Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Project Gorgon

Certhas

Öne çıkan mesajlar

http://projectgorgon.com/

Keşfetmeye dayalı ve çok ayrıntılı bir MMORPG olacağı söyleniyor. Site üstünden launcherı indirip oynanabiliyor. 9 farklı savaş yeteneği, 21 farklı trade ve craft yeteneği, ölüm cezaları var. words of power isminde bir sistem var ve yazı yazarak büyü yapmaya imkan tanıyor. buff veya debuff atabiliyor, mobları zararsız yaratıklara çeviriyor veya kazara kendini öldürebiliyorsun. 10.000 tane kelime olduğu söyleniyor ve bayağı detaylı bir sistem gibi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Project: Gorgon is a 3D fantasy MMORPG (massively-multiplayer online role-playing game) for PC & Mac with a quirky, original feel. It freely mixes ideas from older MMOs, newer MMOs, and a whole bunch of new ideas never before seen in any MMO.

It's designed for players who want to explore a deep world with complex game systems and a tight-knit community that is friendly enough to actually chat while they group. Think Asheron’s Call crossed with EverQuest crossed with the emergent gameplay of NetHack.

evet grafik yönünden '99 mmorpglerini andırıyor ama oyun da o dönemi sevenlere hitap ettiğini belirtiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Oynamadan şöyle gereksiz yorumlar yapmayın. Oyun cidden iyi. Şuan piyasadaki indie yapımlar arasında en iyilerden biri hatta. En tırt oyun bile yok early access yok alpha vs. diye para sömürmeye kalkarken adamlar kuruş para istemiyor oyunu denemek için. Gidin indirin denemek isterseniz f2p. Her yerden olumlu yorumlar alıyor oyun. İçerik olarak çok çok iyi iş çıkarmış adamlar. Combat mekanikleri grafikler filan baya eski kalıyor ancak bir süre sonra alışıyorsunuz ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyun pre-alpa. Release olmadı daha. Böyle basit şeylerin eksik olması gayet normal. Landmark'da bile Soe oyunun grafiklerini geliştirmeye devam ediyor hala. Son patchle shaderları yeni yeni adam etmeyi başardılar. Yakın zamanda release olması imkansız olan, hala yapım aşamasındaki indie bir oyundan ne bekliyorsunuz ki? Ha karakter modelleri, animasyonlar vs. değişmez ancak yansımadır şudur budur onlar basit şeyler eklenecek zamanla tabiki. Combatta geliştiriliyor daha. Çok yolu var oyunun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Oyun yeni oldugundan bilgileri toplama niyetindeyim Türk arkadaslara rehber olur .
İzlenimlerimi oyundan sıkılmazsam güncelleyecegim
http://projectgorgon.com/wiki/Main_Page
item bonus http://projectgorgon.com/wiki/List_of_Treasure_Effects
cok sevdigim sistemleri de oldu bunaldigim da .

*pve oyun. takim oyununa musait.zindan ve bosslar var .
*oyuncularin vendora sattiklarini siz satin alabiliyorsunuz.ne kadar süre kaliyor bilmiyorum.
*str dex vb stat yok. armor - healt- power- metabosm var.
hasar armor ve healte paylastirilarak veriliyor.10firedmg 5 life 5 armor. bazi yetenekler direk healte vuruyor armoru pass geciyor. incombat healt , armor regen item skill vb de var.
*hasarlar sacma rakamlara ulasmiyor.7 base dmgli skill oyun sonu 100 oluyor item bonussuz.yaratiklardan 300 üstünde ckan rakam yoktur saniyorum en üst seviyede . bazi oyunlarda 50k gibi rakam sevenler!!!!
*ata bindim kostum kusa bindim uctum yok!!! binek yok
*combat skillin silahi elinde olmali yoksa kullanamiyorsunuz.
*ayni anda 2 skill bar acik bu da 2 commbat skilli aktif kullnirsiniz demek . degisirse yazarim.
*Vendorlara iyilik yapmazsaniz yüzünüze bile bakmayabilirler.skill ogretmezler.item alip satmazlar
*Agro sistem var
*pierce,crush,slash,fire,cold,poison,nature ıvır zıvır hasar tipleri var . itemlarda hepsine obsorb secenegi bulunabilir.-5fire vb
*skillerin bonusu var .herseyi kasabilirsiniz. Anatomy, archrye bonus veriyor ornegin.
*yeteneklere makro yapma yok sanirim. cooldown takibi sıkıyor beni.cogu uzun cdli.
*fire mage 20 skill varsa sadece 6 tanesini bara alabilirsiniz.direk dmg mi ,aoe mi , hepsinin +- si var. bu da her sinifin ortamda farkli davranmasina sebep oluyor. incombat iken item ve barda degisiklik kapali
*uı sabit yerde, ilerde degistirirler tabi. buyuklugu degistirme secenegi var.
*Monk skill combolari eglenceli gorunuyor usenmeyene . Meditasyon yapip combolari ogrenebilirsiniz bonuslar icin.
*olunce debuff alirsiniz hardcore mode secerseniz.oyun icin normal -hardcore degisimi yapabiliyorsunuz sehirdeki panolara tiklayarak.bazi itemlarda hardcore secme zorunlulugu gordum.
*İstemedigin kadar zanaat yetenegi var. ciftci oduncu madenci hazineci gazozcu
*yaratiklarin sersemletmesi cok bunaltti beni.
Bulmacalar var
-Parsomenden hikaye okudum, sandigi acmak icin gerekli sifreyi ordan ogrendim
-9 tane nesneyi dogru siralama ile elledim(!) ganimete ve zindanda mal saklama kasasina eristim.
Lanetlenebilirsiniz
-boss'a pis pis baktim bir sure uzaktan, lanetledi beni.İnek oldum inek.hem de yeni baslamisken oyuna . Kurtulmak icin 50 mantar 5 kova süt lazim. sehirdeki lanetlenmis npc olan kurtumsu elemana verip yalvariyorsunuz. inek skilllerinin 20/50 sini kasmisim farkinda olmadan. birileri sütümü sagdi cok alay ettiler benimle
-ursula isimli zombi boss ile karsilastim oldüm ama laneti kalkmiyor. nereye gitsem Ursulanin klonlari dibimde bitiyor saldiriyor bana .korkuyorum
pazar alani
Mallarinizi vendora , baska oyunculara satsin diye dilediginiz fiyata birakabiliyorsunuz.fakat %10 komisyon aliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

İzlenimlerim 2
yanlis gozlemleri ilerleyen yazilarda duzeltecegim.

*goblinlerden aldigim ganimet olan kagitlarda yazanlari okuyup goblince dilimi gelistiryorum. Dilin anotomy , sword , staff yeteneklerine bonusu varmiş
*kiyafetlerim kirli oldugu icin vendor yüzüme bakmadi. kaledeki varilde herkesin icinde yıkanmak zorunda kaldim
*haritaya girdim.dağlara cikmisim.soguk isirigi isminde lanetim oldu, her saniye hasar aliyorum üsümekten.skyrimdeki sogugu hissetme olayini yasadim burda da.
*itemda iyi armor var fakat elementlerden extra hasar almama sebep oluyor. yani itemlarin tum ozellikleri pozitif degil.
*su icinde fire elemental buyulerini yapamiyorsunuz
*ursula bossun lanetinden gelen klonlari oldurerek ganimet kaldiriyorum. gecerken alin laneti mutlaka
*haritalarin cok düz-engebeli, bos -dolu olanlari mevcut.bazi yerlere
iyi emek harcanmis izlenilesi
*ciplak oldugum icin paladin gorunumlu vendor konusmadi igrendi benden.
*vendorlarin verdigi gorevi yaparken diger oyuncularin yardimina ihtiyac duyuyorsunuz.ornegin iksir istiyor alchmst buluyorsunuz .vendora sevmedigi item hediye ederseniz size duydugu yakinlik azaliyor.
*mentalism kasicak arkadaslar!skill ogreticisi Mu isimli mantar npcnin sevdigi itemlardan biri ilk sehirdeki bocekte satiliyor(.. powder)
*http://projectgorgon.com/wiki/Calligraphy kilic ile combo yapinca bonuslar veriyor sanirim
*craft ile tier9 itemlar imal edilebiliniyor.sanirim maksimum 10 tier var
*farkli slot itemlardaki ayni bonuslarin bazilari stacklanirken bazilari olmuyormus.
*orumcek yaratiktan aldigim ganimet gogus zirhi orumcek agindan imal
edilmis gibi gorunuyor. Cok estetik
*vendor cicek toplama gorevi verdi. toplayabilmek icin toplama skillinin belli seviyede olmasi gerekiyor.
*dolasirken random mezara rasladim.dua edip hede skilli aldim biraz. cantamdaki kurek ile kazip skeleti serbest biraktim.dovemedim kactim.zombie cikmadan direk loot da alabiliyorum sans.
*sagda solda putlar var tapmalık.item kurban verebiliyorsunuz adak olaylari.çulsuzum denemedim.
*ilk haritada gezmeyi seven mantarlar sizi mantar magarasina ativeriyor.mentalist trainer var icerde.
*oyun hakkinda ayrintili rehberler olmadigi icin kesfetmek eglendiriyor
*ikinci haritadaki vendorlar daha yüksek fiyata satin aliyor gearlari.rakamlar favor ile degismiyor sanirim
*iksir icerken metabolsma barindan goturuyor. leş oyunlardaki iksir spam yok!
*ikinci sehir herbalism meslegini gelistirmek icin uygun. mantar bol.herbalism bir vendorun verdigi pamuk toplama gorevi icin lazim.tabii vandorlar ile iliskileri iyilestirmek icin zengin olmak da yeterli
*ikinci haritanin ortasindaki kalede goblin zindanlarina giden buyuk bir kapi var.farm icin uygun gorunuyor
*cok az yetenek combat skill aktif degilken de kullanilabiliniyor.
*yatakta dinlenirseniz 15 dakikalik buff aliyorsnuz
*item craft ayrintili ve eglenceli gorunuyor
*ilk haritanin mezarligindaki kombinasyon:wagon,coffin,pick,greengem,wiewing,roses,shield,potion, weather,eyeball,skull
*zindanlarda instance sistem yok. herkes heryerde
*vuran herkes ganimet alabiliyor. sanirim bolusulmeden herkese tam loot
Sosyal ağlarda paylaş

dasda addicted oldum oyuna yaa harika :D grafikler ayrıca çokta leş değil :D en yükseğe getirince gayet güzel la. Aynı serverda mıyız bilmiyorum ama Nick Touka. Eklerseniz birlikte oynarız. NE tarz bi ÇAR yapacağıma karar veremedim henuz ama öğrendiğim kadarı ile Herşeyi kasabiliyormuşuz bazı şeyler skill kombinasyonu istiyormuş bi adamla konustumta cok hoşuma gitti yaaa oyun
Sosyal ağlarda paylaş

İzlenimlerim 3
Yazilarimi guncelleme secenegi kapali oldugu icin konu ve öneme gore düzenleyemiyorum . daginiklik icin uzgunum.forum ismime tiklayip diger yazilarima ulasabilirsiniz.yanlis gozlemleri ilerleyen yazilarda duzeltecegim.

*pvp konusunda bir aciklama gormedim henuz.mutlaka ekleyeceklerdir.oyun fanlar tarafindan hazirlaniyor gibi geldi bana.kickstarter kullanmislar.eski ss lere rasladim cok gelismis su haliyle. daha da iyi olacaktir.
*ücretsiz herkese acik ve boyle ücretsiz kalir saniyorum
*ırksal ozellikler su an yok ama uzerinde calisiliyormus
*server ayrimi yok.
*benim oyunu birkac gun once tercih etme sebebim sinirlamalarin az oldugu ultima tadini bana hatirlatmasi oldu.
*oynayanlar, az sayidaki ,fanatik , yardimsever oyuncu
*tüm hasar türlerine -5 dmg veren en kotusunden item buldum. dusuk lvl yaratiklar hasar veremiyor.farm icin uygun item.
*droplar random saniyorum.
*hangi combat skilleri sececeginiz size kalmis.ayni anda en fazla iki combat meslek ile devam edebiliyorsunuz.outcombat olunca degistirme seceneginiz sinirsiz acik.yetenek siniri yok!Okcularin bowu , kalkan yeteneklerini kullanmak icin kalkaniniz olmali.Buyucunun asası var.Hayvanlarin efendisi!, mentalist veya Psycholojistlern silahlari yok.Druid lerin sopasi var.Monklar main hand-off hand fist weapon alabilir ya da silahsiz olabilir.
Hayvanı olan büyücü yapabiliyorsunuz ornegin.
*zindana girmek icin grupta olmalisin kosulu yok
*talent sistem yok. Bunun yerine itemlarda bol bol abilty var.ornekler
x ability %y sans ile aoe yapar-healveya armor refreshler-defansif barrier kazanirsin-3 kati vurursun gibi
*bazi yetenekler combat skill gerektirmiyor.misc bara alip dilediginizde kulanbilirsiniz.bu yeteneklerin bir kismi zindanlardaki npclerden favor karsiligi ogreniliyor
*ortak banka sistemi yok. neredeki kasaya koyduysan ordan geri alabiliyorsun
*vendorun mal satmasi icin iyilik yapmis olmak lazim demistik.bu sistem seni zanaatlari ogrenmeye itiyor.sadece drop satarak zengin o lunmuyor zaten droplarin cok az degerine satin aliyorlar itemlari
*ölen hayvaninizi first aid kit ve yetenegi ile hayata dondurebilyorsunuz
*battle chemstry lerin golem summon yetenegi var.necromancery ile kombine edip iyi bir ordu kurulabilir.siz loot yaparsiniz sadece
*Golem will ask a simple math problem, the answer is 75
*savas kimyageri silahi olan flaskin main hand ve off hand icin olanlari mevcut
*kimyager skillerini ogrenmek icin (minimum(Fishing level 20), (Cooking lvl 8),(Pathology 10) (Lore 15) (Meditation level 5)ve uplamak icin daha fazlasi skilline gore) diger skilleri biliyor olmak lazim
*kimyagerlik yetenegi gelistikce goleminize vereceginiz otomatik ytenek kullanma komut sayisi artiyor.
*cok degerli item sahibi olursam istedigi yetenekleri kasar o tarzda katkida bulunurum takima diyorum.class sınırlamasi olmadigi icin oyuna basladim zaten
*npclerin konusma penceresindeki ' hang out ' seceneklerini kullanirsaniz online olmadiginiz donemde favor exp item kasmis olucaksiniz. iliskinizi ilerletmek istediklerinize oncelik vermelisiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyun harika ya ama ben health ile Power arttırma yolunu bulamadım anlayamadım.Ben suanda sword kasıyorum (elime shield aldım ama shield skilli yok sanırım) Güzel bi kalkan düşürdüm 15 sword istiyor 11 oldu suanda 15lemeye calısıyorum. Favorlar quest bu arada kedi gözü medi gözü felan yaptım baya bişey :D oyun acayip sardı yaa. Başta cok karışık geliyor ama cok güzel kesinlikle deneyin derim. Bu arada doğduğumuz yerdeki mağarada kırmızı bariyerli chest var ordaki bariyerin cevabı 37 :D 20 + 20 - 1 - 2 idi. Quest sistemi güzel böyle puzzleların olması daha da keyif veriyor. Npclerin ne sevip ne sevmediğini de öğrenebiliyorsunuz falan acayip hoşuma gitti oyun.

edit : Shield'ı buldum sanırım O shield görevini yaptığımız kekomançize hediye vercez friend olcaz öğretecekmiş mehhh
Sosyal ağlarda paylaş

İzlenimlerim 4
Yazilarimi guncelleme secenegi kapali oldugu icin konu ve öneme gore düzenleyemiyorum . daginiklik icin uzgunum.forum ismime sonra da 'baska mesajlari goster'e tiklayip diger yazilarima ulasabilirsiniz.yanlis gozlemleri ilerleyen yazilarda duzeltecegim.
oyundaki ismim:Kuunkhaai
whisper icin /t kuunkhaai mesaj
*healt power vb statlarin artmasi aktif skillerinizin lvini arttirarak oluyor.
*x ability %y sans ile üzer isimli ability icin ayni abilityler stacklanmiyor fakat rakamlar farkli olunca herbiri ayri ayri calisiyormus.
*cok yalniz takilirsaniz yalnizlik debuffi aliyorsunuz %x daha az exp
*golemlerin 10 skilli var.hepsini otomatik kullanma secenegi ekleyebiliyorsunuz.Tembel avrat reyonu işi.istemediginiz kadar degisik secenek ile programlama imkani sunmuslar.ayip yeter dedim.tank healer supprrt ya da dmger hatta suicder olarak kullanabiliyrsunuz
*binek yok ama ulasim kolay
*mantarca! dilini peygamber devesi vendordan 5 paraya satin alabilrisniz. ilk haritanin sol üst tarafinda binanin yaninda
*oyun boyu yüzüne bakmadigim attigim sattigim etler baliklar cooking zorunlulugumdan dolayi degerli hale geldi
*oldurdugunuz yaratiklarin etlerini bicak ile alabiliyorsunuz ya da derisini yuzebiirisniz.sonra otopsi= necromsu yetenegi kasiyorsunuz.en son da gömüyorsunuz temiz.
*hangi elinde hangi item olursa hangi combat yetenegi aktif olur meselesini gecmiste karisik anlatmis olmam sistemden item seceneklerinden kaynaklaniyor.cok pahali basic bir flask ile karsilastim.staff yeteneklerini kullanmaya olanak veriyor.
*yeni baslayan oyuncular maddi yardim almamislarsa vendorlar ile iliskileri guclendirmek icin bir sure toplayicilik ve benzeri hamallik gorevlerini yapmak zorunda kaliyor
*cheesemaking skill nedir yahu! aşcilik yetmemis dallara ayirmislar höh
*craft yontemlerinden biri sanirim.oil i (yağı) itema sürüyorsun.bonus ability ekleniyor
*yaratiklarda ve petlerde rage sistem var . ayrintilarini anladikca yazacagim
*fire mage e bonus veren kalkan dropladim . Legendary -en ust seviye .3 tane tier 7 ability var .saskinim
*baslarken shield ve staff gibi defansif yetenekleri onermiyorum. hizli gelismek zengin olmak icin pure atak yapmali
*cooldown takibinin bunalttigini yazmistim.sinif konusunun kafamda belirmesiyle farmlara basladim.cd takibine alistim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...