Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iş yeri ritüelleri

Rerore

Öne çıkan mesajlar

maaş alan insanar
onlardan çok daha fazla yardıma ihtiyacı olan kişiler ver

ya al gülüm ver gülüm olayı mantıklı gelmiyor
adam evli çocuğu oldu diye veriyon
o sen evlenirsne veriyor
çocuğu sünnet olmuş, 2. çocuk bilmem ne

büyük müdüre kaptırdım para zaten çömezliğe denk geldi
adam 3x maaş alıyor bir de altn taktik var beynime
Sosyal ağlarda paylaş

maaş işlemini yapan yer sandık gibi bir şey kurmuş her personelin maaşından 7 lira gibi cüzi bir rakam kesiliyor. örneğin biri evlendi, o sandıktan altın vs. alınıyor. para toplayanlara da para verilmiyor. isteyen veriyor tabi o ayrı ama kimse neden vermedin diyemiyor çünkü sandık var. en mantıklısı da bu bence. sosyal dayanışmaysa sosyal dayanışma, geliri gideri kalem kalem tutuluyor yolsuzluk da yapılamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

60 kişilik bi merkez ofiste çalışıyorum 2 arkadaşımızın çocuğu oldu ikisinede 1 tam-1 yarım altın taktık topluca ama bunu sadece bizim departman yaptı yani 25-30 kişilik bi grup

Birkaç ay sonrada ben evlendim düğünden önce zarf verdiler içinde 2700 lira vardı , duruma göre değişiyo katılıp katılmaman ben mesela bana yardım edenlerin isimlerini biliyorum bunun dışındakilerin bi olayı olsa kesinlikle iplemem :)
Sosyal ağlarda paylaş

O şirket içi insanlarla olan diyaloğuna ve ne kadar samimi olduğuna bakıyor aslında. Ben iş arkadaşlarıma elimden geldiğince destek oluyorum. 6 ay önce babama akciğer kanseri teşhisi konulduğunda ve masraflar deli gibi arttığında organize olup aralarında toplamışlar bir ~9k. Nasıl iyi geldi anlatamam. Çok şükür tedavi sürecinde ciğerin 3/4'ü gitti ama başarıyla bitirdik pisliği.

Tedavi sonucu elimize geldiğinde bir eğlence düzenledik. Ben karşılamayı düşünüyordum ama elimi cebime attırmadılar yine. Bu bizim şirkete özel tabi. Her şirkette böyle olacak bir durum değil. Ama ortalama iyi insanlardan oluşuyorsa gözünüz kapalı girişin bu tip işlere.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Birkaç ay sonrada ben evlendim düğünden önce zarf verdiler içinde 2700 lira vardı , duruma göre değişiyo katılıp katılmaman ben mesela bana yardım edenlerin isimlerini biliyorum bunun dışındakilerin bi olayı olsa kesinlikle iplemem :)

sorun burada zaten
ben isim listesi tutmak/vermek istemiyorum
içimden gelirse veriyorum

verdikleriminden de geri gelsin diye bir beklentim olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Turk firmalarinda ana/baba olma, evlilik filan hadi bi derece ama dogum gununde para toplanmasi olayina fitil oluyorum. Cunku herkesin dogum gununu kutlanmiyor. Mutlaka bir adaletsizlik oluyor. Genel mudurun sekterinin gelip genel mudur icin para toplamasi, vs.

Yabancilarda genelde evlenen, cocugu olan, dogum gununu olan borek, corek, pasta getiriyor. Oturup yiyoruz, tebrik ediyoruz, vs.. Ne para toplama derdi var ne bisi. Bir tek isten ayrilana hediye alma rituelimiz var. O kadar da olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam gencler o zaman siz ustune para isteyin dugun filan olursa onunu kesin arabanin arkasindan tugla filan atin..para vermezse damati araba arkasinda surukleyin ..

hay ..nasil kafalarla neleri dejenere ediyorsunuz..sonra diyanet fetva hattina sorarsiniz metresim var ona zekat versem kabul olur mu diye.
Sosyal ağlarda paylaş

al gülüm ver gülüm oluyor, bir tek ben evlendiğimde çeyrek veren (ki beklemiyordum hani verilmemesi daha iyi bence) iş arkadaşımın oğlu sünnet olunca iade-i çeyrek yaptım

doğum günlerinde içecek pasta falan derdimiz yok şirket karşılıyor

para toplamak yerine isteyen gidip kendi veriyor gönlünden ne koparsa, ha en son evlenen çiftimiz oldu nerden çıktıysa bizim müdür para toplayalım dedi, bi 30 tl gönderdim "benden bu kadar çıkıyor hacılar zam yapın" dedim ahahah

az çok bir şey vermek isteyen olursa alsın hesap numarasını hesaba göndersin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...