Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürke hakaret hala suç mu?

Pluton

Öne çıkan mesajlar

ozaman idam edelim abi, kimse yapmasın?

nası yeterince caydırıcı mı?

100k ceza bırak adalet olmayı, insaflı bile değil. Şu devirde o adama böle bi ceza verirsen direk Atatürk,devlet düşmanı dolandırıcı bi herif olur çıkar
yoksa zaten nası ödicek o parayı.

Caydırıcılık değil, adalet önemli olmalı. Sigara içmeyle bu aynı şey değil bu arada, farklı kapsamda suçlar
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

100k ceza bırak adalet olmayı, insaflı bile değil. Şu devirde o adama böle bi ceza verirsen direk Atatürk,devlet düşmanı dolandırıcı bi herif olur çıkar

la adam zaten Atatürk düşmanı!
durup dururken bir adam Atatürk'e neden küfür etsin?
neden hakaret etsin?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Caydırıcılık değil, adalet önemli olmalı. Sigara içmeyle bu aynı şey değil bu arada, farklı kapsamda suçlar

cezaların insaflı olması gerektiğini savunmadığım için o konuya takılmıyorum.

mesela, alkollü süren adamın ehliyetini direk iptal edeceksin. bir daha da alamayacak. insafsız aslında dimi? neye göre insafsız? "yahu ben 1 kadeh içtim ama" cılara göre insafsız evet.

ya da tecavüz mü etti adam birine? bu sadece lafla değil fiziksel delillerle de ispatlandı mı? idam et/hadım et bişey yap. 3 yıl yatırıp salma adamı işte.

fikirler farklı olabilir. ispat edilebilen suçlarda maksimum cezadan yanayım ben.

tabii kötü durumlar olabiliyor. mesela abd'de yanlış suçlamayla idam cezası alan tonla insan var. bugün biri çıkmış hapisten 39 sene sonra. bu da kötü tarafı.

yani yüksek cezanın uygulanması için adalet sisteminin sorunsuz çalışması gerek önce.

ayrıca pardon da,

sen 100k cezası var dedikten sonra bu cezayı bile bile adam küfrü ediosa, bu "tmm cezası neyse öderim hacı" demek değil mi?

yani yaptığı eylemin sonucunu bile bile yapan adama "ah yazık lan, nasıl öder?" diye mi bakmak lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

kuddusispo

e bilmiyordur, öğrenmesi gerekiyordur. Çocukmuş anlaşılan, yanlış yönlendirilmiş.
Makarasınada hakaret etmiş olabilir.

bak mesela,
Napolyon allahın cücesi totodan bacaklısı godoşu
halbuki napolyonla alıp veremediğim bişi yok. Ama fransa hükümeti bana ceza verirse nefret ederim =)
KuddusiMavra said:

Suark said:

neden hakaret etsin?

Dwo,
Cezanın adil olmasını savunuyorum ben. Alkollü kullanan adam cinayete kastediyor mesela, birine olmadığı için kamuya gerçi hayat boyu destek borcu olmalı. Ehliyet almak hafif.

Adam bunun cezasının olduğunu bılmıyordur, cezasının olmasının saçma olması bi yana hani şu miktar para? Öldür adamı daha ii. Öyle bir ceza insanı akıllatmaz, daha kötüye sürükler. Adama hayatı boyunca ceza neden? rastlantısal olarak doğduğu ülkenin kurucusuna küfrettiği için.

Bak size bişi göstericem, Hani İngiltere neden İngiltere biz neden dingiltereyiz diyoruz ya, cevabı bu başlıkta yapılmak istenenle şunun arasında
http://s15.postimg.org/4pmjyzubf/By_TZr_IAIAAAZXVQ.jpg

dwo spo

Dworgian said:

Suark said:

mesela, alkollü süren adamın ehliyetini direk iptal edeceksin. bir daha da alamayacak. insafsız aslında dimi? neye göre insafsız? "yahu ben 1 kadeh içtim ama" cılara göre insafsız evet.

ya da tecavüz mü etti adam birine? bu sadece lafla değil fiziksel delillerle de ispatlandı mı? idam et/hadım et bişey yap. 3 yıl yatırıp salma adamı işte.

fikirler farklı olabilir. ispat edilebilen suçlarda maksimum cezadan yanayım ben.

tabii kötü durumlar olabiliyor. mesela abd'de yanlış suçlamayla idam cezası alan tonla insan var. bugün biri çıkmış hapisten 39 sene sonra. bu da kötü tarafı.

yani yüksek cezanın uygulanması için adalet sisteminin sorunsuz çalışması gerek önce.

ayrıca pardon da,

sen 100k cezası var dedikten sonra bu cezayı bile bile adam küfrü ediosa, bu "tmm cezası neyse öderim hacı" demek değil mi?

yani yaptığı eylemin sonucunu bile bile yapan adama "ah yazık lan, nasıl öder?" diye mi bakmak lazım?

Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Dwo,
Cezanın adil olmasını savunuyorum ben. Alkollü kullanan adam cinayete kastediyor mesela, birine olmadığı için kamuya gerçi hayat boyu destek borcu olmalı. Ehliyet almak hafif.

Adam bunun cezasının olduğunu bılmıyordur, cezasının olmasının saçma olması bi yana hani şu miktar para? Öldür adamı daha ii. Öyle bir ceza insanı akıllatmaz, daha kötüye sürükler. Adama hayatı boyunca ceza neden? rastlantısal olarak doğduğu ülkenin kurucusuna küfrettiği için.

Ha pardon ben kendimi eksik ifade etmişim. Ben "genel olarak" konuşuyorum. Atatürk'ü putlaştırıp putlaştırmadığımız, Atatürk'e küfretmenin ceza konusu yapılması/yapılmaması farklı bir tartışmanın konusu.

Ben sadece, cezanın oranı "insafsız" sınırında olmadığı sürece "cezaya katlanmayı" seçebilen bir kitle görüyorum.

Bunu her alan için söylüyorum. trafik, hırsızlık, adam öldürme, yaralama, kadına şiddet, vs vs.

Ayrıca ben Atatürk konusunda hassasım tabii (putlaştıracak kadar değil. onun yaptıklarına saygım ve şükür duygum var) ve bu yüzden bence Atatürk'e küfretmenin cezası "özür dilemek" kadar da basit bir şey olmamalı olacak ise.

Öyle işte
Sosyal ağlarda paylaş

Sürekli tekrarlamadıkçan sonra, Atatürk'e küfür etme için ağır para cezası uygulanması adil olmaz. İlk yaptığında özür diletirsin, ikincide Nutku okutursun, hala devam ediyorsa 3cüde çakarsın para cezasını, sonra arttırırsın. Veya sosyal yardım işinde çalıştırırsın. Her küfüre para ağır oluyor. Mesela Tayyip yanlış hatırlamıyorsam sırf küfüre davalaran 1M gibi bir şey kazandıydı.

Eğer şuç ölüme sebebiyet vericek cinstense o zaman para ve hapis cezası uygun olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Sürekli tekrarlamadıkçan sonra, Atatürk'e küfür etme için ağır para cezası uygulanması adil olmaz. İlk yaptığında özür diletirsin, ikincide Nutku okutursun, hala devam ediyorsa 3cüde çakarsın para cezasını, sonra arttırırsın. Veya sosyal yardım işinde çalıştırırsın. Her küfüre para ağır oluyor. Mesela Tayyip yanlış hatırlamıyorsam sırf küfüre davalaran 1M gibi bir şey kazandıydı.

Eğer şuç ölüme sebebiyet vericek cinstense o zaman para ve hapis cezası uygun olur.

istiklal marşını tersten okutalım jkashksadkasj
Sosyal ağlarda paylaş

Hukuk gücü yetmeyenleri korur. Korurkende bokunu çıkartmaması lazım. Bizde adam öldürme 5-7 sene, bakalava çalmakta 7 sene. Demek istediğim bu yani. Dünya hukukunu bilsem daha iyi örnek verebilirdim o ayrı konu.

Kadın dövme konusunda haklısın.

Bir sürü avukat vardı formda gelip çözsünler şu olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

karısını döven adamı döveceksin abi. ama 1 kere değil, böyle atıyorum 5 ay süreyle ayda 2 kere rastgele zamanlarda fln. imza atmaya gelme zorunluluğu olacak, ama hangi gelişinde dayak yiyeceğini bilmeyecek vs.

deli oluorum gücü kadına yetenlere cidden

Bu çok iyiymiş ahah
tek problem adam dayaktan sonra eve gidip kadını bir daha dövebilir
Sosyal ağlarda paylaş

böyle bir kanun varsa tabii ki gereği yapılmalı, ceza almalı.

böyle bir kanun olmalı mı olmamalı mı tartışması ayrı.

devlet, kanunlara uyulmasını sağlamak için elinden geleni yapmalı, ceza sistemini ona göre kurmalı. kanunları da uygulayabilecekse koymalı.

türkiye de kanunlara uymamaya alışılageldiği ve aynı şekilde uymayanlara göz yumulduğu için ne kanunun arkasında durabiliyor devlet ne de umursuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Bu çok iyiymiş ahah

o zaman evde değil cezaevinde kalsın. dayak zamanlaması fiks.

belki 5 10 dayaktan sonra empati kurar ama zannetmiyorum, herhalde "ulan kadına 2 sopa attık diye 1 ton dayak yedik, bi çıkayım sorarım hesabını" der o herif.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark

kuddusispo

e bilmiyordur, öğrenmesi gerekiyordur. Çocukmuş anlaşılan, yanlış yönlendirilmiş.
Makarasınada hakaret etmiş olabilir.

bak mesela,
Napolyon allahın cücesi totodan bacaklısı godoşu
halbuki napolyonla alıp veremediğim bişi yok. Ama fransa hükümeti bana ceza verirse nefret ederim =)
KuddusiMavra said:

Suark said:

neden hakaret etsin?

Dwo,

Bak size bişi göstericem, Hani İngiltere neden İngiltere biz neden dingiltereyiz diyoruz ya, cevabı bu başlıkta yapılmak istenenle şunun arasında
http://s15.postimg.org/4pmjyzubf/By_TZr_IAIAAAZXVQ.jpg

dwo spo

Dworgian said:

Suark said:

ayrıca pardon da,

]
suarkspo

Kusura bakma Suark. Yazdıkların, bahane üretme çabaların Atatürk'e hakaret etmek için takiyye yapan şeriatçıları hatırlattı bana.

Ayrıca Türk Milleti'nin verdiği bağımsızlık mücadelesi ile şeyi şeyine denk kapitalist ingilizin tarih, bağımsızlık konusundaki hassasiyeti aynı olamaz. ve burada belli ki 2 tane kaliteli adam karşılıklı tartışıyorlar ama o 2 kaliteli adamdan birisi ingiliz olanına "lan siz ingilizler de ne sinsi, ne kindar, ne dallama adamlarsınız" dese durumun değişeceğini, bu tartışmanın bu şekilde "canım, cicim" şeklinde gitmeyeceğini garanti ederim.

Ayrıca İngilizler bayraktan don, sütyen, prezervatif yapıyor. Türk bayrağından da dildo yapalım'a gelecek tartışma.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşımı işaret etmiştim ben.
Faydalı olan vardır, faydasız olan. Bu adama ceza versen devlete biraz para kazandırmış olursun. Oda rte ye gidio zaten.
Hiç bi kazancı olmaz, bunun akrabaları bu sefer küfretmeye başlar.
Ama bu adamı kazanırsan, en azından 1 adam kazanmıs olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Dworgian said:

karısını döven adamı döveceksin abi. ama 1 kere değil, böyle atıyorum 5 ay süreyle ayda 2 kere rastgele zamanlarda fln. imza atmaya gelme zorunluluğu olacak, ama hangi gelişinde dayak yiyeceğini bilmeyecek vs.

deli oluorum gücü kadına yetenlere cidden

Bu çok iyiymiş ahah

himym da islenmisti bu
slap bet barney vs marshall
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...