Jump to content
2

Saatlik,Günlük İndirimler - Christmas, Black Friday, Cyber Monday filan

Öne çıkan mesajlar

§ 02 Ara 2022, 15:48
3 saat önce, Akhlaur dedi ki:

Hazır olanlar mı yoksa hepsi mi ?

Hazir olanlar direk olum, kendi siktigindan da kacinmak lazim.

Cunku 4 portakaldan atiyorum 1 tane portakal suyu yapiyorsun, ama 4 portakal yemezsin. x3 meyve sekeri aldin bi anda, ustune alacagin lif'lerden fln oldun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Ara 2022, 16:34

Ya o kısmı biliyorum da yine de bir bardak portakal suyu 2 3 portakal. Ben yiyorum bazen o kadarını normalde de. Diyabete kadar götürecekse kötü yani içmeyeyim onu da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Ara 2022, 16:39
4 saat önce, sanssizsansli dedi ki:

kahveyi insan gibi içerseniz sorun yok ama uzun yıllar düzenli kullanımda eğer hali hazırda bir anksiyetik durumunuz varsa yangına körükle gidiyor ve anksiyeteyi azdırıyor. yıllarca yav he he diyen biri olarak ilk ağızdan söylüyorum bunu. tam şu anda yeni kahve koymuşken yazdım bunu sdf

geçen hesapladım 2019 başından beri toplam 67 kilo kahve çekirdeği tüketmişim. bunun hemen hemen yarısı benim olsa aylık ortalama 1kg ediyor. bende öyle durumlar yok o yüzden bir sıkıntım olmadı ama gün içerisinde çok içersem o gün eller parmaklar falan titriyor sabit tutmaya çalıştığımda. 2 bardağı geçmemek (2-3 shot falan heralde), akşam da 5'ten sonra içmemek gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Ara 2022, 17:28

100 kere yazdim belki yine yaziyorum aksam 5 ten sonra tuketmemek gercekten onemli. Bana bir sey olmaz espresso çakar uyurum diyordum bende ama  beyin uyumuyor abi calisiyor arka planda. 10 saatte uyusam Sabah enkaz gibi kalkiyodum eskiden , hatta saat 3 ten(biraz erken yatiyorum ben) sonra tuketmemek cok faydali oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Ara 2022, 18:45

Nespresso almadan önce biz de çok içiyorduk, moka pot + french press falan günde 2 büyük fincan içiyordum en az. Nespresso'yu alınca moka potla french press'le falan uğraşmak zor gelmeye başladı. Bir sabah kalkınca bir de akşam yemekten sonra iki kez lungo içiyoruz yetiyor.

Ben de kahvenin ileride sigara veya daha da ötesinde kokain gibi zararlı veya yasak ilan edileceğini düşünüyorum. Yavaş yavaş cılkı çıkıyor mevzunun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Ara 2022, 20:50

Kahve yuzyillardir kullaniliyor ya sigara gibi gorece yeni degil. Bir de arastirmalar var bir suru, asiriya kacmadigin surece problem yaratacak bir tarafi yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Ara 2022, 21:11

Abi portakal suyu diyabeti tartışıyoruz hiç bişeye güvenmiceksin bu devirde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...