Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive #6

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

takım komple transfer olucak sanırım başka bi organizasyona. daha büyük bir yere giderse sevinirim her türlü tabi, pro scene'de bi türk asıllı oyuncuyu görmek mutluluk verir her zaman.

mlg grupları çok fena olmuş yalnız onlar için.
Group A - Kabum , C9 , Dignitas , NiP
Group B - exMS , exIBP , Fnatic , LDLC

edit: pro scene dedim de yanlış anlaşılmasın yani zaten proydu da hani daha çok görürsek diye dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

dynamicle oynarsan silahların farklı tepkilerini daha rahat görürsün, diğer türlü de zamanla alışıyorsun ama başlangıçta dinamik daha iyi olabilir.
ama en son sabit kullanmak bence daha iyi

community made haritalar var, aim vs. orda oyun gibi açıyosun ister hedef, ister karpuz, ister adam çıkıyor falan vuruyorsun istediğin silahla. hatta ister sabit hedef, ister hareketli, ister yakın/uzak vs bir çok çeşit çalışman mümkün
şu güzel baya: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=213240871

1366x768 kullanıyorum. windows çözünürlüğüm de bu zaten. oyuna girip çıkarken değişmesini istemediğimden böyle yaptım. başta daha düşükle oynuyodum da bence pek bişey fark etmiyor. (çok yüksek çözünürlükte fark eder belki)

çözünürlük inanılmaz farkettirdi ya
800*600 yaptım ufkum açıldı, diğer türlü karşı takım mı çöp tenekesi mi ayıramıyordum.

JrStorMesT iyi crosshair dizayn etmişsin de
iyi crosshair nasıl oluyor bilmiyorum ki :) neye dikkat edicem?

bu arda dynamic'ten static'e çektim, daha rahat oldu sanki, dynamicte siz durduğunuzda cross biraz yavaş daralıyor, ben de istemsiz onun daralmasını bekliyordum öyle olunca avlanıyordum.

gerçi static yapınca da yürürken ateş edince dağlara taşlara gidiyor mermiler, ama zamanla düzelir heralde.

bu arada özlemişim lan cs'yi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çözünürlük düşürdükçe adamlar büyümüyor yanlız. Sana öyle geliyor. Bu çözünürlük muhabbetide 1.5 1.6 zamanından kalan bir olay. Şuan en iyi native kullanmak.

Ha alışmış insanlar var özellikle prolar. Onlar vazgeçemiyor halen. Ama teknik anlamda herhangibir fark yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Static-dinamik arasındaki dengeyi de customize edebiliyorsunuz aslında. Ne kadar açılsın, ne hızda açılsın vs. ayarlayabiliyorsunuz.. ama uğraşmak lazım

Eğer kullanabiliyorsanız tek nokta belki en iyisi ama ekranda kaybedebiliyorum ben tek noktayı. Büyük nokta koyarsam da görüşü engelliyor. O yüzden ortada tek nokta etrafına çok küçük çizgiler koydum biraz boşluktan sonra. Eve gidince screenshot atarım.

Renk olarak da her türlü arkaplanda gideri olması lazım. Açık renkte, karanlıkta, alacalı renklerde falan belirgin olması önemli.

Görüşü engellememesi de en önemli unsurlardan.

Bence açık bir renk (pembe/mor) fill ve, koyu bir renk (siyah/bordo/kahverengi) çerçeve gayet güzel oluyor.

bu arada yüksek çözünürlükte daha çok alan görme, veya düşük çözünürlükte adamları daha büyük görme gibi bir şey olduğunu sanmıyorum (uzun süredir sabit çözünürlükte oynadığımdan yamuluyor da olabilirim). daha önce denediğimde sadece menüler, icon'lar, arayüzle ilgili şeylerin boyutları değişiyordu diye aklımda kalmış. biraz hissiyat konusu sanki

ayrıca 4:3 veya 16:9 arasında da pek fark olduğunu düşünmüyorum oynanış açısından, o kadar pro değilimdir belki de
Sosyal ağlarda paylaş

-Crawler- said:

Çözünürlük düşürdükçe adamlar büyümüyor yanlız. Sana öyle geliyor. Bu çözünürlük muhabbetide 1.5 1.6 zamanından kalan bir olay. Şuan en iyi native kullanmak.

Ha alışmış insanlar var özellikle prolar. Onlar vazgeçemiyor halen. Ama teknik anlamda herhangibir fark yok.

nası yok abi,ekran çözünürlük düşükte kafalar kocaman,ama hızlı oynaman lazım çünkü görüş açın daralıyo sağında solunda adam varsa göremiyon
Sosyal ağlarda paylaş

aynen dusuk cozunurluk stretched oynamak baya avantajli aim konusunda. ama gorus alani da baya azaliyor iste.

birde crosshair icin surasi iyi

http://tools.dathost.net/#alpha=200/color=5/color_b=50/color_r=50/color_g=250/dot=0/gap=0/size=5/style=4/usealpha=1/thickness=0.5/outline=0/outline_draw=0
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1600x900 de oynuyorum. Hem daha iyi fps alıyorum, hem daha iyi refleks gösteriyorum.

Cs de aynı kare içerisinde görebileceğin adam komplikasyonu sınırlı zaten doğru düzgün ses vs dinliyor ve biraz temel üstü oyun bilgin varsa kör noktaları check ede ede gidiyosun. Düşük dpi ve sensin de burada faydası oluyo zaten aim anlamında.

Tek sorun beklenmedik bir anda 2vs1 combat oluşuyo veya adam arkalamışsa (ki bunu da tahmin etmek gerek aslında, arkalıyosa bi hata olmuştur) hemen geri döndüğünde çözünürlük ve sens problemi yaşanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

görememek iyi mi lan belli bi açıyı, getright falan bile widescreen oynuyo şu an bildiğim

Bu gerçek sanırım ya widescreen avantaj galiba 4:3 ve türevlerine.
16:10 monitör sahipleri napıyor var mı öneriniz çözünürlük için.

@Silp ya r_picmip tadında bir komut var mı cs de abi? ya da rakipleri yeşile falan boyamaca olsa bari en azından. Ben görme problemini çok yaşıyorum bu oyunda. işten 23:00'de çıkıyorum pert vaziyette,gözlerde çapak. görsem vuracağım ama bukelemuna bağlamış millet mapi falan biliyorlarsa. Özellikle ct olduğumda çile çekmemek için sürekli mid/awp oynamaya çalışıyorum ct'de benden daha iyi bir awp yoksa. Bu çile sona ermeli!.

Cs daha bir customize edilebilmeli..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...