Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost Ark

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

9 saat önce, eregorn dedi ki:

37saat oyun sürem ver. oyunu cumartesi oynamaya başladım. Sadece 1 kere sıraya girdim. O sırada dizi açtım arkaya. Dizinin ilk 10dksında sıra bitti. Server overload yazısını bu gün ilk defa gördüm. 3. defada sıra mıra olmadan girdim oyuna. zevk alarak oynuyorum ben ?

xaero'nun uğursuzluğu bana da sıçradı, yoksa ben de sorunsuz giriyodum. dün 5. deneyişte direkt girdi.

Sosyal ağlarda paylaş

ya sunucular vs bir yana da oyunun developer'ları da önemli. client'ın ne kadar az miktarda ve etkin data aktarmasıyla da alakalı. yani en iyi serverlar sende olsun öküz developerlarla 10 kişilik oyun yapaman.

neyse store'daki currency exchange üzerinden gold'larınızla crystal alın, hızlı bir şekilde değerlenecek bak. yatırım tavsiyesi. şu an bizim serverde 95cry 140-150 gold. 1-2 haftaya bu fiyatlar hayal. sürekli artacak tahminimce.

Sosyal ağlarda paylaş

adamların her şeyi ayrı mallık. sunucu olaylarını bir oyunda daha idare edememelerinin haricinde bakım zamanlarını tamamen amerikaya odaklamaları, eu sunucularının amerikaya göre çok daha az olması vs. tam yeehaw şirket işi ya. bildiğin öğlen vakti sunucu bakımı çekiyoruz. hayır bu üçüncü bakım falan. gelen tepkiler de malum. kimse mi saat ayarı çekelim demiyor

Sosyal ağlarda paylaş

oha lan şu an fark ettim konuyu ben açmışım. 

neyse sildim ya oyunu, mmo oynuyomuş rp'si yapmaktan yoruldum. sıkıcı ya heyecan yok bişi yok. mmo değil de massive coop.

open world, pk, gank vs olmayınca diğer oyuncuların bi olayı kalmıyor dünyada dolaşırken (hoş dolaşmalık bi dünyası da yok da). zilyon oyuncu var ama etkileşim sıfır, yarış oyunundaki ghost car'lar gibi yanından geçiyolar quest'ten quest'e koşuyosun.

endgame boss savaşları muhtemelen taktik ve ekip işi gerektiriyodur ama napayım 30 kişilik coop'u. zamanında 200+ kişiyle boss savaşlarına ve siege'lere katıldıktan, düşman guild'ten adamları pve kasarken gank'lemenin keyfine vardıktan ve pk olunca adam çağırıp seni avlayacaklar da item düşürtecekler diye insan avından köşe bucak kaçtıktan sonra bu tip oyunlar aşırı boş ve sıkıcı geliyor.

eskisi gibi olur belki diyip hype nedeniyle 41'e kadar zorladım ama sonra bi an fıldır fıldır koşan adamlara boş boş bakarken sıkıldığımı fark edip kaldırdım oyunu.

bunun pvp dediği şeyi arıyor olsam zaten açar dota oynarım kat kat daha keyifli. 1-2 bölüm baya güzeldi pve'de (blackrose monastery ve thirain'le girdiğimiz ilk siege) ama onlar oynamamın nedeni değiller. bari ekonomi kasayım dedim, onda da dükkan kurmanın tadı yok, baya vendor'a satıyor gibi ve fiyatlar çok sabit.

gerçi eskisi gibi olsa da oynanmaz grind'a ömür mü yeter. ama şöyle modern bi oyun gelse ikisinin karışımı... başka oyuna artık. sevenler keyfini çıkarsın, f2p doğası gereği bozulmadan önce.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

oyun themepark zaten. başka bir şey aramamak lazım. open world etkileşimi direk yok. oyun 50'den sonra açılıyor, 50'den önce bir şeyler yapmaya çalışmayın hiç. raidler, coop battlelar, pvp arenalar vs eğlenceli çoğu. ama themepark yani. bi eğlenceye girip çıkıyosunuz o kadar ? 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, razzRaziel dedi ki:

neyse sildim ya oyunu, mmo oynuyomuş rp'si yapmaktan yoruldum. sıkıcı ya heyecan yok bişi yok. mmo değil de massive coop.

open world, pk, gank vs olmayınca diğer oyuncuların bi olayı kalmıyor dünyada dolaşırken (hoş dolaşmalık bi dünyası da yok da). zilyon oyuncu var ama etkileşim sıfır, yarış oyunundaki ghost car'lar gibi yanından geçiyolar quest'ten quest'e koşuyosun.

endgame boss savaşları muhtemelen taktik ve ekip işi gerektiriyodur ama napayım 30 kişilik coop'u. zamanında 200+ kişiyle boss savaşlarına ve siege'lere katıldıktan, düşman guild'ten adamları pve kasarken gank'lemenin keyfine vardıktan ve pk olunca adam çağırıp seni avlayacaklar da item düşürtecekler diye insan avından köşe bucak kaçtıktan sonra bu tip oyunlar aşırı boş ve sıkıcı geliyor.

eskisi gibi olur belki diyip hype nedeniyle 41'e kadar zorladım ama sonra bi an fıldır fıldır koşan adamlara boş boş bakarken sıkıldığımı fark edip kaldırdım oyunu.

bunun pvp dediği şeyi arıyor olsam zaten açar dota oynarım kat kat daha keyifli. 1-2 bölüm baya güzeldi pve'de (blackrose monastery ve thirain'le girdiğimiz ilk siege) ama onlar oynamamın nedeni değiller. bari ekonomi kasayım dedim, onda da dükkan kurmanın tadı yok, baya vendor'a satıyor gibi ve fiyatlar çok sabit.

gerçi eskisi gibi olsa da oynanmaz grind'a ömür mü yeter. ama şöyle modern bi oyun gelse ikisinin karışımı... başka oyuna artık. sevenler keyfini çıkarsın, f2p doğası gereği bozulmadan önce.

Mortal Online 2 istiyon sen ben sana diyim ?

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, razzRaziel dedi ki:

oyun bulursan bana da söyle ya fikirlerimiz aynı. ben sosyal mmo kısmını new world'de yaşıyorum ama tavsiye de edemem buglarla

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, sylvanas dedi ki:

Insanlar wildstar'i bile sans vermeyip oldurduler de new world lost ark falan hype'tan hype'a kosuyor. Galiba alternatif ve urun sayisi azaldikca oyuncu simarikligi da dustu zamanla.

millet açlıktan oynuyor zaten.  bende açlıktan oynuyorum.  

ne bileyim swtor gibi patlamış oyunlar bile hala oynanıyor ve bu oyundan iyidir diyebilirim . çok görev yapmak istiyorsan mesela gir swtor class görevlerini yap mesela. örnek çok ya ! işte bir hype kapılıp gidiyor insanlar.

Bu arada bu oyuna cüceleri oynanabilir ırk olarak mutlaka dahil etmeliler. çok iyi görünüyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

@Xenocide @tiLi

Ha evet Mortal Online 2'ye baktım, iyi tavsiye.

Ama benim tam olarak istediğim Lineage 3 aslında. Piç ncsoft yapmadı 10 senedir. En son yokluktan Lineage 2'ye dadandım yine geçen sene. Free olduktan sonra haliyle p2w leş bi oyuna dönmüş. Private server'larda takıldım, bi süre eskisi gibi baya keyif aldım, hatta epic bi silah bastım zengin bebenin tekine sattım ($100 değerinde gold'a). Ama gameplay o kadaar eski ki lol. Oyuna girince zaten mal oluyosun oha bunu nasıl oynamışız diyerek. 

Tabii 20 sene önceki gibi çocuk da değiliz, 1-2 gün kastım kendi server'ımı bile kurdum laptopta. 2 arkadaş GM olarak takıldık lol. Oyuncu olmayınca bi anlamı olmuyor tabi ahah. Ama ondaki sıkıntı çok eski herşeyiyle. Ve full grind, 40'dan 41'e 1 haftada geçersin (80+ düşün bi de).

Mortal 2'de de first person olması, yeterince fantastik olmaması ve yapısı gereği kalabalık olamayışımız var sıkıntı. Bir de indie yapımcı yani, insan production da arıyor. Çok şey istiyorum biliyorum.

Lost Ark bunları baya karşılıyor. Mis gibi polish yapmış adamlar, menüler dünyası falan akıyor. Hayvan gibi hareketli platformlar falan var olm oyunda, mmo'da görmesi zor şeyler. Teknik olarak çok iyi oyun, zaten sanırım Korelilere önceden vermişler ve temizlemiş adamlar. Dünyası da tam istediğim gibi, fantezi miktarı falan tam ayarında. Ek olarak hype olmuş aşırı popüler tam başlamalık. Ama işte labirent labirent haritalar ve gameplay bozuyor tüm olayı tamamen. O yüzden dedim ikisinin karışımı olsa süper olacak.

De işte ikisinin karışımı imkansız gibi bişey ya, o kadar büyük bütçeli yapım olunca risk almıyor adamlar ve casual oyuncuya hitap ediyor. Hardcore oyuncuya da içerik olarak ucundan koklatıyolar.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Mortal ben oynuyom valla, tek başıma zor oluyor biraz tabi ama kendi halinde takılmaya da müsait bi oyun, çünkü hepimizin klasik UO fantazisi, KENDİ HALİNDE Bİ DEMİRCİ OLABİLİYOSUN 

bi de tek karakter olabiliyor, o yüzden herkes her şeyi olamıyor. bi yol çizmek zorundasın kendine ve diğer ihtiyaçlarını playerlardan alman gerekiyor falan. 

ama dediğin gibi, prodüksiyon yok tabi. indie yapımcı. ama gelirseniz beklerim. ev kurarız (open world ev var ?) yaşar gideriz. belki arada pvp'ye gireriz belli mi olur ?

ay hadi pati hype ya alın gelin kız 60 tele zaten, arazide at süreriz. atlarınız benden.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...