Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fetih sonrası yeniçerilere verilen tecavüz izni

Frostbite

Öne çıkan mesajlar

ekşi de şöyle bi başlık gördüm de bizim forumda da gerek yazılarından,üslüplarından zevk aldığım arkadaşlar konunun üzerine gidip zevkli tartışmalar döndürse dedim ve bu başlığı açtım.
iyimi ettim kötümü zaman gösterecek
birde ne kadar zevk kelimesi kullanmışım hmpss..

ilgili hedehödö;
https://eksisozluk.com/fetih-sonrasi-yenicerilere-verilen-tecavuz-izni--2681450
Sosyal ağlarda paylaş

Dönemin muzafferleri için olağan bir davranış olsa da yapmalanıp tecavüze uğramak mağdurlar için normal birşey değil. Tarihi köklerdekindeki gurur unsurlarının özünde yıkıcı ve vahşi eylemler oluşu kişilerin yüzüne vurulabilir. Özellikle İslam barış dini, Türkler merhametli medeniyet diye atıp tutanların "dönem için normal" deme özgürlükleri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Dönemin muzafferleri için olağan bir davranış olsa da yapmalanıp tecavüze uğramak mağdurlar için normal birşey değil. Tarihi köklerdekindeki gurur unsurlarının özünde yıkıcı ve vahşi eylemler oluşu kişilerin yüzüne vurulabilir. Özellikle İslam barış dini, Türkler merhametli medeniyet diye atıp tutanların "dönem için normal" deme özgürlükleri yok.

kimin var pekiyi?
Sosyal ağlarda paylaş

türklerin o zamanlarda daha merhametli olduğu bariz bir şekilde ortada bir kere. yağma izni konusuna takılmaya gerek yok, o her ülkenin her ordusunda mecburiydi o zamanlar. ama nereden anlarız merhametli olduğumuzu?

avrupa ülkeleri mezhep çatışmaları yüzünden şu an ışid in yaptığına benzer katliam ve infazları yaparken, osmanlı da farklı din mensupları sadece fazladan vergi ödüyordu.

osmanlıyı sevdiğimden değil ama o tarihlerde osmanlı şu anki amerika, ab gibiydi. avrupa aydınlandı biz aynıyız ama halen bir değişim yok çok şükür tütütü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...