Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Two Control Point (Hanamura, Volskaya, Anubis) maplerini kaldırmışlar. Bridgette, Mccree, Mei ve aklıma gelmeyen çoğu CC'li karakterin CC'lerini almışlar elinden. Orisa'nın kalkanı falan almışlar. Oyunu biyere kurulup shield arkasından vurmak yerine sürekli hareket halinde olduğun hızlı bi metaya çevirmişler çok iyi olmuş bu hali. Oyuzden Bastion rework'ü gayet yerinde bi rework. Hem önceki gibi broken değil hem metaya uygun.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Overwatch 2'de, 1'e göre daha hızlı ölünüyor sanırım. damage sayısını mı arttırdılar ya da HP'leri mi kıstılar bilmiyorum ama bir şey var. combatlar çok daha hızlı önceki oyuna göre.

bazı karakterler gereksiz derecede OP yapılmış.
Zenyatta biraz iyi aime sahip herkes için mükemmel DPS karakteri. discord + sağ tuş ile önüne gelen herkesi indiriyor. healing'i boktan ama onu alan herkes DPSmiş gibi oynamak için alıyor.
Orisa da baya güçlü ve EZ mode bir karakter olmuş. adam ölmüyor, ölemiyor. mızrak baya iyi damage veriyor, ardından ana silahla sıkmak da OW1'den daha kolay geldi bana.
Brigitte'in kalkanını kırmak zor, Sojourn varken Soldier seçmek gereksiz olmuş, Athena da çok rahat damage veriyor.

öte yandan Winston ve Torb çöp geldi, hele Torb'un turret'i aşırı işlevsiz.

Mei'yi hala seçemiyoruz. geri getirsinler artık.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Brigitte patates değil, agresif oynayan çok iyi iş yapabiliyor, özellikle düşman dps ve heallerları flanklamak için çok işe yarıyor. kalkanlar ve canlar azaldıysa hele daha da önplana çıkıyor.

Winston Widow'a karşı çok iyi iş yapıyor ama genel olarak zayıf. özellikle diğer tanklara kıyasla.
sağ tuştaki özelliğini de anlamadım, charge edince bile fazla güçsüz kalmış.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Pati'de yardım eden çıkar mı bilmiyorum da Bronze ve Silver seviyesinde win almanın yolu nedir biri bana anlatabilir mi, yardımcı olabilir mi?

"daha iyi oyna" diyebiliriz, moira ile 10 kişi arasında en fazla damage ve en fazla heal yapan ben olsam da çok ağır farkla kaybediyoruz.

benim takıma gelen widow hep troll pick oluyor. karşı takıma gelen widow hep iyi oynayan ve gerektiğinde değiştiren widow oluyor.
çok çok çok iyi geçen bir maçta bile hep biri quit ediyor, oyunu kaybediyoruz.
repick etmesi gereken kişiler inatla o karakterde devam edip düşmanı feedlemeyi seçiyor.
muhakkak birisi throw ediyor ve base'in etrafında hoplayıp zıplayıp zaman geçiriyor.
oyun bu tip oyuncuları cezalandıracak bir sisteme de sahip değil, her maç karşıma çıkıyorlar resmen.

yok yani kıçımdan ter akarak oynasam bile kazanamıyorum ve tek başıma böyle efor sarfediyor olmak da insanı bezdiriyor cidden.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kendi moira deneyimimden söyleyebilirim ki dmg ve healda birinciysem bu takımın kalanı kötü olduğundan ötürü oluyor ve büyük ihtimalle kaybetmişiz demek. Yoksa iyi oynadılarsa ve kazandıysak önümdeler. Unrated bu gerçi ama compda da aynı durumun yaşanması lazım gelir heroların kapasiteleri dikkate alındığında.

çözüm herhalde premade takımla girmek ve iletişim, ha bir de monitöre bol bol sövüp stres atmak lol.

Sosyal ağlarda paylaş

düşük ranklerde open queue saçma olarak daha iyi oyncular gelebliyor benim gördüğüm, en azından oynadığı şeyi daha önce oynamış falan oluyor. solo diamond2ye kadar geldim ow1 hiç oynamamıştım bunun releasele başladım 2 sezondur sadece open queue comp, buralarda artık tek tük geliyor troll veya kolu kopuklar, genelde çekişmeli geçiyor maçlar. özetle class değil open comp gir, en azından bronz-silverda

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, Bone dedi ki:

Pati'de yardım eden çıkar mı bilmiyorum da Bronze ve Silver seviyesinde win almanın yolu nedir biri bana anlatabilir mi, yardımcı olabilir mi?

"daha iyi oyna" diyebiliriz, moira ile 10 kişi arasında en fazla damage ve en fazla heal yapan ben olsam da çok ağır farkla kaybediyoruz.

benim takıma gelen widow hep troll pick oluyor. karşı takıma gelen widow hep iyi oynayan ve gerektiğinde değiştiren widow oluyor.
çok çok çok iyi geçen bir maçta bile hep biri quit ediyor, oyunu kaybediyoruz.
repick etmesi gereken kişiler inatla o karakterde devam edip düşmanı feedlemeyi seçiyor.
muhakkak birisi throw ediyor ve base'in etrafında hoplayıp zıplayıp zaman geçiriyor.
oyun bu tip oyuncuları cezalandıracak bir sisteme de sahip değil, her maç karşıma çıkıyorlar resmen.

yok yani kıçımdan ter akarak oynasam bile kazanamıyorum ve tek başıma böyle efor sarfediyor olmak da insanı bezdiriyor cidden.

O ranklerde çok agresif oynamak gereken oyunlar olabiliyor. Moira oynuyorsan arkaya teleport olup healer dps pickleyebilirsin. Aim alabiliyorsan baptiste'le çok kolay taşıyabilirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

Healer olarak dps fazla ise takımın iş yapmıyor demektir. Doğru düzgün hasar veren adamın yoktur. Aslında gayet düz mantık.. Oyunun ortasında kavga edip çıkanlara ve trollere karşı da ne yazıkki yapabilecek birşey yok. Şu an gelen Ramattra aynı zamanda iyi dps. Orisa ile beraber. DPS yetersizse onları seçip şansını arttırabilirsin. 

Sinirlenmemek en iyisi, bazen salaklık yapanlar insafa geldikten sonra herosunu değiştirebiliyor. Ancak bu oran çok düşük tabi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

eski sozleri tam bilmiyorum anladigim kadariyla pve iceren pvp oyunu otesinde bir pve olcegi soz verilmis mesela talent tree vesaire progression mantigi. onun yerine eventlerde gelenler ayarinda pve icerigi gelecek ve yaraya tuz doker gibi ucret planlamislar.

guzel tepki veriyor ahali bence ama durus sergileyecek bir cogunluk olacagini sanmiyorum. "bitti mi bitmedi yaninda su gormus oldugunuz kalem setini veriyorum" usulu bir seyler daha eklerler o pakete -skin falan olur mesela zira cok pahalilar- ve bu modele ikna ederler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Amerika: Ashe, Cassidy, Reaper, Soldier 76, Sombra, Baptiste, Illari, Lúcio
Batı Avrupa: Reinhardt, Sigma, Tracer, Widowmaker, Mercy, Moira
Çin / Japonya / Kore: D.va, Genji, Hanzo, Mei, Kiriko
Afrika: Doomfist, Orisa, Pharah, Ana,
Avustralya: Junker Queen, Roadhog, Junkrat
Hindistan / Nepal: Ramattra, Symmetra, Zenyatta
Kuzey Avrupa: Torbjörn, Brigitte

kahramanlar hep belirli yerlerde sıkışmış gözüküyor. keşke biraz da İtalya'dan, Sırbistan'dan, Türkiye'den, İran'dan, Kazakistan'dan felan kahraman getirseler.

Sosyal ağlarda paylaş

bu gazla battle pass satislari bile duser bence ama oyuncularin hesaba pek katmadiklari bir durum var. verilen sozlerin tutulmamasiyla diablo 4 arasinda bir baglanti var. overwatch blizzard'in onem listesinde birkac sene onceki pozisyonunda degil. blizzard da o zamanlar gibi hepsini kuvvetle idame ettirecek kapasitede degil.

yedi kitanin altisindan karakter var. mei'nin antartika'yi, winston'in ayi temsil ettigi soylenebilir. amerika diye paketleyince gozukmeyebilir belki ama karayipler, brezilya, peru, abd bunlar yeterince farkli kulturler. temsiliyet olarak daraltan tercihler hikaye ve temalar acisindan guclendiriyor: otuz sene sonra cocugunu overwatch'a yazdiranlar, ashe-cassidy veya soldier-reaper gibi ortak gecmisi olanlar, ikameti ve mizaci junktown'dan olanlar vesaire. world building genislemiyor ama uzerine kat cikiyor. best of both worlds bir ayar tutturmus bence blizzard.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...