Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Intel M mi yoksa P4 mu?

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Intel M (centrino) mu yoksa P4 mu daha iyidir performansları nedir ?

Notebook için?

en fazla M 1.8 gordum P4 3.2 gordum notebooklarda..

ASUS p4 3.2ghz notebook mu? yoksa M 1.8 (L2 cache 2mb) mı?[signature][hline]www.RankHosting.net
bilgi için msn: [email protected]
--- --- --- --- --- ---
Saygılarımla
KJ. & e-ekrem

[Bu mesaj KillJoy tarafından 08 Ocak 2005 17:57 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj KillJoy tarafından 08 Ocak 2005 17:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bence tercihi pil ömründen yana yapmak lazım, 2 saat çok kısa bi süre.alabildiğin en hızlı centrino bence ama ben teknik olarak hangisi daha hızlı bilmiyorum onu da hesaba kat, gerçi centrino dan memnun kaldım geçen gün denediğimde.[signature][hline]Hugocuların Dela Abisi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Odrin, 08 Ocak 2005 19:41 tarihinde demiş ki:
notebooktaki p4 işlemciler mobil değil masaüstü pc cpusu.
tüm dizüstü bilgisayarlarda mobil işlemci kullanılır.

ayrıca centrino 2.0 çıkmadı sanırım, fakat mobile p4 3.0 var. bu bizi başka bir noktaya getiriyor: "hangisi neye göre daha iyi?"

ben dizüstü bilgisayarımın işimi yapmasını değil, işimi hızlı yapmasını isterim. pil süresi ya da wireless desteğiyle gelmesi benim için önemli değil (20 dolara kartını alırım) benim dizüstü bilgisayarım p4M 2.4 ve 1024 mb ram.

yok siz sörf yapmak için, çok dolaşmak için, hafif olsun, yavaş da olsa iş yapsın ve pili uzun gitsin diyorsanız centrinodan şaşmayın.[signature][hline]en ince yerim bileğim..!?!
şakası bile komik.. (kendisini sen düşün)
Sosyal ağlarda paylaş

Odrinin dediğide doğru.Masaüstü cpusu kullanan notebooklar da var bendeki IBM notebookta bildiğin normal p4 2.8 cpu var.Daha önceki celeron işlemcili olan notebookumun cpusuda normaldi.Yandığında alıp değiştirmiştim.

[Bu mesaj Maligor tarafından 09 Ocak 2005 00:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

centrino'nun mantığı, dual CPU gibi çalışıp işlemleri bölmek dolayısı ile %100 CPU harcamak yerine %50 harcayarak pil ömrünü uzatmaktır diye biliyorum.

kısaca centrino'nun içinde iki tane CPU var ve toplamları şu anki PIV'lere denk bir hale geliyor. Ama bir program çalıştığında sadece tek CPU'yu kullanıyor bu da pil ömrünü arttırıyor. biliyorsunuz ki pili en çok bitiren şey, CPU'nun çok fazla çalışması.[signature][hline]Silencer | Nebula | Resimler
Don't cheat be pro
Be silent in my presence
Sosyal ağlarda paylaş

saolun herkesin dedigini degerlendirecegim fakat bu işler arada bir olmadıgı için dikkatli seçici davranmak lazım.

centrino 2.0 tek yerde gordum fiyatı çk fazla. dathron diye de işlemciler war onlar sanırım hem sessiz hemde p4 kdr iyi.. bilmiyorum ben notebookta cs ,UO da oynamak isterim yani hızlı olması benim için saatten daha da onemli..son kere soruyorum: M1.8 mi yoksa P4 3.2 mi daha hızlı kullanışlıdır ya da arasında az fark warsa tabii ki tercihim m'den yana şoyle birşey diyebilir misiniz or: p42.0 =M1.8 ??[signature][hline]www.RankHosting.net
bilgi için msn: [email protected]
--- --- --- --- --- ---
Saygılarımla
KJ. & e-ekrem

[Bu mesaj KillJoy tarafından 09 Ocak 2005 12:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

centrinonun mhz sini 1.5-1.9 arasi carpmaniz gerekiyo masaustu islemcilerle olcmek icin
bazi islerde masaustulerden daha iyi iken bazen daha kotu
eger oyun oynamak istiyosan ne alirsan al yeter cunku asil ihtiyacin olan ekran kartidir en kotu islemciler bile(su an piyasada olan) su an her oyunu rahat calistiriyo.
yanliz p4 aliyosan ve sogutmasi yeterli diilse 1 saat oyun oynadiktan sonrabilgisayar asiri isindigi icin performansi dusebilir haberin olsun.[signature][hline] Ya ya ya coco jamboo Ya ya yeah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...