Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siradisi Bir Konu ve Patiye Elveda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Polis hep böyleydi. Yeni birşey yok. Başınız sıkıştığında güveneceğiniz tek şey yasalar. Polis değil. Bize 30 kişi dalmışlardı abimle bana. Akşam aradılar karakoldan gelin falan diye. Bi' baktım dalan kişilerde orada. Kavga çıkarmaya çalışıyorlar resmen.-çağırırken tutanak imzalayacaksın yapmışlardı-
Sosyal ağlarda paylaş

su konuda basindan sonuna kimlik ve kavram karmasasi var aslinda.

lgbt lerin aktivistler olarak bir arada olmalari disinda gercek anlamda bir butunlukleri yok. benzer bir sekilde lgbt uyelerinin sol dunya goruslerine dogru kaymasinin da sebebi benzer.

escinseller toplam icinde isterlerse gorunmez olabilen bir grup. trans bireylerin bu sanslari pek yok. gorunmez ya da degil, escinseller her durumda icinde fuhus olmayan bir yasam tarzi secebiliyorlar. dolayisi ile ayni aktivist cati altinda mucadele etmek disinda aslinda trans bireylerle cok ortak bir yanlari yok.

ayrica MtF bir transseksuel aslinda kimlik tanimi olarak kendisini farkli bir biyolojik bedende hapsolmus heteroseksuel kadin olarak tanimlar. kendisini lezbiyen ya da biseksuel olarak tanimlayan MtF transseksueller de bunu kadin perspektifinden bakarak yapar.

dolayisi ile bir gay ya da lezbiyenin aslinda transseksuellerle empati kurmasi cok zordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

şu an için çözüm sunmuyorum, gelecek için çözüm öneriyorum

veya illa vardır, mevcut durumu iyileştirmek için ne gibi hareket planları var ilgili örgütlerin? veya hali hazırda uygulananlar nelerdir?

abuk subuk fetish kiyafetlerde caddelerde yuruyup insanlari uzaylialstirmak su anda bulduklari en iyi cozum >_< neyse iyi yerlere gidiyor dunya, basarili insanlar ortaya cikiyor yavas yavas vs vs

http://d35brb9zkkbdsd.cloudfront.net/wp-content/uploads/2014/05/Time-Magazine-Transgender-Tipping-Point-Laverne-Cox.jpg

heh

elesso said:

öğretmen şu noktada sakıncalı; bu tarz bireylerimizin yaşamları boyunca çok büyük ızdıraplar içerisinde yaşamalarına sebep olduğumuz için genelde piskolojileri bozuk oluyor.

ama normal şartlarda normal bir toplumda öğretmenin bir sakıncası olmaz bence. hatta bu tarz durumu olup gizleyen öğrencilere de yol gösterir daha az acı çekmelerini sağlar. çeşit olur sdfg

evet cok fazla psikolojik sorun ve dengesizlik oluyor, ispanyada bir italyan kadinla tanismsitim, eskiden havayolu pilotuymus. durumu ortaya cikinca ucus lisansini iptal etmisler yolcu emanet edilemez diye. burdaki gerizekalilik su, degisene kadar cektigi psikolojik sorunlar ve tramvalar degsitikten sonra cektiklerinin yaninda dag gibi duruyor direk. degismeden once kimsenin olumune sebep olmadi ise degistikten ve daha mutlu bir yere geldikten sonra bunu niye yapsin?

bu acidan dusunun birde. kimligini aciklayandan degil sakliyandan korkucaksiniz

http://i90.photobucket.com/albums/k249/soulcookie/it-rubs-the-lotion.jpg

soyle sapiklar nasil cikiyor saniyorsunuz :p

Esh said:

adamın yaptığı şey bütün dinlere aykırı abi.

konfiçyusculuga bile aykırı

eski çin atasözü:

"ver elin gayşalığını, sonra girer hepimize dembaba daşagını"

iran icin dunyanin sex change capital i diyorlar, humeyni nin fetvasi yuzunden devlet korkunc destekliyor, masraflari karsiliyor vs vs. ama guzide ulkemizde?
http://galeri12.uludagsozluk.com/515/absolutely-haram_656380_m.jpg

imamizer said:

ben olsam viktoria olurdum.

remzi-remziye, semsi-semsiye eyiklerini gectim direk, benim en eski oyun nickim bu. patiye 3 sen sonra gelseydim nickim bu olucakti zaten ki nick degsitirme bir kere acildiginda degistirmek istemistim ama nick alinip hic kullanilmadigindan olmamisti. burdan dyna ya ve ise on ayak olanlar tekrar tekrar sukranlarimi sunuyorum :)

RamsesII said:

Viki sana katılmıyorum erkekler için hayat kolay derken.Bizim de sıkıntılarımız, sorunlarımız belki taşımak istemediğimiz ve toplumun bize yüklediği sorumluluklarımız var.Sen biraz o pencereden baksana olaya. Genelleyip geçiyorsun

toplumun erkege yukledigi iki sorumluluk var

-askere git
-is bul calis

baska hicbir sorumluluk yok, avci toplayici toplumlar degiliz artik ki askerlik sacmaligida azalarak biticek gelecekte. kadinlara ise yuklenen yiginla cop var. davranis kaliplairni yazmiyorum bile, iki taraftada yasadim hani. erkekler icin hayat gercekten cok cok cok daha kolay. hetero beyaz erkek cidden hayatin easy modeu

http://arthurseverythingblog.files.wordpress.com/2013/09/meme-privilege.jpg?w=300&h=300

ahmedinejad said:

belki koyulmuştur ama dün intihar eden kızın annesi olayları anlatmış. ne pis insanlar var ya. yazıda bahsedilen yankı da trans güzellik kraliçesiymiş.

o kadin direk les biri, birkac kisiden daha boyle hikayeler duydum, ezdigi ve somurdugu tek kisi eylul degil yani. hani "kotu insan" cok az kisiye diyebilirim dunya siyah beyaz olmadigi icin ama bu kadin gercekten cok kotu. sasirmadim olayin arkasindan onun cikmasina

horacegoesskiing said:

RamsesII said:

Viki sana katılmıyorum erkekler için hayat kolay derken.Bizim de sıkıntılarımız, sorunlarımız belki taşımak istemediğimiz ve toplumun bize yüklediği sorumluluklarımız var.Sen biraz o pencereden baksana olaya. Genelleyip geçiyorsun

erkeğin erkek olduğu için çektiği tek sıkıntı yeteri kadar erkek olmamaktır. oradan hesap et.

this (tu)

Feamer said:

yalan ya, hayat kadınlara güzel...

en azında erkekler teklif ediyor

bi boka benzemeyen tipime ragmen resim koyudugumdan beri facebookun "others" hedesinde biriken mesajalri acsam migdeniz bulanir. bide cidden cok onemli bisi diil su, penisle dusunmedikten sonra hayat cok daha kolay :D
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

belki koyulmuştur ama dün intihar eden kızın annesi olayları anlatmış. ne pis insanlar var ya. yazıda bahsedilen yankı da trans güzellik kraliçesiymiş.

said:
"ben eylül cansının annesi nurcan zengin. sözüm önce yankı bayramoğluna benim çocuguma sebep olan sensin. diyeceksinki neden? benim çocuğum şişlinin göbeginde oturuyordu evini ben tutmuştum hiç bir şeye ihtiyacı yoktu oysa sen benim cocugumun kanına girdin. ben kanadaya gidiyorum eylül orada yaşıcam evimi devredecek kişi arıyorum toplam 6.500 tl ye evimi sana devredicem burada daha güzel para kazanırsın bir iki ay içindede ödesen olur çünkü ben hemen gitmicem kanadaya ,o zamana kadar sen bu parayı verirsin bana. benim cocugumda evindeki butun eşyalarını sattı anne arkadasım kanadaya gidiyo ben onun evini devralıyorum dedi. cocugumla 6.500 tl yi alana kadar aynı evde yaşadın ve cocuğum kendi üzerine olan tele dünyayı da senin evine nakil yaptırdı. sen kullandın çocuğumu icralık yaptın oysa borç senindi. sen parayı aldıktan sonra yanındaki birkaç kişiyle cocuğumu dövüp elbiselerini herşeyini yakıp sadece iç çamaşırlarıyla sokağa atmışsın. bana anlattı dediki anne ben seni dinlemedim evimi dağıttım sen haklı çıktın dolandırıldım. anne senin bana aldığın elbiseleri bile yaktılar beni dövdüler sokağa attılar bir kilotla ortada kaldım. hiç birşeyim kalmadı.

ali ercan güldiken ise cocuğumun bu durumundan faydalanarak ben sana yardım ederim diyerek yanına almış. oysa o da çocuğumu evinde hergün dövüyormuş, zorla uyuşturucu içki içiriyormuş, elindeki bütün parasını da alıyormuş. "anadolu yakasında kalacaksan bana çalışmak zorundasın, gidecek yerinde yoksa seve seve olmazsa s.s. çalıştırırım ben seni" diyormuş. hergün evde eylül cansına zorla uyuştucu içirerek ve döverek işkence yapıyormuş az para getiriyorsun git çalış yatma diye hergün işkence yapıyormuş. bunu bana cocuğum 3 ay önce kendine ev tutup onlardan ayrıldıktan sonra söyledi. neden bana daha önce söylemedin dediğimde; anne senin üzülmemen için söylemek istemedim, ben çok kötü şeyler yaşadım ama o pisliklerden kurtuldum allaha çok şükür küçükte olsa başımı sokacak bir ev tuttum mutluyum rahatım dedi. ama ali ercan güldiken benimle yarı yarıya çalışmazsan seni anadolu yakasından sileriz demiş. ve ayrıca yanında çalışanlara da eylülü bu dakikadan sonra artık buralarda barındırmayacaksınız diye talimat vermiş. bundan bir ay önce ağlayarak gece beni aradı çocuğum o akşamda ali ercan güldikenin anahtar isteme bahanesiyle çocuğumun canına kastetmişler. beni gece aradıgında anne beni gene dövdüler üstümü başımı gene aldılar beni soyundurup elektro şok cihazlarla ve sehpa bacaklarıyla bana işkence yaptılar beni öldürmeye çalıştılar dedi. ama çevreden görenler burada ne oluyor deyince elbiselerimi ve paramı da alıp kaçtılar. hatta çantamı da alacaklardı ama çantamdakiler ortalığa dağılınca ve bir anda insanları görünce de panikten korkup kaçtılar dedi. hatta o gece spordan gelen bir çift çantasında pantolon vatandaşlardan bir çocukta sırtındaki tişörtünü çıkartıp eylüle vermiş al bacım demiş.

ertesi gün ben sabahtan eylülün yanına gittim heryeri mosmordu. o kişilerin yanında çalışan bayan beni arayarak sakın şikayetci olmayın akşam gelicem konuşalım eylülden ne aldıysalar vericekler şimdi siz şikayetci olursanız olaylar daha çok büyür dedi. sonra erçin adındaki bir kişiyle beni telefonla görüştürdü bu kişide ali ercan gültekinin kızlarından biriymiş. abla yarın gel eylülden aldıklarını ben sana vericem eylülün elbiseleri benim evimde gel benden al. ve bende ali ercan gültekinin yanında temizlik yapan ara bulucu kadınla şöyle konuştum bir şartla şikayetci olmam gidip eylülün elbiselerini ve parasını alıcam ama cocuğumu rahat bırakıcaksınız çocuğumun peşini bırakıcaksınız, çocuğumdan haraç almayacaksınız demek için evlerine gittim ama beni evlerine çağıran insanlar kapıyı aralayıp önce dedilerki elbiseleri hasan paşadaki evde ben kızınca da biz elbiseleri yırtıp attık dediler. hasan paşaya ali ercan güldikenin evine gidin bizde oraya geleceğiz orada konuşacağız diyerek kapıyı yüzüme kapattılar. bunu üzerine biz de hasan paşaya gitmek için taksiye bindik oraya gitmekteki maksadım çogumun yakasında düşün artık demek içindi, biz taksideyken bir telefon daha geldi geri gelin pastanede buluşup konuşalım dediler. bizde pastaneye gitmeyerek ali ercanı aradık ve çocuğuma şöyle demiş o o... ananıda al tokata git gitmezsen seni anadolu yakasında yaşatmam dedi. bunu üzerine biz karakola gittik karakol bize dediki birgün önce olmuş biz hiçbirşey yapamayız kişilerin adresine gidip 155 arayın ancak öyle alırlar o şahısları birkaç defa 155 i aradıktan sonra geldiler ve gelen memur o gece olayın üzerine gelen memurlardı eylüle dediler ki olay gecesi biz sana şikayetci ol dedik neden o gece şikayetci olmadın şimdi birşey yapamayız dediler. bunun üzerine eylül cansın darp edildiği yerlerini göstermek için üstünü çıkartarak görmüyormusunuz halimi o gece ben onlardan korktuğum için şikayetci olamadım çünkü tektim kimsem yoktu burada ama şimdi annem yanımda biz şikayetciyiz gereğini yapın dedi. bizi polis otosuna aldılar şahıslar polis arabasının kapısını açarak çocuğumu dışarıya çekmeye çalıştılar ve eylül'e sen daha akıllanmadın mı diye saldırdılar. daha sonra polis kapısını kapatınca benim tarafımdaki kapıyı açarak beni çıkarmaya çalıştılar. ben çantama bıçak koymuştum ve çocuğumla bana dokunan olursa seni öldürürüm diyerek bıçağı kaldırdım. sonra kapıdan geri durdu. polisler bu kişilere bile müdahale edemedi. eğer ben bıçağı çıkarmasaydım ikimizi de polis otosundan çıkarmaya çalıştılar.

ve bizi polisler arabadan indirip siz karakola taksiyle gidin şahıslar kalabalık olduğu için güvenliğinizi sağlayamayız dediler. bunun üzerine biz karakola gittik darp raporlarını aldık kasten adam öldürmekten davamız açıldı çocuğum oralarda can güvenliği olmadığı için herkese evinden taşındığını duyurdu aslında evini hiç değiştirmedi hatta sırf can korkusundan eylül cansın kendine yeni facebook hesabı açarak mehtap zengin olarak isim değişikliği yaptı ve semtini avcılar olarak gösterdi. ama yine de onlardan kurtulamadı. bana her gün telefon ediyordu. anne adresimi avcılar yazdığım için beni orada soruyorlarmış. ve bu şahıslar benim çocuğumun avcılara gitmediğini öğrenmişler. ve hatta o gün sayfasında paylaştığı gibi (çırpındıkça daha çok batağa saplanıyorum) diyerek bir paylaşımda bulundu çünkü yeni bir yere taşınmak için imkanı yoktu. benim çocuğum onların korkusundan çalışamadı. ali ercan güldikenin her tarafta onu arattırdığını söylüyordu. benim çocuğumu çaresiz bırakıp intihara kadar sürüklediler. çocuğuma sebep olan kişiler canına kastedenler çocuğumun darp edildiği gün verdiği dilekçesindeki isimler çocuğumun katilleridir. ve öldüğü gün öğlen beni aradı anne yeni uyandım köpeğimi bahçede dolaştırıyorum dedi. bende ona kahvaltını yaptın mı dedim. birazdan yapıcam anne dedi. ve akşam 22.00 saatlerinde tekrar beni aradı. geleceğe dair de konuştuk ve konuşmalarımızda çocuğumun intihar gibi bir düşüncesi kesinlikle yoktu. anne ne zaman geleceksin dedi. ben de ayın 20 si gibi geleceğimi söyledim. tamam anneciğim dedi.

sizce o gece intiharı düşünecek bir çocuk neden anne ne zaman geleceksin diye sorsun? ve benim çocuğum annem benim için de olsa kendine çok güzel bak ben senin için yaşıyorum diyordu hep bana. ve intihar ettiği gece o akşam bana güzel günler göreceğiz dedi. ameliyat parama az kaldı ameliyat olunca babamın maaşını tekrar alacağım. onun sigortasından faydalansam yeter bana dedi. dikkat ederseniz çocuğum neden evinde değil de dışarıda takside intihardan bir kaç dakika önce kendini kameraya alarak intihar edeceğini söylüyor? gene o kişilere mi yakalandı da onu bu hale sokarak çaresiz hissettirdiler? bu son anda çekilmiş bir videodur. daha önce hesaplanmış bir şey kesinlikle değildir. o gece çoğuma ne söyleyerek ölüme sürüklediler. buradan çaresiz bir annenin feryadı olarak bu yazımı tüm dünyanın duymasını istiyorum. ve yetkililerin çocuğumun katillerini bir an önce bularak cezalandırmasını istiyorum. acımın tarifi imkansız ama bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim."

hayat kadını mıymış kız anlamadım ben bu hikayede ne oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

ivy said:

Aranızda polis var mı bilmiyorum ama valla bu ülkede polise sığınacağıma esnafa sığınırım. Umarım hiçbir zaman işim düşmez polise. Polisten yardım isteme düşüncesi bile korkunç bir düşünce.

özelikle laleli esnafına sığın... :) bazılarını tenzih ederim tabi
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

said:
"ben eylül cansının annesi nurcan zengin.

sözüm önce yankı bayramoğluna benim çocuguma sebep olan sensin. diyeceksinki neden? benim çocuğum şişlinin göbeginde oturuyordu evini ben tutmuştum hiç bir şeye ihtiyacı yoktu oysa sen benim cocugumun kanına girdin. ben kanadaya gidiyorum eylül orada yaşıcam evimi devredecek kişi arıyorum toplam 6.500 tl ye evimi sana devredicem burada daha güzel para kazanırsın bir iki ay içindede ödesen olur çünkü ben hemen gitmicem kanadaya ,o zamana kadar sen bu parayı verirsin bana. benim cocugumda evindeki butun eşyalarını sattı anne arkadasım kanadaya gidiyo ben onun evini devralıyorum dedi. cocugumla 6.500 tl yi alana kadar aynı evde yaşadın ve cocuğum kendi üzerine olan tele dünyayı da senin evine nakil yaptırdı. sen kullandın çocuğumu icralık yaptın oysa borç senindi. sen parayı aldıktan sonra yanındaki birkaç kişiyle cocuğumu dövüp elbiselerini herşeyini yakıp sadece iç çamaşırlarıyla sokağa atmışsın. bana anlattı dediki anne ben seni dinlemedim evimi dağıttım sen haklı çıktın dolandırıldım. anne senin bana aldığın elbiseleri bile yaktılar beni dövdüler sokağa attılar bir kilotla ortada kaldım. hiç birşeyim kalmadı.

ali ercan güldiken ise cocuğumun bu durumundan faydalanarak ben sana yardım ederim diyerek yanına almış. oysa o da çocuğumu evinde hergün dövüyormuş, zorla uyuşturucu içki içiriyormuş, elindeki bütün parasını da alıyormuş. "anadolu yakasında kalacaksan bana çalışmak zorundasın, gidecek yerinde yoksa seve seve olmazsa s.s. çalıştırırım ben seni" diyormuş. hergün evde eylül cansına zorla uyuştucu içirerek ve döverek işkence yapıyormuş az para getiriyorsun git çalış yatma diye hergün işkence yapıyormuş. bunu bana cocuğum 3 ay önce kendine ev tutup onlardan ayrıldıktan sonra söyledi. neden bana daha önce söylemedin dediğimde; anne senin üzülmemen için söylemek istemedim, ben çok kötü şeyler yaşadım ama o pisliklerden kurtuldum allaha çok şükür küçükte olsa başımı sokacak bir ev tuttum mutluyum rahatım dedi. ama ali ercan güldiken benimle yarı yarıya çalışmazsan seni anadolu yakasından sileriz demiş. ve ayrıca yanında çalışanlara da eylülü bu dakikadan sonra artık buralarda barındırmayacaksınız diye talimat vermiş. bundan bir ay önce ağlayarak gece beni aradı çocuğum o akşamda ali ercan güldikenin anahtar isteme bahanesiyle çocuğumun canına kastetmişler. beni gece aradıgında anne beni gene dövdüler üstümü başımı gene aldılar beni soyundurup elektro şok cihazlarla ve sehpa bacaklarıyla bana işkence yaptılar beni öldürmeye çalıştılar dedi. ama çevreden görenler burada ne oluyor deyince elbiselerimi ve paramı da alıp kaçtılar. hatta çantamı da alacaklardı ama çantamdakiler ortalığa dağılınca ve bir anda insanları görünce de panikten korkup kaçtılar dedi. hatta o gece spordan gelen bir çift çantasında pantolon vatandaşlardan bir çocukta sırtındaki tişörtünü çıkartıp eylüle vermiş al bacım demiş.

ertesi gün ben sabahtan eylülün yanına gittim heryeri mosmordu. o kişilerin yanında çalışan bayan beni arayarak sakın şikayetci olmayın akşam gelicem konuşalım eylülden ne aldıysalar vericekler şimdi siz şikayetci olursanız olaylar daha çok büyür dedi. sonra erçin adındaki bir kişiyle beni telefonla görüştürdü bu kişide ali ercan gültekinin kızlarından biriymiş. abla yarın gel eylülden aldıklarını ben sana vericem eylülün elbiseleri benim evimde gel benden al. ve bende ali ercan gültekinin yanında temizlik yapan ara bulucu kadınla şöyle konuştum bir şartla şikayetci olmam gidip eylülün elbiselerini ve parasını alıcam ama cocuğumu rahat bırakıcaksınız çocuğumun peşini bırakıcaksınız, çocuğumdan haraç almayacaksınız demek için evlerine gittim ama beni evlerine çağıran insanlar kapıyı aralayıp önce dedilerki elbiseleri hasan paşadaki evde ben kızınca da biz elbiseleri yırtıp attık dediler. hasan paşaya ali ercan güldikenin evine gidin bizde oraya geleceğiz orada konuşacağız diyerek kapıyı yüzüme kapattılar. bunu üzerine biz de hasan paşaya gitmek için taksiye bindik oraya gitmekteki maksadım çogumun yakasında düşün artık demek içindi, biz taksideyken bir telefon daha geldi geri gelin pastanede buluşup konuşalım dediler. bizde pastaneye gitmeyerek ali ercanı aradık ve çocuğuma şöyle demiş o o... ananıda al tokata git gitmezsen seni anadolu yakasında yaşatmam dedi. bunu üzerine biz karakola gittik karakol bize dediki birgün önce olmuş biz hiçbirşey yapamayız kişilerin adresine gidip 155 arayın ancak öyle alırlar o şahısları birkaç defa 155 i aradıktan sonra geldiler ve gelen memur o gece olayın üzerine gelen memurlardı eylüle dediler ki olay gecesi biz sana şikayetci ol dedik neden o gece şikayetci olmadın şimdi birşey yapamayız dediler. bunun üzerine eylül cansın darp edildiği yerlerini göstermek için üstünü çıkartarak görmüyormusunuz halimi o gece ben onlardan korktuğum için şikayetci olamadım çünkü tektim kimsem yoktu burada ama şimdi annem yanımda biz şikayetciyiz gereğini yapın dedi. bizi polis otosuna aldılar şahıslar polis arabasının kapısını açarak çocuğumu dışarıya çekmeye çalıştılar ve eylül'e sen daha akıllanmadın mı diye saldırdılar. daha sonra polis kapısını kapatınca benim tarafımdaki kapıyı açarak beni çıkarmaya çalıştılar. ben çantama bıçak koymuştum ve çocuğumla bana dokunan olursa seni öldürürüm diyerek bıçağı kaldırdım. sonra kapıdan geri durdu. polisler bu kişilere bile müdahale edemedi. eğer ben bıçağı çıkarmasaydım ikimizi de polis otosundan çıkarmaya çalıştılar.

ve bizi polisler arabadan indirip siz karakola taksiyle gidin şahıslar kalabalık olduğu için güvenliğinizi sağlayamayız dediler. bunun üzerine biz karakola gittik darp raporlarını aldık kasten adam öldürmekten davamız açıldı çocuğum oralarda can güvenliği olmadığı için herkese evinden taşındığını duyurdu aslında evini hiç değiştirmedi hatta sırf can korkusundan eylül cansın kendine yeni facebook hesabı açarak mehtap zengin olarak isim değişikliği yaptı ve semtini avcılar olarak gösterdi. ama yine de onlardan kurtulamadı. bana her gün telefon ediyordu. anne adresimi avcılar yazdığım için beni orada soruyorlarmış. ve bu şahıslar benim çocuğumun avcılara gitmediğini öğrenmişler. ve hatta o gün sayfasında paylaştığı gibi (çırpındıkça daha çok batağa saplanıyorum) diyerek bir paylaşımda bulundu çünkü yeni bir yere taşınmak için imkanı yoktu. benim çocuğum onların korkusundan çalışamadı. ali ercan güldikenin her tarafta onu arattırdığını söylüyordu. benim çocuğumu çaresiz bırakıp intihara kadar sürüklediler. çocuğuma sebep olan kişiler canına kastedenler çocuğumun darp edildiği gün verdiği dilekçesindeki isimler çocuğumun katilleridir. ve öldüğü gün öğlen beni aradı anne yeni uyandım köpeğimi bahçede dolaştırıyorum dedi. bende ona kahvaltını yaptın mı dedim. birazdan yapıcam anne dedi. ve akşam 22.00 saatlerinde tekrar beni aradı. geleceğe dair de konuştuk ve konuşmalarımızda çocuğumun intihar gibi bir düşüncesi kesinlikle yoktu. anne ne zaman geleceksin dedi. ben de ayın 20 si gibi geleceğimi söyledim. tamam anneciğim dedi.

sizce o gece intiharı düşünecek bir çocuk neden anne ne zaman geleceksin diye sorsun? ve benim çocuğum annem benim için de olsa kendine çok güzel bak ben senin için yaşıyorum diyordu hep bana. ve intihar ettiği gece o akşam bana güzel günler göreceğiz dedi. ameliyat parama az kaldı ameliyat olunca babamın maaşını tekrar alacağım. onun sigortasından faydalansam yeter bana dedi. dikkat ederseniz çocuğum neden evinde değil de dışarıda takside intihardan bir kaç dakika önce kendini kameraya alarak intihar edeceğini söylüyor? gene o kişilere mi yakalandı da onu bu hale sokarak çaresiz hissettirdiler? bu son anda çekilmiş bir videodur. daha önce hesaplanmış bir şey kesinlikle değildir. o gece çoğuma ne söyleyerek ölüme sürüklediler. buradan çaresiz bir annenin feryadı olarak bu yazımı tüm dünyanın duymasını istiyorum. ve yetkililerin çocuğumun katillerini bir an önce bularak cezalandırmasını istiyorum. acımın tarifi imkansız ama bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim."

Annesini öldürmekle tehdit etmiş olabilirler. Polisin kız trans diye umursamayacağı bi dünyada tek çare mino adaleti, bu tür mafya seni haklamadan sen onları indireceksin. Yazık
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

cinsel dışavurum ne anasını satiyim, yüzüne penis vurdular sanki ekrandan çıkarıp.

eahuehaeh

hala okuyorum geç başladım, sıklıkla koptum, arada ara verip pm attım falan ama buna lollemeden geçemedim

son sayfalara gelmedim daha, akışı bozduysam affedin, 70. sayfadan selamlar
Sosyal ağlarda paylaş

Heh super, annem haberi duydugu yetmiyormus gibi eylul un annesinin yazisinida okumus 1-2 saat once. Su anda berbat durumda. O sokaga dusenlerin hep aile yuzunden dustugune inaniyordu, bu defa ailesi tarafindan kabul edilmis birinin basina geldigini gorunce yikildi direk, "anadolu yakasinda yasatmam" vs kisimlarida tuzu biberi oldu, ya bu insanlar bi sekil sokakta gorup bizede bulasirlarsa diye korkuyor su anda. Nefret ediyorum su salak ulkeden
Sosyal ağlarda paylaş

bitti lan, oh be. gün boyu fırsat buldukça dönüp dönüp okudum, eline sağlık harbiden bu kadar detay ve bilgi için

ben senin topici dün farkettim dediğim gibi, eylülü zaten görmüştüm bu topicten önce, içim ezilmişti. bu kadar okuyunca daha bir kötü oldum ben bile, annen ne yapsın

öte yandan yazmadan edemeyeceğim; intihar hususunda, bir ara niyetlenmiş olmana şaşırdım. ne bileyim, hani olmaz ya öyle şey modunda değilim, olur mu olur, ama senin durumunda olası gelmemişti bana -nispeten rahat oluşundan, aile / çevre kabulünden yola çıkıp çektiklerini küçümseyerek söylemiyorum bunu, tahayyül edemem lan nasıl birşey olduğunu, anlamaya ucundan başlayabileceğimi sanmıyorum, haşa; ama hani bilinç, eğitim, zeka düzeyi ve affına sığınarak tonla ego varken, üstüne bir de olması da haklıyken, senin intiharı düşünebileceğin aklıma gelmemişti, ondan garipsedim. altı üstü 60-70 sene takılacak bilinçtir ya, nadir olanının kaybı yazıktır direk. herhalde 75 sayfa önce falan yazmam lazımdı bunu ama anca yetiştim

yalnız ara ara can sıkıcı kısımları olsa da, genelde bildiğin mutluluk yayıldı böyle sayfa sayfa topicten, emeği geçen herkesin ellerinden öperim. uzun aralardan -kısa bile olsa- dönüşler de ayrı keyif katmış cidden
Sosyal ağlarda paylaş

Viki umutsuzluğa kapılmayın.

Mutlu olamıyorsanız da yurt dışına gidin tabi, bişey diyemem. Keşke TR her konuda hoşgörülü ve gelişmiş bir ülke olsa ama bildiğin orta doğulu herhangi bir devletten farkımız yok.

Benim sana tavsiyem, toplumda rahatça yaşayabilmen için, olabildiğince dış görünüş açısından feminen hatlara sahip olman.Seni kıracak bir şey yazmak istemiyorum ama toplum transgender olduğunu anlamamalı yani, onun için dedim.

İş konusu için de aynısı söz konusu...

Kalbim seninle, umarım hayat güzel geçer. Facebook'ta da resimlerini çok koyma istersen belli bir süre, abazanların hedefi olabilirsin. Dikkatli olman da yarar var hassas bir dönemdesin. Kendini koru olabildiğince her şeyden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...