Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saatlik,Günlük İndirimler - Christmas, Black Friday, Cyber Monday filan

2

Öne çıkan mesajlar

ben o hyperxi kullanıyorum yıllardır, sadece sessizliği bile yeter mekaniğe dönmemeye

ayrıca çoğu mekanikte olmayan media tuşları çok iyi dediğin gibi

tkl apex3'den iyidir diyecektimki fiyatıyla tokatlıyormuş zaten puah, 799tl membrane

https://www.itopya.com/hyperx-alloy-core-membran-turkce-rgb-kablolu-gaming-klavye_u16642

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

TKL Apex 3 670TL Amazon'da şu an: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09S759PRY/

TKL istememin nedeni masaya sığma abi. Günün hepsini diz üstünde geçiriyorum, evde hep TKL klavye kullandım, klavyenin tam önümde olmasına çok alıştım. Space tuşunun ortası göbeğime baksın istiyorum işte. Şimdi HyperX'i o şekilde çektim, ama fare masanın epey uzağına gitti. Alışmaya çalışsam iş yerinde yine ortada klavye çalışacağım.

Okuduğum tüm eleştirilerde Apex 3'ü doğal olarak HyperX Alloy Core RGB ile karşılaştırıp Apex 3 daha iyi demişler. Fiyatı da uygun, uzun süre karşısında kalacağımdan TKL konforuna değer.

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.11.2022 at 16:32, aktiftablet dedi ki:

Nüfusun internetten alış veriş yapanların oranı %13lerde falan(dı en son). O da pandemide arttı 7 miydi neydi. Birbiriyle rekabet etmiyorlar aslında, internetten alışveriş yapmayanları çekmeye çalışıyorlar ünlüler münlüler ile.

ilginç bir istatistik. bu kadar az olacağını düşünmemiştim. demek ki türk e ticaretinde hala alınabilecek büyük bir mesafe var 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, roket adam dedi ki:

ilginç bir istatistik. bu kadar az olacağını düşünmemiştim. demek ki türk e ticaretinde hala alınabilecek büyük bir mesafe var 

Bence de enteresan istatistik ama burda soyle bir etmen var midir acaba? 

Mesela Kendi cekirdek ailem, analarimiz babalarimiz, anneanne vs toplam neredeyse 3 ayri ev ve 8-9 kisilik ihtiyacini ben kendi hesaplarimdan aliyorum. Annem bisey istediginde link yolluyor bu alinir mi diye, alip geciyoruz adreslerine gidiyor 2 dkmi da almiyor dogrusu. Gunun sonunda onlar arastirdi buldu, onlar aldi, onlarin adresine gitti, onlar kullandi. Alisveris benim. 

Aynisini cevremde bir cok kisi icin de soyleyebilirim. Hele bu HB, amazon vs kendi sattiklari disinda "pazaryeri" saticilari kaynakli problemler de yasayinca satici secmek, yok cuzdan uygulamalari,  yok odeme secenekleri derken o secimlerle bunaliyorlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, KHaRoN dedi ki:

Bence de enteresan istatistik ama burda soyle bir etmen var midir acaba? 

Mesela Kendi cekirdek ailem, analarimiz babalarimiz, anneanne vs toplam neredeyse 3 ayri ev ve 8-9 kisilik ihtiyacini ben kendi hesaplarimdan aliyorum. Annem bisey istediginde link yolluyor bu alinir mi diye, alip geciyoruz adreslerine gidiyor 2 dkmi da almiyor dogrusu. Gunun sonunda onlar arastirdi buldu, onlar aldi, onlarin adresine gitti, onlar kullandi. Alisveris benim. 

Aynisini cevremde bir cok kisi icin de soyleyebilirim. Hele bu HB, amazon vs kendi sattiklari disinda "pazaryeri" saticilari kaynakli problemler de yasayinca satici secmek, yok cuzdan uygulamalari,  yok odeme secenekleri derken o secimlerle bunaliyorlar. 

bu olabilir, tam tersine "ilk siparişinize x tl kupon" tarzı acquisition kampanyalarından faydalanmak için eşinin dostunun köpeğinin üstüne hesap açan insanları sayarsak rakam daha düşük de çıkabilir ? bu istatistiğin "son 12 ayda 12 defa sipariş veren müşteriler" gibi devamlılığı da gösteren bi şekilde verilmesi daha anlamlı olur gibi geliyor

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Şimdi, perakendenin içinde olan bir arkadaşınız olarak burada hatalı veriler olduğunu söylemeliyim.

Ama önce konunun özüne geri dönerek Steelseries Apex 3 TKL'nin geldiğini ve HyperX Alloy Core RGB'nin üzerine membrane olarak akıl almaz kalitede bir güncelleme olduğunu söylemeliyim. Bırakın HyperX'i, benim klikli Blackwidow v3 üzerine de güzel geldi, aratmadı mekaniği. Tuşlar ciddi ciddi daha en az onun kadar iyi hissediyor, biri mekanik dese önce inanır, sonra bir farklılık, gariplik var diye switchlere bakardım. Steelseries kendisine yeni membrane switch keşfetmiş, çok da op olmuş. HyperX TKL değil, Blackwidow sessiz değil diye aldım ama bu sabahtan beri çok memnunum. Hatta biraz kullanmak için önümüzdeki haftanın işlerinden birini açtım, bir saat yazı yazdım ?

Sessizliğini de düşününce, bir tane de ofise alırım ben bundan.

Perakende işine geri dönersek, Türkiye'de perakende denince bakılan iki ana kaynak var, ikisi ve aktörlerin kendi verileri iyi-kötü bir sonuç çıkartabiliyor. Deloitte raporları ve Ticaret Bakanlığı raporları. Şu anda Ticaret Bakanlığı'na göre perakendede e-ticaret oranı %18,5. Kişi başına düşen e-ticaret harcaması ise (GSYH içinde) %2,5'a dayandı bildiğim. Bu rakam epey yüksek ve Türkiye'yi Dünya'da ilk 20'ye yerleştiriyor (kıyas için ABD'da bu %3,5 diyeyim, en yüksek yerler %6 civarıyla Çin ve Kore). Yani dendiği gibi aralarında rekabet yok, daha çok adam çekmeye çalışıyorlar diye bir şey yok, rekabet çok. Türkiye'nin büyük perakende zincirlerinin verileri de (genelde hacim olarak beyaz eşya, elektronik, küçük ev aletleri, ulaşım gibi lider e-ticaret sektörlerinin arkasından gelerek) bu harcama oranları verilerini doğrular nitelikte. Ayrıca sırf 2022'nin ilk yarısında fatura miktarı (ne kadar belirleyici olursa artık) %40 kadar arttı.

Yüzde 19'a bakıp çok azmış demeyin yani, bunun o e-ticaret olmayan %81'inde marketler, büfeler, fırınlar, tekeller, lokantalar vb. de var. E-ticaret olarak ABD gibi ülkeleri hızla yakalıyoruz, 2 tane superapp bile var (Trendyol ve Hepsiburada).

Yani demeye getirdiğim...

TLDR;

Türkiye e-ticaret oranında Dünya'da ilk 20'de şu an, pazar fazlasıyla büyük. Ondan zaten sürekli yatırım alıyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Yukarda yazdığım yanlış anlaşılabilir bu arada, fatura miktarı derken tl olarak değil, düzenlenmiş fatura sayısını kastediyorum.

Birkaç gün daha kullandıktan sonra da Apex 3'e rahatlıkla bu olmuş diyebilirim. Sessiz membrane istiyorsanız tek tercih olsun hatta. Ama app sorununa çözüm gerek, Asus ve Razer appları zaten çalışıyordu, bir de SteelSeries katıldı bunlara şimdi.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

şu sıralar yeni hobim dh'daki amazon konusunu takip etmek, bot var herhalde bir tane bisküvi indirime girince bile koyuyor ? Tuvalet kağıdı kovalıyorlar bol bol arada stoklarının fotoğrafını koyuyorlar, birbirlerine teşekkür ediyorlar, garip ortam ama güzel indirimler oluyor tavsiye ederim

Ben de takip ediyorum ve tam bir bağımlılık abi. 3 liralık çubuk krakerin 2.5 liraya inme indirimini yakalayıp 10 tane alıp sonra amazon siparişini iptal edince 3 sayfa yazı döşenen tipler var.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, GERGE dedi ki:

Yukarda yazdığım yanlış anlaşılabilir bu arada, fatura miktarı derken tl olarak değil, düzenlenmiş fatura sayısını kastediyorum.

Birkaç gün daha kullandıktan sonra da Apex 3'e rahatlıkla bu olmuş diyebilirim. Sessiz membrane istiyorsanız tek tercih olsun hatta. Ama app sorununa çözüm gerek, Asus ve Razer appları zaten çalışıyordu, bir de SteelSeries katıldı bunlara şimdi.

Rgb degistiren, tus atamaya yarayan app.ler falan var mac’te. Razer klavyeyi oyle kullaniyordum. Windowsta da karsiligi vardir. Eger makro beya detayli profil kaydetmiyorsan mantikli olabilir.

e-ticaret oranlari konusunda da sunu soylemek onemli sanirim. Nufusa orandan bahsederken yeni dogandan 100 kusur yasindaki adama kadar tum nufusa orana bakiliyor. Ailelerin yaptiklari alisveris vb. goz ardi ediliyor. Dolayisiyla cok normal o oran. Hatta yuksek bile sayilir cekirdek ailede tek kisinin alisveris yaptigi dusuncesiyle ortalamaya yuvarlarsak. 

Milyon tane detayli istatistik vardir bu konuyla ilgili, toplam nufusa oran kendi basina cok bir sey gostermez sektorle ilgili. Ancak makro analiz falan yapilir. O da zaten tartismanin konusunun disinda. 

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

şu sıralar yeni hobim dh'daki amazon konusunu takip etmek, bot var herhalde bir tane bisküvi indirime girince bile koyuyor ? Tuvalet kağıdı kovalıyorlar bol bol arada stoklarının fotoğrafını koyuyorlar, birbirlerine teşekkür ediyorlar, garip ortam ama güzel indirimler oluyor tavsiye ederim

link at hele

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
On 16.11.2022 at 19:06, deadwoll dedi ki:

e-ticaret oranlari konusunda da sunu soylemek onemli sanirim. Nufusa orandan bahsederken yeni dogandan 100 kusur yasindaki adama kadar tum nufusa orana bakiliyor. Ailelerin yaptiklari alisveris vb. goz ardi ediliyor. Dolayisiyla cok normal o oran. Hatta yuksek bile sayilir cekirdek ailede tek kisinin alisveris yaptigi dusuncesiyle ortalamaya yuvarlarsak. 

Milyon tane detayli istatistik vardir bu konuyla ilgili, toplam nufusa oran kendi basina cok bir sey gostermez sektorle ilgili. Ancak makro analiz falan yapilir. O da zaten tartismanin konusunun disinda. 

Yok abi, 2022'nin ilk yarısında %18,5 olduğu nüfusa oran değil. Retail için e-ticaret oranı. %2.5 olan da e-ticaret harcamalarının kişi başı milli gelire oranı.

Nüfusa oran gibi bir veri yok elimde, tekrar bakmadım raporlara filan ama hatırlamıyorum.

Daha farklı bir istatistik vereyim, Hepsiburada ve Trendyol arasındaki rekabet de çok fazla (diğer N11 olsun, Sahibinden olsun superapp seviyesine çıkamadı). Pazaryerlerinde satış yapan firmaların %83'ü şu an tek pazaryerini kullanıyor. Geri kalanların yarısı 2 pazaryeri, ötekiler dağınık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...