Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

5+1 speaker sorunum

-Legendary-

Öne çıkan mesajlar

bilgisyarı alalı 2hafta oluo bu iki haftada 5+1hoparlörlerimi sadece 2+1 olarak kullanabildim. onboard ses kartımı kullanıorum ve kartın arkasında 3 giriş var, linein speaker ve mic. Speaker bölümüne front center veya rear hangisini takarsam onlardan ses gelio ancak dier girişleri kullanamıorum. Bana söylendiği kadarıyla bir ayarla diger girişler de 5+1için kullanılabilir hale getiriliyormuş, ancak nasıl oldugunu bilmiorum. 5+1imi 5+1 olarak kullanabilmek için YARDIM rica ediorum..[signature][hline]a.k.a wicked
Kenderleme, 28 January 2004 23:01 tarihinde demiş ki:
geçen sene 6S olduyduk bu sene de G5 olduk galiba :P
Girin girin hepinizi beklioruz!: e-all
Sosyal ağlarda paylaş

anakartının kitapçığında o şeylerin gireceği yerleri gösteren bölüm olması lazım, eğer anakartta öyle bir özellik yoksa 5.1 destekli bir ses kartı satın almalısın 15$ a zoltrix in gayet iyi bir ses kartı var, olmadı 30$ a creative sb live! diye bişii var.
Sosyal ağlarda paylaş

anakartın hangi ses çipi kullanıyor. REaltek ise tray den logosuna tıklayıp açılan pencereden 5.1 i seçiceksin, nereye neyi takıcağını o yazacak.
Ya da sen takar takmaz otomatik algılayacak nereye ne taktığını.

Galiba senin ki Realtek değil. Ne peki?[signature][hline]move thougtfuly but fast as well
from heaven through the world to hell.
Sosyal ağlarda paylaş

30$ verebilcek durumdaysan hiç düşünme creative in 5+1 destekli kartlarından al rahat edersin[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

anakartın modeli asus A7N8X-X
anakartın driver cdsinin de altını üstüne getirdim ama birşey yok

denetim masasında 5+1 olarak ayarlı. aşağıda saatin yanında da "master voılume" var orda gelişmişten "rear speakers ceonnected to line in" ve "center speaker and subwoofer connected to microfon" işaretli ancak hiç birşey deişmio. halen tek çıkış çalışıo.

ilginç olan bu ayarlardan sonra mic.i de takıp denedim, mic. de çalışmıo şuan ???[signature][hline]a.k.a wicked
Sosyal ağlarda paylaş

ya siz bana ne alıcaıgımı söylemeyin gerekirse ben alırım zaten, ama bu onboard ses kartıyla 5.1 dinlenebilindiğini de biliorum, çözüm lzım bana[signature][hline]a.k.a wicked
Sosyal ağlarda paylaş

madem yeni aldın makinayı arayı soğutmadan gönder geri halletsinler mecbur değilsin adamların eksik bıraktığı şeyi tamamlamaya.

en son ihtimal herşey düzgünse kabloları doğru yerlerine takıp takmadığını birdaha gözden geçir, benim 5+1 imde "input select" diye bir düğme var 2+1 yada 5+1 seçenekleri sunuyor, sendede varsa kontrol et.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlarla aram feci sogudu zaten yanlış montajdan anakart kısa devre yaptı işlemci yaptı. cdwriter takmak için kasayı açtım die ggarantiyi saymadılar, baştan almak zorunda kaldım ankart işlemci, elden hiçbişey gelmio. yain acelesi yok :)[signature][hline]a.k.a wicked
Sosyal ağlarda paylaş

Ses kontrolünü aç Windowsun ordan Play Control un altındaki Gelişmiş kısmınına gel. Orda Digital Output on ya da off der. Onu bi değiştirerek dene .[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de default olarak mikrofonun ses kapalı olur. windowsun ses ayarlarından bi kontrol et[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...