Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GİERZEKLER

Baggio

Öne çıkan mesajlar

DoGMeaT said:

vaperon said:

Bunun bir de diğer türlüleri var.

Bir üni arkadaşım çayını tek şekerli içerdi, dışarıda bir yerde çay içtiğimizde ikinci şekeri alır cabine atar parasını verdim zaten diye.

İnsanlar çeşit çeşit...

bunun adı çakallık yahut hırsızlık değil,öğrencilik.

Konuştuğumuz olay bedavacılık/çorlama değil mi? Bu da onun tam zıttını yapıyor. Bu kadar işte tek şekere bile tenezzül eden adamlar var :D
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Mal said:

Xaenin said:

Mal said:

şok ta migrosun değilmi. şokta mesela son kullanma tarihine 1 hafta kalmış ürünleri kasaya koyup kasiyerleri satmaya zorluyolar. şu var alırmısınız bu var alırmısınız diye. doğru bişeymi bu yaptıkları şimdi. bunun gibi daha milyon tane numara dümen döndürüyolar. ihtiyacın olmayan şeyleri alman için bilimsel yöntemler kulanarak bilincin dışında seni kontrol ediyolar. canavar bunlar.

Ben anlamadım anlattığın olayın nesi kötü ya da yanlış? Son kullanma tarihi yaklaşmış ürünlerin satışını hızlandırmak için bir şey yapıyor adamlar. Sana çürük ya da bozuk mal satmıyorlar, ihtiyacın varsa hee alırım diyorsun alıyorsun, yoksa yok gerek yok diyorsun. Zorla mal satan yok kimseye.

Son cümlenden anladığım kadarıyla trollüyorsun zaten.

Şok da Koç'un değil, Yıldız'a sattılar.

hayır trollemiyorum esprili bir dil kullandım. sana söylemiyor bunun son kullanma tarihine 3 gün kaldı diye. yani pek insani ve dürüstçe bir yaklaşım değil. dediğim gibi daha ne dümenler dönüyor. bu işletmelerin amaçları dürüstçe insanlara ihtiyacı olan şeyleri satmak değil.

Dogmeat cevap vermiş de. Adamın elinde bir ürün var, onu elden çıkarması gerekiyor. Hiç bir işletme kar amacı gütmeden sen mutlu ol diye iş yapmıyor. Bilinçli tüketici olarak senin aldığın ürünün SKT'sine bakman gerekir, o da ürünü satmak için her türlü promosyonel aktivite yapma hakkına sahip. Sen tüketici mahkemesine gidip bana son kullanma tarihine 3 gün kalmış ürünü satmaya çalıştılar dersen EE? derler. Niye satmasın? Son kullanma tarihi geçmemiş, mis gibi ürün. Ama işletme için risk taşıyor, 3 gün sonra imha edilmek zorunda kalacak.

şu bile savunulma noktasına gelmişse artık, tartışmanın amacı sadece kendini haklı hissetmek olmuştur.

yani yaşlı insanlara 2 kiloluk kaşar peynirini promosyon diye dayayıp 3 günde 2 kilo kaşarı bitirirler canım diye düşünmek felan. her işletmenin amacı kardır demişler bide. uuu rili. kar var, kar var. şu adamların yaptığını normal bi semt esnafı yapsa iğrenirsiniz şark kurnazı felan dersiniz böyle büyük işletme olunca nolacak canım normal.

ki bu verdiğim açık açık yaptıkları bir örnek. yaptıkları işletmecilik kafasının her yerinde bu küçücük örnekteki zihniyet var.
Sosyal ağlarda paylaş

neresi değil zihniyet heryerde aynı.

sadece marketler zinciri değil. o markette satılan ürünlerin çoğunluğu mind trick. ki mind trick en büyük ahlaksızlıktır. cips yapmış adam paketi şişirmiş yarısından fazlası boş paketin. çok mu zor içindeki cipsi alacak kadar paket yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela bimde üçgen peynir 2.15 tl. 8 tane var içinde. yeni 24 taneli büyük paket yapmışlar. 4,75 tl. bakıyosun vay lan 2 kutu fiyatına 3 tane alabiliyosun diyosun. ama 24 lü paketteki üçgen peynirler 12,5 gr. 8 li pakettekiler 15 gr. 2 kutu fiyatına 3 kutu almış olmuyosun o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

sadece marketler zinciri değil. o markette satılan ürünlerin çoğunluğu mind trick. ki mind trick en büyük ahlaksızlıktır. cips yapmış adam paketi şişirmiş yarısından fazlası boş paketin. çok mu zor içindeki cipsi alacak kadar paket yapmak.

oradaki mentalite sadece dolu gostermek degil ki..paketin icindeki mamullerin ezilmesini onlemek, hava basmadan paketlersen icindekiler parca parca olur ..

pringles o acidan daha uygun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

yooo o aklıma geldi. gayet normal boyunda paketle satılan aynı içerikte ürünler var. hani belki dedim içinde hava kalması gerekir belki bozulmaması için felan diye. yeni bi kraker var mesela krax mı ne aynı içerik cipsin yandan yemişi. gayet sıkış tıkış paket.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...