Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pilot olmak

Catze

Öne çıkan mesajlar

Akhlaur said:

Bana mı dedin ? Bana dediysen yanlış anlamışsın beni, sizinle alakası yok. Şirket içi değişimlerden dolayı akademinin içindeki dinamikler değişti son 1 ayda, iyice sıkmaya başladı bazı durumlar. O yüzden tadı kaçıyor.

4 gün sonra bizim kursa PGS geliyor, mezuniyeti yakın olan adamların tamamını toplayıp götürmek istiyorlar. Bizde bayağı şey duyduk, sırf bu yüzden THY toparlanana kadar ben de PGS'ye girip orada başlayıp ileride oradan geçmeyi düşünüyorum geniş gövde için.

Olaylar sadece akademi de değil bir de bizim duyduğumuz işte, şuan açık ara en huzursuz şirket THY.
Sosyal ağlarda paylaş

Şoförüz yani doğru. Buraya yazmak istemiyorum ama hocaların çoğu gitmeyi düşünüyor. Tafa yarı bir şirket oldu thy bünyesinden ayrıldı falan. İşin dedikodu kısmı hariç merak eden varsa konuşuruz telefonla, onun dışında gerek yok anlatmama abi olayla alakası olmayan insanlarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi insan taşıyoruz, ulaşım aracını kullanıyoruz. Bu anlamda bence şoförüz. Ben bu şekilde düşünüyorum, iş yükü stres falan başka konular. Kolay falan da demiyorum da öyle bana göre. Akademideyim tabi de hayatımda pilot görmemiş de değilim abi var arkadaşlarım. Küçümsemiyorum hiç kimsenin işini, şoförlük yapıyoruz bi yerde. Tren kullanana makinist diyorlar uçak kullanana pilot arabaya otobüse şoför falan o ayrım var o başka.
Sosyal ağlarda paylaş

TR sınırları içerisinde 8000 pilot var. Ağırlığı 80 ile 350 ton arasında değişen araçları havada kullanmak üzerine kalifiye edilmiş ayrıcalıklı, özel eğitimli ufak bir insan topluluğunun üyesisin, olacaksın. Nüfusun %0.1'lik bir kesimindesin.

Bunu dünyaya vurduğunda 130.000 havayolu taşıma lisanslı pilottan biri olacaksın. Nüfusun %0.0017'lik bir kesimine tabii olacaksın. (Bunu tabii ki şimdi hesap makinesinden ölçtüm, ben bile ezberimde tutamam sdf)

Ben şoförüm diyip mesleğini, eğitimini ve her şeyden önce kendini küçük görme usta :D
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi insan taşıyoruz, ulaşım aracını kullanıyoruz. Bu anlamda bence şoförüz. Ben bu şekilde düşünüyorum, iş yükü stres falan başka konular. Kolay falan da demiyorum da öyle bana göre. Akademideyim tabi de hayatımda pilot görmemiş de değilim abi var arkadaşlarım. Küçümsemiyorum hiç kimsenin işini, şoförlük yapıyoruz bi yerde. Tren kullanana makinist diyorlar uçak kullanana pilot arabaya otobüse şoför falan o ayrım var o başka.

havacılık sektörü komple daha seçkin zaten.
adamların teknisyeni bile üni mezunu öyle düşün.
basit bi iş değil sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...