Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Superonline Fiber kullanan var mı?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

ya bişi sorucam.

biz de geçicez Superonline'a ama yılan hikayesine döndü. apartmanda oturanlar, nereden geçiyor abi sizin fiber hatlar? adamlar gelmiş, babamla beraber bakıyorlar 2 seferdir nereden nasıl geçirsek diye, bugün gene karar verememişler. apartmanın dışından geçmesi yasak galiba.

şimdi bizim ev apartman dubleks, o yüzden bize gelmesi için 7 kat delmeleri lazım. her şey ok ama, -1 ile zemin kat arasındaki aralık 1 metre, onu delecek matkap da yok. 30-40 cm delebiliyorlar da, o kadarına yetemiyorlarmış.

doğalgaz borularının geçtiği yerden geçirme opsiyonu kaldı sadece, o da olmazsa baya baya apartmanın projesi yüzünden fibersiz kalıcaz. ne biçim iş lan bu.

nerelerden geçiyor genelde sizin evlerde?
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

ya bişi sorucam.

biz de geçicez Superonline'a ama yılan hikayesine döndü. apartmanda oturanlar, nereden geçiyor abi sizin fiber hatlar? adamlar gelmiş, babamla beraber bakıyorlar 2 seferdir nereden nasıl geçirsek diye, bugün gene karar verememişler. apartmanın dışından geçmesi yasak galiba.

şimdi bizim ev apartman dubleks, o yüzden bize gelmesi için 7 kat delmeleri lazım. her şey ok ama, -1 ile zemin kat arasındaki aralık 1 metre, onu delecek matkap da yok. 30-40 cm delebiliyorlar da, o kadarına yetemiyorlarmış.

doğalgaz borularının geçtiği yerden geçirme opsiyonu kaldı sadece, o da olmazsa baya baya apartmanın projesi yüzünden fibersiz kalıcaz. ne biçim iş lan bu.

nerelerden geçiyor genelde sizin evlerde?

Bizdede apartman boşluğundan gelıyo bizim evde sıkıntı vardı evin içine sigortaların içinden geldi kablo eğer binada asansör varsa orda bi boşlukdan da geçiriyolar genelde
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde superonline fiber'e nazar değdi.

2 haftadır her akşam saat 7 ile 11 arası hız yarıdan fazla düşüyor. Yarım saat ara ile modemin wireless gidiyor , hiçbir cihazdan gözükmüyor.1-2 dakika sonra düzeliyor falan.Wireless kanalını değiştirdim arayüzden , hiçbirşey değişmedi hatta 6 haricinde birşeyi ayarlarsam hız iyice düşüyor peak saatlerde.

Ne yapmam lazım , telefon ile aradığımda , kablo kullanmalısınız vs diyip geçiştiriyorlar ama 2 hafta öncesine kadar böyle sıkıntılarım yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
her akşam 8 9 10 civarlarında inanılmaz spike oluyo internette? nasıl çözülür bu iş? deli olucam superonline'a geçtik kafamız rahat olur dedik o da olmadı.

müşteri hizmetlerini arıyorum daha bir tane insana ulaşamadım. bişiler yapıyorum modem ayarlarınız yapılmıştır flaan diyo kapatıyo telefonu. kimle nasıl konuşmam lazım bu işin çözümü için?

plox help
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:

rendell sen bana yakın oturuyodun di mi :(

hacı ben taşındım erenköy'den

şerifali'de oturuyorum şimdi sen göztepedeydin diye hatırlıyorum. ordaki durumu bilmem ama bu yukarıda yazdığım şey çok canımı sıkıyo. umarım sende yaşamazsın. cs'de mesela dün akşam ping'im sürekli 50 60 arasında ama 3 5 dakikada bir 300 oluyo anlık sonra tekrar düzeliyo 2 saniye içinde. inanılmaz can sıkıcı bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben uydunette şu an çakılı 100 - 110 ms alıyorum. server farketmiyo. değiştirme sebebim bu. zeytniburnunda uydunet kullanan arkadaşım 60 ms alırken ben ve arka sokakta oturan kuzen 100 ms alıyoruz aynı serverda. arayıp soruncada bi problem gözükmüyor değerler normal diyorlar. hakkettende ping dışında bir sıkıntı yok.

superonline daha iyidir diye düşünüyorum çekmeköyden bi arkadaş 20 30 pingle oynuyor server farketmeksizin.

ama senin şu yazdıklarından hiç hazetmedim şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bide 2 yıl taahüt verdim bayada iyi oldu 25mbit akk'siz 100 lira aylık ama bu işin çözülmesi lazım. gerçi ben wireless kullanıyorum bellllki o yüzdendir dicem ama bu kadar spike olmamalı wireless'ta olsa. modem şu anda çok boktan bi yerde olduğu için deneyemedim daha kablolu olarak bağlantıyı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...