Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kalitesizleşme

Anhora

Öne çıkan mesajlar

tshirtleri kotondan alıyorum 10-15 tane zaten 10 lira fln 1 sene götürüyor
mont barbour 6 senedir giyiyorum senede bi yağlatıyorum
kot gstar ve lewis eng kullanıyorum 2 tane biri koyu renk digeri siyahımsı
ayakkabı vans/adidas

bunları 2 senedir kullanıyorum başkada kıyafetim yok gerekte duymuyorum zaman zaman kaliteli oluyor ürünler aanlamadım mesela kotondan aldıgım 2 tshirt ilk yıkmada rengi attı bitanesini toplamda 50 kere yıkamışıdmır ilk gün aldıgım gibi
Sosyal ağlarda paylaş

ahmetalttan said:

ben bu solma ve yıkadıktan sonra çekme durumunu LC Waikiki'ye özel sanıyodum.

LCWaikiki millete ucuz diye çöp satıyor ya, insanlar ne zaman farkına varacak merak ediyorum.
Oysa (Şubat-Mart) ve (Temmuz-Ağustos) bu 2 sezon sonu indirimlerinde kaliteli malları çok uygun fiyatlara alabiliyorsun. Ha gelecek kış/yaz giyiyorsun ama iyiyi ucuza almış oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Mudo hani şu kütüğü 2 milyara satan yer, bu konuda başı çekiyor. 3-4 ayda solmayan ürününe rastlamadım henüz, hemen her ürünü soluyor adamların, baya da fazla almıştım bi ara, bi daha tövbe mudoya.

çin'in dandik mallarına etiket basıp satan yer mudo dediğin. adı var icraat sıfır.

Lord_Argos said:

Beymen Club'dan aldigim ayakkabida cikan sorun yuzunden degisirdiklerinde icinde Kemal Tanca etiketi ciktiginda durumun vehametini o zaman anladim. (Urun/Model ayni ama ayakkabinin icinde Kemal Tanca yaziyor)

kemal tanca çok iyi marka, orada vahamet yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Alışverişten nefret ediyorum giy çıkar vs.
Hele birde geçen benim güççük kız bebeklikten çıktı kışlık alak dedik.
Sesli sesli siktiri çektim,bu kadar fırsatçılık mı olur diye.Tezgahtarda duymuştur belki.
Fiyatları uçurmuşlar,kıçı kırık el kadar monta 150-200 fiyat yazabiliyorlar.
Gene gittik LCW dan aldık.
Yok abi ben oynamıyorum ya.
Sosyal ağlarda paylaş

başına bir şey gelmediği sürece ortalama 5 yıl kullanıyorum her türlü tekstilimi sadece bir ayakkabı vardi nike feci ayak kokutuyordu onu 2 sene mi ne kullanıp verdim sonunda zaten epey ucuza almıştım.

en sonunda 5-6 sneyei devirip paçaları aşındığı için pantolonlarımı değiştirdim bakalım bunlar ne kadar gidecek
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Mudo hani şu kütüğü 2 milyara satan yer, bu konuda başı çekiyor. 3-4 ayda solmayan ürününe rastlamadım henüz, hemen her ürünü soluyor adamların, baya da fazla almıştım bi ara, bi daha tövbe mudoya.

şu benimde başıma geldi, allahtan benim kendi aldığım ürün değildi de üzülmedim eheh ama hediye olarak alanlara üzüldüm

mudodan t-shirt alınmıyor arkadaş.. kotondan 20 tl ye aldığım tshirt canavar gibi
Sosyal ağlarda paylaş

mytheron said:

Alışverişten nefret ediyorum giy çıkar vs.
Hele birde geçen benim güççük kız bebeklikten çıktı kışlık alak dedik.
Sesli sesli siktiri çektim,bu kadar fırsatçılık mı olur diye.Tezgahtarda duymuştur belki.
Fiyatları uçurmuşlar,kıçı kırık el kadar monta 150-200 fiyat yazabiliyorlar.
Gene gittik LCW dan aldık.
Yok abi ben oynamıyorum ya.

abi o çok tuhaf. new balance dayız geçenlerde işte, bu ayakkabı ne kadar diosun 170 dio mesela, bebe ayakkabısı var, bu ne kadar diosun 170 dio.

lan kullandığın malzeme 5 de 1 fln, terbiesizlik resmen
Sosyal ağlarda paylaş

güncel bilgi olarak inditex grubunda, pull & bear ın satın alma fiyatlarını vereyim, kalitesi hakkında biraz fikir sahibi olursunuz.

düz baskısız basic tshirt; 1,20 - 1,70 Euro
baskılı tshirt; 1,50 - 2,20 Euro
sweatshirt; 4,00 - 8,00 Euro

bunlar uzakdoğu fiyatları değil türkiye fiyatları. mağazaları ayda en az 2 kez kolleksiyon değiştiriyorlar, inditex grubu genel olarak, milletin hımbıl sezonda 4 koleksiyon sayısını senede 24 e kadar çıkardı. hızlı tüketimi pompalayan en büyük grup bunlar.

zara, moda haftalarından arakladığı fikirleri, 3-6 hafta arasında ürettirip +2000 mağazaya dağıtma gücüne sahip. modacılar senenin koleksiyonlarını moda haftalarında tanıtırken, 4 hafta sonra mağazada görüyorlar çakmalarını.

bu stratejiyle, 15-25 yaş arası alım gücü yüksek müşteri kitlesini sildi süpürdü inditex.

edit : imla
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

güncel bilgi olarak inditex grubunda, pull & bear ın satın alma fiyatlarını vereyim, kalitesi hakkında biraz fikir sahibi olursunuz.

düz baskısız basic tshirt; 1,20 - 1,70 Euro
baskılı tshirt; 1,50 - 2,20 Euro
sweatshirt; 4,00 - 8,00 Euro

bunlar uzakdoğu fiyatları değil türkiye fiyatları. mağazaları ayda en az 2 kez kolleksiyon değiştiriyorlar, inditex grubu genel olarak, milletin hımbıl sezonda 4 koleksiyon sayısını senede 24 e kadar çıkardı. hızlı tüketimi pompalayan en büyük grup bunlar.

zara, moda haftalarından arakladığı fikirleri, 3-6 hafta arasında ürettirip +2000 mağazaya dağıtma gücüne sahip. modacılar senenin koleksiyonlarını moda haftalarında tanıtırken, 4 hafta sonra mağazada görüyorlar çakmalarını.

bu stratejiyle, 15-25 yaş arası alım gücü yüksek müşteri kitlesini sildi süpürdü inditex.

edit : imla

Inditex supply chain olayı için bi case study zaten, herifler hile yazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...