dis ve burda yazmadiklari icin isimlerini yazmiycagim bi kac arkadasim "forum o kadar bok bir yer haline geldiki sakin boyle bir topic acip soyleme, uzulursun" diye uyardilar. actitkan sonra baya bir sure bakmadim bile korkudan

valla, ilk sayfalara da yazacaktım ama bu konuda ilk günden beri gereksiz bir kuruntu yaptığını(zı) düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor selam, beni buyuk ihtimalle hatirlamazsin ama Paticik UO serverinda oynamistik beraber bir sure. Guild uyesiydim takiliyorduk beraber (guild ismi light'li biseydi, hehe :) ) Bir de gercek hayatta oyuncu sanirim bir arkadasin vardi o da giriyordu falan, neyse uzatmayayim.
Seni oncelikle tebrik ederim gercek kimligini ortaya cikartip burada da kendine guvenip paylastigin icin. Umarim hayatinda cok mutlu olursun ve istedigin gibi bir hayat yasarsin.
Sevgiler...
Sosyal ağlarda paylaş

1 ay banlıyıdım konuyu yeni görüyorum, geçmiş olsun, böyle bir rahatsızlık için olabilecek en şanssız ülkelerden birinde olman da kötü olmus.

ilk postta örneklere baktım, biraz wiki'yi okudum gece 4 te kafam bastıgı kadar da, örneklerde hep erkek --> kadın olayı vardı, bu kadınlarda görülen bir rahatsızlık degil mi ?

ayrıca mutlu olabileceğin yaşamı karşılaşacağın her türlü zorluğa rağmen seçmeni takdir ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DiadanLocke said:

Viktor selam, beni buyuk ihtimalle hatirlamazsin ama Paticik UO serverinda oynamistik beraber bir sure. Guild uyesiydim takiliyorduk beraber (guild ismi light'li biseydi, hehe :) ) Bir de gercek hayatta oyuncu sanirim bir arkadasin vardi o da giriyordu falan, neyse uzatmayayim.
Seni oncelikle tebrik ederim gercek kimligini ortaya cikartip burada da kendine guvenip paylastigin icin. Umarim hayatinda cok mutlu olursun ve istedigin gibi bir hayat yasarsin.
Sevgiler...

ahah tesekkur ederim :3

niye hatirlamiyim, baya egleniyordum o guild zamanlari :D Asli da bizle oyniyordu ama onun karakterinin ismini unuttum, ben cok buyuk aktris olucam diyordu, yav hehe diyorduk, kiz aldi basini gitti ve aci olan patidede takildi bir sure :D IRL arkadasimda maeniel idi, yiginla sorun cikarip dururdu bana. gecen gun onada soyledim boyle bir seyi senelerdir bekliyordum heh dedi, kac senedir arkadasiz bir kere bile bir erkek goremedim sende dedi filan.

Leopar said:

guild ismi AOL'ydi fakat acilimini unuttum simdi, Abazan online Liseliler miydi Assholes of Light miydi neydi

hatta ss var Laurelin'le beraber Meaniel'i tartakladigimiz sdf

istiyorum o SS yi :D alliance of light di, ergen gaziyla actigim paladin guildu aahahaha

arcane said:

guild o kadar kötüydü ki kimse hatırlamıyor sdfsd.

kotuyduk cunki tom chilton sagolsun necrolari tanri, paladinleri kuzu yapmisti, cok salakti paladin skilleri filan heh. bide editimiz yoktu bizim, millet hayvan gibi seyler yapiyordu editle, butun skillere +20 PS basilmis necro-mageler fink atarken biz PK stresi altinda barocoon kesip ise yarar skilli +10 PS cikarsa sevinirdik filan ahahhaha

applev0dka said:

1 ay banlıyıdım konuyu yeni görüyorum, geçmiş olsun, böyle bir rahatsızlık için olabilecek en şanssız ülkelerden birinde olman da kötü olmus.

ilk postta örneklere baktım, biraz wiki'yi okudum gece 4 te kafam bastıgı kadar da, örneklerde hep erkek --> kadın olayı vardı, bu kadınlarda görülen bir rahatsızlık degil mi ?

ayrıca mutlu olabileceğin yaşamı karşılaşacağın her türlü zorluğa rağmen seçmeni takdir ediyorum.

tesekkur ederim ama gecmis olunucak bisi yok cunki bu bir hastalik veya rahatsizlik degil, tibbi bir durum sadece ve omur boyu gecme veya duzelme sansi yok ne yaparsan yap, gecis sureci dedigimiz olay yasadigimiz sorunlarin bir kismini azaltabiliyor ancak mevcut teknoloji ile, cook ilerde kok hucre ilerlese ve her organ yapilir olsa bile kemik dokusunu degistirmek imkansiz olucagindan gene tam bir tedavisi olmiycak. kok hucre + ergenlik oncesi tani ve toplum algisindaki degisim birlesince ancak %100 olucak hersey :D

tip dunyasinda su anki yaklasim anne karninda erken tespit edebilmeyi kesfedip hamileligi sonlandirmak uzerine, bundan belkide 100 sene sonra benim gibi insanlar varolmiycak veya ancak idealist kurtaj karsiti ailelerin cocuklari olarak yasiycaklar ki bunlarin dindar kisiler oldugunu varsayarsak baya zor bir secim yapmak zorunda kalicaklar veya o cocuk resit olana kadar iskence cekicek gene.

kadin ----> erkek gecisleri sayi olarak esit direk, turkiyede hatta sayi oalrak baya baya onde trans erkekler, son zamanda ruzgar erkoclar zaten baya bir kisinin zincirleirni kirmasina yardimci oldu. onlarin hormon tedavisi daha basarili olduklarindan trans kadinlar gibi gorunur olmuyorlar ve gayet normal bir sekilde hayatlarina devam ediyorlar, basinda onlari yok sayiyor cunki kadinin erkek olmak istemesi dogal ama erkegin kadin olmak istemesi direk cilginlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticikte öyle bir konu açıldı ki...

Paticik forumunda öyle bir konu açıldı ki okuyanlar şaşırmakla kalmadılar. Paticik'te açılan o konu herkesi şaşırttı. Konuyu açan kişi Paticik'te öyle bir konu açtı ki Pokemon tasolarına olan düşmanlık tescillenmiş oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...