Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adini hatirlamadigim bir kitap serisi ariyorum.

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

5 ayri kitaptan olusan ve birden fazla tarihci tarafindan yazilmis, Osmanli'nin kurulusundan gunumuze kadar olan herseyi anlatan bir seri sahibiydim lakin kayboldu gitti ve simdi yeniden bulamiyorum.

Kitaplarin ustlerinde tarih araliklariyla birlikte cildin adi yaziyordu, 1299-xxx Osmali'nin Kurulusu gibisinden.

kitapyurdu'ndan baktim ama o kadar fazla tarih kitabi var ki bulamadim aralarinda. Var midir bileniniz acep ?
Sosyal ağlarda paylaş

Buldum sonunda.

Serinin adi "Turkiye Tarihi". Yayinci Kitap Yayinevi ve ciltleri de asagidaki gibi.

Yalniz kitapyurdu.eu cok saglam geciriyormus onu da ogrenmis olduk. Cildine 15 euro bayilicam birazdan. =)

said:
1. Cilt, Osmanlı Devletine Kadar Türkler: Osmanlı Devleti öncesindeki Türkleri ele alan ilk cilt Osmanlı Devletine kadar Türklerin iktisadi ve toplumsal tarihi, kültürü, mimarlık ve sanat tarihi için vazgeçilmez bir kaynak.

2. Cilt, Osmanlı Devleti 1300-1600: 2. cilt Osmanlı Tarihini 1600 yılına değin gözden geçiriyor. 1300-1600 dönemi Osmanlı Tarihi`nin ilk üç yüzyılını anlamak için birebir.

3. Cilt, Osmanlı Devleti 1600-1908: Osmanlı Devleti`nin 1600-1908 dönemindeki siyasal, iktisat, düşünce ve bilim tarihi; mimarlık ve sanat için vazgeçilmez bir kaynak.

4. Cilt, Çağdaş Türkiye 1908-1980: 1908-1980 dönemi tarih için vazgeçilmez bir kaynak niteliğinde olan3. cilt yakın geçmişin karmaşıklığına ışık tutuyor.

5. Cilt, Bugünkü Türkiye 1980 – 2003: Bu cilt hiçbir yerde bulunamayacak bir kitap çünkü Hürriyet Gazetesi’ne özel olarak 2012 yılına kadar güncellenmiştir ve 1980-2012 dönemini, yani şimdiki Türkiye`yi ele almaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...