Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #11

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

bir kabın içine taze zencefili dilimle ince ince. bir limonu da dilimle, 2 tane çubuk tarçın koy. tamamen balla kapat üstlerini. dolaba koy. sanırım 2 3 gün sonra kullanmaya başlayabiliosun.

kullanımı da, sabah akşam 1 bardak suya 1 çorba kaşığı o baldan katıosun.

boğaz ağrısı, öksürük fln iyi gelio
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

bir kabın içine taze zencefili dilimle ince ince. bir limonu da dilimle, 2 tane çubuk tarçın koy. tamamen balla kapat üstlerini. dolaba koy. sanırım 2 3 gün sonra kullanmaya başlayabiliosun.

kullanımı da, sabah akşam 1 bardak suya 1 çorba kaşığı o baldan katıosun.

boğaz ağrısı, öksürük fln iyi gelio

şu da kalsın bari bi köşede, çubuk tarçın falan derken o kadar ızdıraplı olmaz belki :P
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2 yılı aşkın süredir hasta olmuyorum. iktidara geldiğim süre boyunca vücut direnci arttı. hiç ilaç kullanmadığımdan ilaç firmalarına olan dış borcu sıfırladık, hücre başına düşen milli protein miktarını arttırdık.

dün gördüm ki gelişen metabolizmamı kıskanan üç beş çapulcu -bakteri midir mikrop mudur bilemeyeceğim- boğazımda büyük bir beze oluşturmuş.bu milli iradeye yapılan bir saygısızlıktır. uyurken polis güçlerimiz tomalarla saldırdı bu çapulculara,uykudan 2-3 kez uyanıp atlet değiştirmek zorunda kaldım. bugün beze küçülmüş görünüyor yarına kadar da tamamen yok etmeyi planlıyorum. ben kendimi hala hastalanmış saymıyorum. ateşlenmediğim sürece hastalanmamışım demektir.

biz iyileşmeyi de iyi biliriz
Sosyal ağlarda paylaş

2918 S.K. m.48/9: "Uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin kullanılıp kullanılmadığı ya da alkolün kandaki miktarını tespit amacıyla, kollukça teknik cihazlar kullanılmasını kabul etmeyen sürücülere 2000 Türk Lirası idari para cezası verilir ve sürücü belgesi iki yıl süreyle geri alınır."
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

niye üflemedin?

Çevirmeyi uzaktan görünce park ettim hemen sağa ama kavşakta bi polis pusuya yatmış bekliyomuş biz daha uzaklaşamadan ehliyet ruhsat göreyim dedi. Ben de nasıl olsa çevirmeye girmedik, işlem yapamaz lan haha diye geri döndüm arabaya verdim evrakları, sonra demesin mi gel abi bi de üfletelim sana sdfd çok da bişi içmemiştim 50yi geçmezdi çok büyük ihtimalle de araba panelvan olduğu için 0.20 limit, illaki çıkardı o kadar. Alttan girdim üstten çıktım ama bu kan testi istiyorum olayları mazide kalmış artık, ya üfleyecen ya cezayı yiyecen, bilmiyodum, üflemedim, bok yoluna gitti ehliyet :?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi onu diyenler çok ve bazı durumlarda haklılarda, ama şahsen ben katılmıyorum körü körüne. Yani ne içtiğini ne kadar içtiğini ve seni ne kadar etkilediğinin farkındaysan, sürüşünü engellemiyorsa sıkıntı yok bence. Sıkıntı şurda, lan çift görüyorum al sen kullan diyemiyor herkes, bu olgunluğu gösteremiyor ya da lan bu kafayla bile sizden iyi kullanırım çok iyi şoförüm ben falan diyenler oluyor. Ama herkes de öyle değil yani =)

Bir de kanunen bile şöyle bi hakkın var, atıyorum 1 bira içtin bindin arabaya laps diye girdin çevirmeye, hemen üflersen biranın ağızda kalan rezidüleri vs yüzünden bi biradan 1.60 promil falan çıkabiliyor, 20dakika bekleyip üflemek senin kanunen hakkın. Bu bile varken kanunda "ağzına bi damla içki deydiyse bile araba kullanmayacaksın!" nidaları gereksiz geliyor :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben de ağzına damla içki alıp direksiyona geçenlerin ehliyetinin sınırsız alınması ve bir daha da hiç bir ehliyete başvuramaması taraftarıyım.

17 yıldır araba sürerim. 1 kere içki alıp sürmedim. yani yapılabiliyor. o yüzden de "ehe accık içtim" cileri anlamıyorum. ailem ve arkadaşlarım dahil
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...