Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diriliş "Ertuğrul" - TRT 1

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Black_Hand said:

savaş sahneleri leşleşmiş ilk bölüme göre iyice.

kılıç darbesini alan templardan alakasız bir kan fışkırıyor fakat darbeyi aldıgı noktada, kumaşın üzerinde yırtık değil çentik bile yok.

Çalıştırdıkları sözde "VFX" 'çiler anca videocopilot'ın action essential paketini kullanmayı biliyorlardır. Kim uğraşacak footage'ı track'leyip, post'ta hazırlanmış yırtıklı kan texture'ını composit etmek ile, daya kanı gitsin..
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce dediğim gibi, her ne kadar ibni arabinin ağzı farklı söylese de ve dönem kurgusu ile sorun teşkil etmiyor gibi gözükse de, "şeyhimiz, şeyhimiz, keramet" diye insanların konuşması benim pek hoşuma gitmiyor açıkçası

bunun dışında gerçekten 2 saat çok, 1 saat olsa şu dizi 10 numara olacak
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
ne zamandır yazayım yazayım dedim denk gelmedi,

valla zamanında çok ümitli idim, zaten buraya da yazdım, tc standartlarının üstünde bir iş yapmaya başlamışlardı ama hükumet desteği, yayın garantisi ve para sıkıntıları olmamasına rağmen klasik olarak, dizinin içine etmeyi başardılar...

şu anda dizinin en güzel tarafı çizdikleri -karikatürize etikleri- moğollardan bağımsız olarak noyan karakterini oynayan oyuncunun tip ve oyunculuk başarısı...

hadi propaganda yap, yapma demiyorum da, lan biraz elinizin ayarı olsun, isyanlar ile boğuşulan bir zamanda, adam türkmen-oğuz obasında "biz devletimiz için çalıştık" diyor. o kadınların hali? 5 kadının 3 potansiyel fitneci ve cazgır vede ağlak, türkmen obası değil sanırsın duraklama devri osmanlı haremi... hadi ihtiyacın olmamasına rağmen "halk bunu seviyor" diye böyle yaptık dedin bizde yedik, la hayatı yollarda kaçarak geçen, saray ve sultan terbiyesi almış diye kurguladığın karakteri bile, ertuğrulll böğüüüüü moduna sokmak nedir?

diğer taratan bu diziyi yazan ve kurgulayan da öyle bir "ecdat" sevgisi vardır ki, diziye konu olan iki obanın ahalisinin de yarıya yakını hain, fitneci, dönek ve karanlık işlerin adamı olsun, bravoo gerçekten

her şeyi geçtim, insaf, türkmen-oğuz savaşçılarını konu alan bir yapımda dövüşlerin %90 nı yaya ve kılıçla olur mu? hadi ilk başta taktir ettik ki gerçekten güzel kurgulanmış ve başarılı dövüş sahneleri var ama insaf artık, birde adamlar atla gidiyor, atından iniyor, kılıcını çekiyor ve adama koşarak saldırıyor...

uzun lafın kısası ki, bu kadar yazmayı bile düşünmüyordum ama dizi üzerinde konuşsan bunun bir 6-7 katı daha konuşursun, gerçekten güzel bir iş olabilirdi, propagandayı geçtim, onu bile en basit ve gerçeklikten uzak olarak yaparak güzel bir potansiyelin içine etmişlerdir.

ha birde, anadolunun altıdan girip üstünden çıkan en son bağdat ı yağmalayan bir noyan kişiliğini nasıl "ertuğrul" kurgusuna meze edecekler merak etmiyor da değilim
Sosyal ağlarda paylaş

2. sezon iyi başladı ama epey kötü devam ediyor. At üstünden inmeyen insanların sürekli yaya savaşması komedi artık. Esir götürüyorlar Çin'e ama yaya filan. Oyunculuk filan da kötüleşti. Bamsı vardı iyi oyuncu ama o yok ortalıkta. Oynayan kişi kaza geçirmiş galiba. Noyan var bi bu sezon başka yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
şu dizinin konusunu hortlatmak istemiyorum ama Sedef Şahin adında bir güzelliği kadrosuna kattığı için bir up hak ediyor :)
http://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/yasam/dirilis-ertugrula-yeni-oyuncular-yeni-sezon-oyuncu-kadrosu/maria-sedef-sahin,VUne73FbXEqZI6edFcTcug.jpg?mode=crop&scale=both&v=20161020145544462&maxWidth=620

ayrıca
@goldbären, "ulusal soslu milliyetçi" nasıl bir hastalıklı tamlama?

dün biraz baktım, heye sinirim bozuluyor? hikayeye atraksiyon ve karı kavgası, oba içi çatışma, entrika katmak için, koca aşiret obasını çingene kervanı seviyesine indirip, çocukların ekmek yedirmek için unu olmadığı gerekçesi ile "toy" isteyen oba halkı yapacak kadar değişik bir şuur seviyesine de yazar ve yapımcılarının olmasına...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...