Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternet hızı stabil değil ilginç bir sorun

silverhoof

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar huawei 552e modemini kullanıyorum.Sorunumla ilgili superonline ile 50 defa görüşmeme rağmen bir sonuç çıkmadı.Modem değiştirdim yine olmadı.

Sorun şu :Şimdi modeme yeni bir cihaz bağlandığı anda diğer cihazlar (wireless ve kablo ile fark etmiyor ) internete bağlı gözükselerde site falan açmıyo.Aynı şekilde online bi oyundaysam ciddi bir lag geliyo.Fakat o sırada hemen telefonumdan internet kullanan bir uygulama açarsam düzeliyor.Tabi her zaman olmasa da çoğunlukla bu durum kurtarıyor.

Bu durumun haricinde de telefonla laptopla vs. girilen wifi bağlantı sürekli bağlı olmasına rağmen ara ara kopuyo gösteriyo.Telefonda uygulamalar olsun laptop'tan başka bir işlem olsun bağlantı koptu uyarısı veriyo yeniden bağlan diyince hemen bağlanıyor.

Otomatik bir dns, ip yok.Modem yazılım güncellemesi yapıldı.Modem bağlantı ayarlarını hem otomatik hem elle yaptım iki durumda da aynı.

Bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar yardım edebilirlerse sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ne zamandır var bu sorun sende? yazdan beri aynı şey bende de oluyor. servis sağlayıcım superonline. telefonda ne dediysem anlatamadım. bizde herhangi bir sorun görünmüyor ve isterseniz modem değişimi yapalım teklifinden öteye geçemedik. bu hafta sonu modem değişimi yapacağım ama sen denemişsin bu yöntemi.

edit: postu yazarken yine aynı şeyi yaptı.
Sosyal ağlarda paylaş

control panel > power options > change plan settings > change advanced power settings

orada iste wireless adapterin power saving secenekleri var

ben de iss ye baya kufretmistim ama desktopa gecince aslinda internet iyiymis dedim. laptop acer packard bell falansa %99 isinmaktan sapitiyor network karti
Sosyal ağlarda paylaş

power settings teranesi işe yaramazsa o programı bi deneyin.Hala adını hatırlamıyorum.En az 3 4 postta adı geçti o meretin adı.Banada olmuştu bu olay.Cillop gibi çalışan wireless durup dururken packet lossun gözüne vurmuştu.power settings falan çözmemişti benim olayı o programı buldum o ara.
Sosyal ağlarda paylaş

HaciYatmaz said:

ne zamandır var bu sorun sende? yazdan beri aynı şey bende de oluyor. servis sağlayıcım superonline. telefonda ne dediysem anlatamadım. bizde herhangi bir sorun görünmüyor ve isterseniz modem değişimi yapalım teklifinden öteye geçemedik. bu hafta sonu modem değişimi yapacağım ama sen denemişsin bu yöntemi.

edit: postu yazarken yine aynı şeyi yaptı.

Benim de superonline yalın dsl olarak kullanıyorum.Bence değiştirme bu sıkıntı başka bişey bakalım nolacak.Arkadaşın dediği programı deniyim bakıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

az önce böyle saçma bir şeyin farkına vardım

hız grafiğinin yüksek değerde olduğu kısım bilgisayarın sağa çevrilmiş hali, böyle olunca kalite düşüyor. sola çevirince de hız düşüyor kalite artıyor. yoksa grafiği yanlış mı okuyorum? bu durumda hız mı önemli kalite mi önemli?

linkteki program galiba wifi arama süresini değiştiriyor. manuel olarak kurcaladım ben fakat işe yaramadı.

Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

iyi de o soru değil..

iyi de bende de superonline adsl de benzer sorun vardı.

modem internete bağlı görünürken, hatta arayüzde ip vs de görünüyorken internet bağlantısı gg idi. sadece "cepten bir şeye girince düzeliyor" kısmını bilmiyorum çünkü denemedim.

benim sorunum port değiştirince geçmişti 1,5 aylık uğraş ve superonline görüşmelerine 40tl bayıldıktan sonra.

modem değişiminden elektrik ve telefon tesisatının kontrolüne kadar her şeyi denemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla,

Önce hangi santrale bağlısın öğrenip, internetten veya telekomdan o santralin telefonunu öğreneceksin.

Ya da santral binasını bulup kapılarına gidebilirsin, ya da mahalledeki elektrikçiye muhtara fln soracaksın tanıdık var mı diye. Böyle saçma sapan yöntemler gerekecek.

Ama port değiştirince de olmazsa uğraştığın için bana küfür etmek yok =)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu "telefondan birmsey acinca duzeliyor" olayi tum akil mantik cercevesini yok ediyor. Sunu m.hizmetlerine falan anlatma sakın. Tabi tabi deyip mesgule atar seni.

Bence modem uzerinde yogunlas. Port-santral olayi olsa cepden girince de duzelmez. Cep uygulamasi o an senin paket kaybini engelleyici bir sey yapmiyor sonucta. Modem farkli bir ip ye baglanti verince duzeliyor gibi bi anlam cikiyor. Modem degisti demissin ama yine huwai getirdiler sanıyorum. Baska marka iste. Tilgin, zyxel falan veriyor sol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...