Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saatlik,Günlük İndirimler - Christmas, Black Friday, Cyber Monday filan

2

Öne çıkan mesajlar

İlaç fiyatları için yıl başında sabit kur belirliyor Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu diye bir şey, sonra ilaçlar ve tıbbı cihazlar tüm yıl o kurdan alınıyor. Şu anda Euro 4,57 bu kura göre.

İlaç firmaları da zararına satmamak için kur güncellemesini bekliyor ama bu sene kur çok arttığı için aynı yöntem izlenirse seneye tedarik sıkıntıları da artabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

o her sene oluyor malesef, kuru sabit alıyorlar sene sonu tekrar anlaşıp yeni fiyat belirliyorlar. Kur farkı açıldıkça stokçuluk artıyor, yeni ilaç gelmiyor vs. Anlaşma tamamlanınca bir anda tedarik sıkıntısı kalkıyor, yersen...

Sabitledikleri euro kuru 4,57 mi ne, bunu güncelleyene kadar (şubata kadar sürmüş 2021de) bu sıkıntı devam eder.

*lol telefon gelince göndere anca bastım eldar araya yazmış* ?

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

evet, sağlık/ilaç sektörüne özel değil $$$ ve €€€ sabitleme.

bir çok sektörde böyle, ztn TR üretimli hammaddelerin çoğu petrol bazlı (CAM, plastik, ayakkabı taban, lastik vb.)

çok komplike şeyler üretmiyoruz.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kamu dışında bunu yapabilen görmedim. Hangi sektörde ithalatçı malını 10 ay önce belirlediği fiyattan veriyor ki? Ben kağıdı biliyorum, Avrupalı üreticiler bile bu ara anlaşılan fiyata sonradan zam yapıyor, hatta bazen aylar önce verilmiş siparişi iptal ediyor. Fiyatlar da yıllardır o günkü kurdan kesilir toptancıda. 

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com.tr/Govee-WiFi-arka-aydınlatması-kameralı/dp/B08LYZMCGM/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=govee+immersion+tv+led+backlight&qid=1637438887&s=home&sr=1-1

Şuna göz diktim, ne dersiniz?

Tek endişelendiren Tv'nin arkasında duvar yok panel var koyu renk ne kadar etkiler acaba?

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 21.11.2021 at 10:01, µh dedi ki:

https://www.amazon.com.tr/Govee-WiFi-arka-aydınlatması-kameralı/dp/B08LYZMCGM/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=govee+immersion+tv+led+backlight&qid=1637438887&s=home&sr=1-1

Şuna göz diktim, ne dersiniz?

Tek endişelendiren Tv'nin arkasında duvar yok panel var koyu renk ne kadar etkiler acaba?

Ya bunu ben de beğendim şimdi görünce ama tepeden kamerayla izleyip ne kadar nasıl anlar güzel olur mu hiç bilemedim açıkçası. Yoksa çok güzel duruyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Yukardan koyunca biraz garip duruyor da millet aşağıdan koymuş, onlar göze takılmıyor. Kalibrasyonu iyi yapanlar memnunuz diyor ancak doğal olarak ne yaparsan yap sistemde biraz lag var. bakalım gelince görücez size bi 4k rohirrim charge videosu atarım.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

netflix'te falan çalışmaz bu ama FYI. ambilight'ta bile gidip extra box alman lazım 2k'ya falan, yayın koruma olduğu için hdmi ile bağladığınız 3rd party rgbler çalışmaz netflix ile, yani netflix vs gibi streaming platformlarındaki içeriğe uygun renk değiştiremiyor.

ne boxu ambilightta ne diyorsun abi

Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiği şu: doğrudan yayını alıp ona göre ledlerin ışığını ayarlayan setuplar var ve arada bir kutu kullanıyorlar bu işi çözecek, ancak netflixte falan çalışmıyor onlar  diyor.

Benim yukarda linklediğim model kamerayla tv ekranına bakıp ona göre çalıştığıiçin böyle bir sorun yok ama eksi olarak az da olsa bir lag oluyor bu yöntemde de.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 27.11.2021 at 15:33, paradoksalkedi dedi ki:

netflix'te falan çalışmaz bu ama FYI. ambilight'ta bile gidip extra box alman lazım 2k'ya falan, yayın koruma olduğu için hdmi ile bağladığınız 3rd party rgbler çalışmaz netflix ile, yani netflix vs gibi streaming platformlarındaki içeriğe uygun renk değiştiremiyor.

cihazın televizyonla herhangi bir bağlantısı bile yok bir de nasıl kendinden emin söylüyorsun sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...