Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Superonline Fiber kullanan var mı?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

o nasıl paket lan

100mbit kotasız nedir çüş.. diğer tv+ bilmem ne onları geç şuan bile 100 Mbp​s ​Akıllı Paket 200 GB​ (200gb dolunca internetin kesiliyor) 99tl. sen kotasız diyorsun birde. ayaklarına kapan yalvar falan onlara. imkansız bir tarife sunmuşlar sana öyle bir dünya yok yani. o paket rahat 250tl olması lazım.

Bu arada yeni görüyorum SOL aşmış kendini
10 Gbps​ Limitsiz​​ ​10000 TL​ tarifesi var. Bireysel paketlerde üstelik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Merhaba yeni başlık olmasın buraya uazayım dedim.
2 gün önce taşındım. Ttnet dsl kullanıodum taşındığım yerde fiber var ve türk telekomu aradım nakil talebinde bulundum.

İlk denememde sistemlerinde arıza oluştu nakil olmadı. Ve nasıl olduysa 1 saat içinde süperonline tarafından aranıp "cayma bedeliniz bizden" şeklinde bir teklif aldım. Dedim şimdi uğraşamam.

İkinci gün( taşındığım gün) tekrar aradım türk telekomu. Bu sefer nakil başvurusu alındı hatta 28 mart a randevu bile verdiler. Bende evde adamın işi hızlı bitsin diye cat6 kabloların uçlarını vs hepsini bağlantılarını düzelttim. Ama gelen giden olmadı. Aramadılar bile.

Randevu günü akşamı (dün) aradım tekrar gelmedi kimse diye. Aldığım cevap çılgındı." Nakil talebiniz iptal edilmiştir" delirdim resmen. Adamlar 15 günlük nakil süresinde yapamayacaklarını anlayınca nakli iptal ediolar kendi kafalarına göre. Ama bana faturaya devam.

Bugün gene arayacağım ama dellenip süperonline a geçsem de altyapı aynı altyapı kıllık yapıp telekom aylarca port vermeyebilir diye korkuyorm.

Tavsiyelere açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
benim 24 aylık taahhütüm dolmak üzereymiş, süperonlinedan aradılar daha yeni şuan 4 4lük plat 10gb cep tarifesi 50mbit 100 akk fiber kullanıyorum.

50mbit ve 100mbit için limitsiz diye tarif edilen akk dan sonra 16mbite düşme olayını bitirmişler tarih öncesi devirlere geri dönülmüş anlaşılan akk bittimi interneti kesiyorlarmış.

onun yerine 24mbit verelim diyor yine 100gb akk lı limitsiz 8mbite düşeninden.

Bide utanmadan fiyat 20TL artıyor.

bu mudur yani olay, rakiplerde daha mantıklı olan varsa oturduğum sitede tüm şirketlerin fiber altyapısı var. tavsiyelere açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

bende şu var

5i1yerde Kampanyası

100 Mbps Limitsiz Fiber İnternet
Turkcell TV+ Aile Paketi (24ay)
Cep hattı: Turbo 4gb 500dk 1000sms

bir sürü ıvır zıvır

Ayda 129tl

Taahhüt bitince ayvayı yiyeceğim kesin

bendede vardi, haziranda bitiyor. aradilar 24mbit kakalamaya kasiyorlar ve cok neseli anlatiyor.

hem 100mbit den 24e indiricen
hem kotali
hem 20tl daha fazla odiycem ve yanindaki ek hizmetlere ayri fatura cikarican

ve bana bunu "firsat" olarakmi sunuyorsun diyince bozuldu, aramayin hazirana kadar dedim ama ne boh yicem bilmiom :(

attan inip essege binicez :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Yeni sitede Turkcell Superonline ve Türk Telekom fiber kutuları mevcut. Henüz yeni yeni oturmaya başlanıyor. Superonline’ın sitesinde sorgulama yapınca siteyi göremiyorum. Bölgeye bakan bayiye sorduğum zamansa satış onayı bekleniyor dedi. Hızlandırmak için yapabileceğim bişi var mı? Anladığım kadarıyla tanımlama yapıp kutulara sinyal göndermeye başlamaları gerekecek 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Yeni sitede Turkcell Superonline ve Türk Telekom fiber kutuları mevcut. Henüz yeni yeni oturmaya başlanıyor. Superonline’ın sitesinde sorgulama yapınca siteyi göremiyorum. Bölgeye bakan bayiye sorduğum zamansa satış onayı bekleniyor dedi. Hızlandırmak için yapabileceğim bişi var mı? Anladığım kadarıyla tanımlama yapıp kutulara sinyal göndermeye başlamaları gerekecek 8-)

site sakinlerinden 4-5 kişi dilekçe verin
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Direkt Turkcell Superonline'a mı iletecek şekilde dilekçe verelim. Anlamadığım site yönetimi ile anlaşma yapmışlar, alt tarafta kutuları var. Apartman dairelerinin içerisine kadar da kablolar döşenmiş. Superonline'ı arayınca sahadaki çözüm ortağımız bayiler kurulum ve tanımlama işlemini yapıyor diyorlar. Bayide yetkili kişiyi aradığımda satış onayı bekleniyor, 1-2 hafta içerisinde hallolur diyorlar. Saçma bir durum, ver işte sinyali :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Evet söyledikleri gibi yaklaşık 2-3 hafta sonra gerçekleşti. Tanım işlemini o dönem seçim sebebiyle hemen yapamamışlar, "code freeze" sebebiyle güncellemeler askıya alınmış. Başkaları benzer bir sorun yaşarsa diye bilgilendirme amacıyla yazıyorum. Fiber altyapısı kurulmuş ancak Superonline'ın sitesinde çıkmayan yerler ilk olarak "satış onayı bekleniyor" adımına geliyormuş. Genel Müdürlük tarafı son tanımlamaları yaparak sinyali verdikten sonra bayiler size ulaşarak kurulumu tamamlıyor :)

Uzun yıllardır ADSL/VDSL kullanımından sonra fibere geçen biri olarak birkaç sorum var, yardımlarınızı rica ediyorum :D

1) Dairenin girişindeki gömme vestiyerin içerisinde bir dolap hazırlanmış. Bayi geldiğinde fiber kabloyu Huawei'ye ait ufak GPON terminali diye bişiye taktı. GPON'dan gelen WAN kablosunu ise Huawei'nin modemine taktı. Modemin vestiyerin içerisinde kalması hoşuma gitmedi. Mesela wireless çekimini sordum, bayi çalışanı merak etmeyin buna göre düşünmüşler diyerek modemi koyduğu yeri gösterdi. Biraz sıkışık bir biçimde orada duruyor, ne iş? Kapağını açınca düşüyor mesela :)

2) Salonda Digiturk'ün kutusu var, eski evde modemden gelen ethernet ile internete bağlanıyordu. Şimdi yeni evde her odada ethernet'e benzer kablo çıkışları var. Adama sorduğumda site yönetimine söyleyin prizdeki jack'ı telefon yerine ethernet'e çevirsinler o zaman kullanabilirsiniz dedi. Evdeki tüm prizleri bu şekilde kullanarak ethernet ile internet kullanabilir miyim yoksa gene vestiyerdeki modemi alıp ondan mı dağıtmam gerekir? 8-)

3) Modem şuan iki 2.4 GHz ve 5 GHz'de çalışan iki wi-fi üzerinden yayın yapıyor. 5 GHz olanın kapsaması doğal olarak daha düşük. İkisini de kullanırken hız anlamında ciddi bir farka denk gelmedim. 5 GHz'ın espirisi nedir? Kullanan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

802.11ac 5GHz, 1300 Mbps. Ayrıca interference açısından da baya temiz.

GPON, fiber kablonu sonlandırdıkları cihaz. Araya at yeni bir cat6 ethernet kablosu, modemini istediğin yere taşı.

Ama verdikleri huawei genel olarak iyi bir cihaz, taşımadan önce coverage test yap, baktın wifiyi rahat kullanabiliyorsun kalabilir yerinde.

2) numarayı yerinde görmek lazım. Eğer adamlar rj11'leri telefon kablosu yerine, ethernet kablosuna taktıysa kablolama yaparken, evet sonradan bunları rj45'lere cevirebilirsin ama diger uclarini da illaki switch'de vs sonlandırman gerekecek. baya düşük bi olasılık gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...