Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Kızı İngiltere'ye Giderse

Hannibal44

Öne çıkan mesajlar

Geçen ay Londra'da bisikletle gezerken su almak için küçük bir büfe tarzı bir yere girdim Holborn'da.

İçeri tıfıl bir kız girdi ve şu cümleyi kurdu:

"Can I take a Camel Light please"

Bu sırada, para çıkarmak için açtığı cüzdanında "Sürücü Belgesi" görünüyordu.

"Bilmiyorum ki, alabilir misin acaba"

dememek için zor tuttum kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Geçen ay Londra'da bisikletle gezerken su almak için küçük bir büfe tarzı bir yere girdim Holborn'da.

İçeri tıfıl bir kız girdi ve şu cümleyi kurdu:

"Can I take a Camel Light please"

Bu sırada, para çıkarmak için açtığı cüzdanında "Sürücü Belgesi" görünüyordu.

"Bilmiyorum ki, alabilir misin acaba"

dememek için zor tuttum kendimi.

ahahahahah yazık lan
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

bu konuyu açan arkadaş south winchester aksanıyla konuşuyor galiba, madalya verelim.

Ne aksanı abicim aksanı kötü olsa hiçbir şey demem, benim takıldığım konuşurken ki tavırları. Tipik türk kızı işte. He'yi she'yi karıştırmalarını, hea Ukrayna demelerini falan geçtim yani. Rusların aksanı berbat ama kızıyor muyuz o şekilde konuşuyorlar diye. Hayır.

Onun dışında bu tipler böyle erasmusla veya kendi imkanlarıyla bir şekilde yurt dışına gider,(bir de bunlar sınavla falan gidiyor nasıl gönderiyorlarsa orası ayrı muamma) tek bir kelime ingilizce konuşmadan ancak face'te resim paylaşırlar. Emin olun o adam gelmese akşama kadar kendi aralarında türkçe konuşup kahve içerken ki resimlerini face'te instagram'da bilimum sosyal medya hesaplarında paylaşıp dururlardı. Bu kafalara kızıyorum ben yoksa herkes mükemmel ingilizce konuşmak zorunda değil ama konuşurken de bu şekilde tavırlara türk kızlarından başka giren olmaz heralde.

Bu iş sadece eğitimle olacak iş değil. Tamam Türkiye'deki eğitim şu an berbat durumda ama ne insanlar var kendi imkanlarıyla çalışıp neredeyse anadili gibi konuşuyorlar ingilizceyi. Ama bu videodaki kafalar 10 sene Londra'da kalsa gene ingilizce öğrenemez. Ne diyor "I cant learn english" diyor. "Öğrenemiyorum" değil "öğrenemem". Doğru demiş kendisini biliyor işte bu tipler ingilizce öğrenemez o kafayla.
Sosyal ağlarda paylaş

Hannibal44 said:

Laorx said:

bu konuyu açan arkadaş south winchester aksanıyla konuşuyor galiba, madalya verelim.

Ne aksanı abicim aksanı kötü olsa hiçbir şey demem, benim takıldığım konuşurken ki tavırları. Tipik türk kızı işte. He'yi she'yi karıştırmalarını, hea Ukrayna demelerini falan geçtim yani. Rusların aksanı berbat ama kızıyor muyuz o şekilde konuşuyorlar diye. Hayır.

Onun dışında bu tipler böyle erasmusla veya kendi imkanlarıyla bir şekilde yurt dışına gider,(bir de bunlar sınavla falan gidiyor nasıl gönderiyorlarsa orası ayrı muamma) tek bir kelime ingilizce konuşmadan ancak face'te resim paylaşırlar. Emin olun o adam gelmese akşama kadar kendi aralarında türkçe konuşup kahve içerken ki resimlerini face'te instagram'da bilimum sosyal medya hesaplarında paylaşıp dururlardı. Bu kafalara kızıyorum ben yoksa herkes mükemmel ingilizce konuşmak zorunda değil ama konuşurken de bu şekilde tavırlara türk kızlarından başka giren olmaz heralde.

Bu iş sadece eğitimle olacak iş değil. Tamam Türkiye'deki eğitim şu an berbat durumda ama ne insanlar var kendi imkanlarıyla çalışıp neredeyse anadili gibi konuşuyorlar ingilizceyi. Ama bu videodaki kafalar 10 sene Londra'da kalsa gene ingilizce öğrenemez. Ne diyor "I cant learn english" diyor. "Öğrenemiyorum" değil "öğrenemem". Doğru demiş kendisini biliyor işte bu tipler ingilizce öğrenemez o kafayla.

Tespitlerin dogru muhtemelen ama yanildigin nokta su ki, ayni seyleri sadece bu kisiler degil, hayati birden bire degisen herkes yasiyor.

Benim icin ilk 2 sene cok buyuk iskenceydi mesela cunku 29-30 yasimda ogrendim ben Ingilizceyi. Hala da tam biliyorum diyemiyorum, konusurken bocaliyorum, kelimeler aklima gelmiyo falan ki 3. seneyi doldurucam neredeyse.

Diger yandan esim, gayet sular seller gibi Ingilizce bilen, Turkiye'de yabanci olan CEO'suyla inanilmaz rahat calisan biri idi ama O da buraya gelince bocaladi. O da anlamadi, O da Turkce Ingilizce karistirdi, elin gavur bakkalina "iyi aksamlar" dedi.

Haliyle hemen her grup insan icin gecerli bu video'daki tiplere olan. Ozellikle yeniysen, daha yeni gelmissen.
Sosyal ağlarda paylaş

Hannibal44 said:

Laorx said:

Nasi nefret birikmis sende belli degil agaboy. Bi ton tespit yapmissin hic tanimadigin kisilerle ilgili. Bir isyan, bir kadere bas kaldiris, bi kiskanclik seziyorum sende ama du bakalim seni tanimadan yargilamayayim 2 satir muhabbetten. ( ay sii vat ay did der )
Sosyal ağlarda paylaş

Hannibal44 said:

Suark said:

size ne olm ya
manyakmısınız yargılıyosunuz size ne zararı var bunun?

İlla ki zararı mı olması gerekiyor bana yargılamam için. Ne pragmatik toplum olduk çıktık ya. Yargılanması gereken bir durum bu emin ol.

Cem yılmaz bunlarla alay ederken kahkahalarla gülüyonuz ama ?

cem yılmaz konuşamayanlarla değil, milletin konusmasını yargılayanlarla taşak geçti. yani seninle.

onun dışında adamın dediği şuydu, ne takılıyoruz ne dediğimize. derdini anlatabiliyosan tamam işte düşünme.

bizim milletten başka konuşurken bu kadar kasan masan yok diye anlatıyodu.

bilginiz yok, fikriniz var anasını satiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransızlarda da var aynı durum ingilizcesi bozuk olanla da fransızca öğrenmeye çalışanla da dalga geçeni çok gördüm. Yani bizim insanımızdan başka böyle yapan çok,polonyalıda da var aynı durum,italyanda da. Tabii bu yapılanı doğrulamaz ama bizim insanımıza has bir durum değil,yapan çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hannibal44 said:

Suark said:

size ne olm ya

İlla ki zararı mı olması gerekiyor bana yargılamam için. Ne pragmatik toplum olduk çıktık ya. Yargılanması gereken bir durum bu emin ol.

cem yilmaz bunlari ovuyor aslinda sen yanlis izlemissin.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Hannibal44 said:

Suark said:

size ne olm ya

cem yılmaz konuşamayanlarla değil, milletin konusmasını yargılayanlarla taşak geçti. yani seninle.

onun dışında adamın dediği şuydu, ne takılıyoruz ne dediğimize. derdini anlatabiliyosan tamam işte düşünme.

bizim milletten başka konuşurken bu kadar kasan masan yok diye anlatıyodu.

bilginiz yok, fikriniz var anasını satiyim.

Boş boş konuşma. Bunlarda konuşmak için kasıyor ama beceremiyor iyi izle video'yu. Ayrıca Cem Yılmaz rahat konuşun derdinizi anlatabildiğiniz kadar konuşun derken bunlar gibi özürlü ingilizcesi ile konuşun demiyordu, net ve lafı dolandırmadan konuşmaktan bahsediyordu. Tekrar izle sen onu. Ayrıca niye büyüttünüz bu videoyu bu kadar. Yarası olan gocunur hesabı. Her ingilizce konuşmayı beceremeyen bir atarlanmış bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...