Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

Ben de aldım. Dün 10 dakika falan bakma zamanım oldu. Eski modların falan tamamını silip yeni şehir açtım. Gece gündüz geçişleri çok güzel. Gece büyük şehirler çok şık duruyor.

Onun dışında en son hızda minik minik atlamalar yaşıyorum. Sanki vanilla'da böyle değildi. Normal hızlarda sıkıntı yok.

Binalara vs. bakamadım ama hız meselesi dışında bayağı iyi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Ben de aldım. Dün 10 dakika falan bakma zamanım oldu. Eski modların falan tamamını silip yeni şehir açtım. Gece gündüz geçişleri çok güzel. Gece büyük şehirler çok şık duruyor.

Onun dışında en son hızda minik minik atlamalar yaşıyorum. Sanki vanilla'da böyle değildi. Normal hızlarda sıkıntı yok.

Binalara vs. bakamadım ama hız meselesi dışında bayağı iyi görünüyor.

O atlamaları normal hız ile yaşayanlar var. Şanslısın.
Gölgeler ve güneş etki sistemi ile bir alakası varmış. Firma farkında.
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

Masticore said:

%50 indirime girmiş artık bi alayım :)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Welford_Road_Cemetery_wide_view.jpg

Guide var mı ?

oyun cok kolay abi gerek yok guide mayda

Kolay doğru.
Ama trafik sistemi olayı anlayamayanları kalabalık artınca delirtebilir.
Profesyonel yaklaşım istiyor.
Her adımda trafiğini rahatlatacak yol bulmak şart.
Hatta bir an belli alanda tüm yolları yıkmak tek seçenek oluyor.

Zorluk arttırıcı seçenek eklendi.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

sağ tarafta modlar var bunların hangisini kurmak gerekiyor. Yoksa modsuz mu başlıyım ?

Shit tier bi city yapmak istemiyorum,sırf o yüzden elim new game'e gitmiyor 2 gündür asdas. Trafik için ne yapıcaz bir kaç tip yol var

bu arada karlı dağlar fln yok mu oyunda ?

Trafik oyunun ana ögesi.
Yol tipleri tek yön ve gürültü azaltanlar dışında anlamsız.
Yolu adım adım inşa etmen lazım. Yani yolları koydum geniş geniş gidip gelsinler işte işe yaramıyor.

Örnek.
Şehrin az büyüdü ve şehre yapışık tarım arazilerin var. Yollarındaki 4 şeritli.
Tarım üretimi başlayınca kabusu yaşıyor çoğu oyuncu ve bu ne yaaaa yollar var işte diyor.
Oysa hemen yapman gereken tarım bölgenin ana dış arterlere bağlantısını şehirden ayırman. Böylece gelen giden mallar yerleşimden geçmeyecek.
Bu ayırma tünel veya üstgeçit ile olabilir.
Nüfus artışı ile tren, gemi, teyyare bağlantılarına da aynı mantık ile yaklaşmalısın.

Yollar karışınca bir an yıkıp sıfırdan yapmak gerekiyor. Bu yol evrimi aska bitmiyor.

Farklı haritalar ( karlı ) için oyuncuların yaptıklarına bakmalısın. Oyuna bir bölgenin gerçek doğal yapısını aktarmak aşırı kolay. Kendin şehrinin veya köyünün alanını rahatlıkla yansıtabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Tek yönü uzun mesafelerde kullanınca servis araçları belli yerlere yetişemeyebiliyor. Tek yöne çok fazla sokak bağlarsan da yine trafik oluyor. Tek yön god tool gibin değil yani. Stratejik kullanmak lazım.

Bazı steam modlarında tek yön yolların üzerinde ok işaretiyle yönünü göstermeye yarayan tuşlar falan olması lazım. Trafik için güzel steam modları vardır, karıştırın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

sehirin giriş cıkısına tek yön yapamadım sonra upgrade ile tek yönü rotate'te yapamadım. Normal yol yapip oynuycam ya galiba

Ana hattan şehre doğru tek yön geliş yapacaksan.
Ana hatta git .Şehre doğru dön. Tek yön oklu geniş yolu tıkla .Parca Parca şehre doğru ilerleyerek döşersen ilerlediğini yönde tek yön oluyor.
Yolu yükseltmekte aynı şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
oyun süper olmuş, aslında tam sim city 5 gibi. detaylar çok iyi.

cidden trafik ömrümü kuruttu ama şehir büyüyünce, caddeleri büyütsem de o dur-kalk olayı tıkadı kritik noktaları. endüstriye, ticarete ayrı semtler yapayım dedim ama diplerine de liman ve istasyon kursam gene ya eşya satamıyorlar ya eşya alamıyorlar bir şekilde tıkanıyor o garın veya limanın önü. one sided olayını iyi hesaplamam lazım herhalde. bir de toplu taşımayı yeterince iyi değerlendiremedim sanırım.

ya cenaze arabası ya çöp kamyonu yetişemiyor yalnız şehre bir şekilde. her tarafa mezarlık kurmak da düşürür değeri diye rahat olamadım.

yalnız en çok güldüren şey mezarlardan naaşları çalıp götürüp yakmak oldu rofl.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...