Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ön Cam Sorunsalı

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Selam ;

Dün eşimle birlikte arabamızı yıkadık

Eşim zannedersem tam ıslatmadan kuru bezle ön yan ve arka camları silmiş biraz da kalıntı kalmış

Bende ön camı mikrofiber bezle sildim ancak toz zerrecikleri gibi şeyler kaldı ve gece karşıdan gelen aracın farları inanılmaz derecede camda dağılıyor

Sanırım bu olay başıma 5 liraya 3 tane satılan mikrofiber(!) bezlerden geldi

Sizce ön camı nasıl ve neyle silsem gerçekten cam gibi olur ?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Camı güzelce temizle; toz ve kir kalmasın. Sonra da bunu kullan:
http://www.henkel.com.tr/trt/content_images/ClinPlusAlkol_pboxx-pixelboxx-82917_300dpi_1772H_1772W.jpg

Temiz bir mikrofiber ile kurula veya kağıt havlu kullan ama hav/toz bırakabilir.

Bende mikrofiber kurulama bezi var, öyle böyle kurulamıyor, dert kalmıyor. Ama araç içinde bu temizleyiciyi fışkırtmak şart.

Ben cama arada clay de uyguluyorum :P

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dalga geçmek amaçlı söylemiştim çünkü zaten kirlenip de kendini belli etmeyen kısım iç taraf
ama çamaşır suyunun işe yaradığını öğrenmek iyi oldu

--
güneş batışına doğru iç taraftaki kirler gözüküyor
kalın bir kağıt havluyu hafif nemlemdirip silmek de işi çözüyor
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır konusu varken ben de bir soru sorayım izninizle,
Benim arabanın da ön camı içerden sürekli buğu yapıyor. Öne sıcak hava üfletsem etsem de bi 15 dakika sonra yeniden başlıyor. Ne yapmak gerekir bundan kurtulmak için? Buğu önleyicilerin kalıcı sıkıntı yapabildiklerini okumuştum sanırım yine burda. Önerir misiniz, önerirseniz hangisi?
Sosyal ağlarda paylaş

Camın dış yüzeyi yoğuşma sıcaklığındna düşük olduğu sürece buğu yapar. Sürekli düşük kademede hava göndericeksin ki camın dış yüzeyinin yoğuşma sıcaklığının altına düşmesini engelleyeceksin.

Buğu önleyicilere de güvenmiyorum ben. Deniz gözlüğüne fln uygulamıştım bi işe yaramıyordu sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Havalandırman ne durumda? İçerdeki nemi yükselttiğin sürece bu süreci hızlandırırsın.

Soru 1: Araç içi su alıyor mu?
Abuk sabuk yerlerden araç dışındaki çiğ damlacıkları girebilir, senin kalörifer tesisatın yoğuşma suyunu düzgün tahliye edemez, ıslak kıyafetle girmişsindir araca...vb

Soru 2: Havalandırma ayarların ne durumda?
Eğer sen paso iç sirkülasyon ayarıdna kullanabilirsin çabuk ısınsın diye içerisi. Veya fan hızın düşük olduğu için kabin içi hava değişimi hızlı olmaz ve camlar yine buğu olur. Ben genelde kışın bile klima kompresörünü açık kullanıyorum nemi dengelemek için.

Soru 3: havalandırma sistemini kontrol ettirdin mi?
Hem su tahliyesinin kontrol edilmesi için, hem de tıkalı filtreler nedeniyle hava debisindeki düşme sebebiyle. Bir de kabin içindeki eşanjörün üstü toz pislik sebbeiyle keçeleşmiş olabilir ve hem koku yapari hem de yüzeyindeki terleme sebebiyle devamnlı ıslak kalarak buğu oluşmasına neden olabilir.

Benden bu kadar.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...