Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tavsiye - Last EXILE

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

konusu : endüstriyel devrim zamaninda bir şeylerin ters gittiği , insanlarin birbirine düştüğü ve bundan da iki tarafa da ellerindeki kısmi teknolojiyi sağlayan Guild'in olduğu gezegen Prestel'in bir başka özelliği ise atmosferinde bulunan ve hiç durmadan güçlü bir şekilde , adeta bir akinti olarak , GRAND STREAM (büyük akinti) adli hava akimina sahip olmasidir ...
bu gezegende yaşayan Klaus ve Lavie vanship denilen ufak uçaklar ile havadan haber taşimaciliği yapmaktadir ... ellerindeki vanship ise babalarinin grand stream'in öteki tarafina geçmek için yola çiktikleri ama hayatlarini kaybettikleri vanshiptir. Asıl hayalleri Grand Stream'i aşip babalarinin yarim kalan görevlerini tamamlamak olsa da yaşamak için devam ettikleri haber taşima görevi onlari bir anda tüm gezegeni saran savaşin tam da ortasina düşürür...[hline]yüksek kalitedeki çizimleri ile 3d 2d arasi geçişlerin varliğini unutturduğu , karakterlerin erişebileceğiniz normallikte sunulduğu ve hiçbirinin süper karakter pozuna girmediği kendi zayifliklarinin sonuçlari ve acilarini çekeibildiği bir animasyon . kaliteli müzikleri ve orjinal olmasinin yaninda iyi işlenmiş hikayesi ile kesinlikle `anime` tarihinin en iyi serilerinden biri .... 26 bölüm 25 er dakika .... ayrica anime NFO daki 1 numarali anime kenshin ,bebop ,gundam ,lain ,naruto ,berserk fullmetal panic, trigun evangelion , getbackers vb... bir sürü efsane anime'yi HAKLI OLARAK geride bırakarak hemde[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır ...1...2...3
Sosyal ağlarda paylaş

ilk bölümünü izledim demincek. birazdan ikiyi de izlicem.
animasyona hasta oldum. gayet güzel çizimler.
müzikler de çok iyi.
ama biraz daha anlaşılır girseymiş keşke. boş baktım resmen bisürü şeye.[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

şu an izlemeye devam edemiyorum. biraz işim var bu aralar + başka animeler de var. neyse...
bitek şey sorucam
neden piyadelerin karşılıklı gemilerden birbirine tüfenkle ateş ettiği de anlaşılıyo mu? baya kafa patlattım ve hiçbi mantıklı sonuca ulaşamadım :)[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher

[Bu mesaj Grudge tarafından 09 December 2003 02:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bunu şey gibi düşün , siper savaşi gibi .... bayaa ileride anlayacaksin piyade eğitimi anlatilirken ... piyadenin 3 görevi var ...
1 rakip geminin piyadelerini yok etmek
2 rakip gemiyi ele geçirmek
3 kendi gemisinin ele geçirilmesini önlemek ....

havada okadar yakinlaşiyorki gemiler birbirlerine , kendine zarar veremeden karşisindaki gemiye ateş edemez oluyor .. bunu sonucunda da piyade savaşi önem kazaniyor...
(eski devirlerdeki korsanlarin top ateşini kesip diğer gemiyle göğüs göğüse savaşmasi ve ele geçirmesi gibi ... )[hline]Vanity is my favourite sin¹
Sosyal ağlarda paylaş

da ozaman neden ilk piyade savası sahnesinde karsı gemiye bordalamadılar?
bi de o sekilde rank-and-file halinde durmanın mantıgı iletisimi saglamaktır. ama gemide hoparlör neyin var. askerleri ööle dip dibe koymak salakca resmen.[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

boardlamamalarinin sebebi (biraz spoiler) kazanan tarafin kaptani knighthood takintili bir adam , ve ilk piyade savaşini kazaninca onlara teslim olmalari için çağrida bulunuyor , başka bir değişle piyade savaşinin bir amaci da güç gösterisi (piyadelerin hiç bir değeri yok bu dünyada )[hline]Vanity is my favourite sin¹
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
cizimleri guzel
sadece koskoca airshiplerle karsilikli riflemen ile kapismalarini anlayamadim :))

tek hoslanmadigim izledigim ilk 8 bölüm boyunca habire klaus klaus demesi kücük cocugun..bide japonlar bunu böyle ''krass'' seklinde söyluolar bide komik oluo
''krass'' oha gibin bi sey almanca :P
zaman olunca kalanida izliycez artik

ps: hired acmis gene 1 sene önce konuyu :P[signature][hline]UYKUM VAR!

edit: yukardaki msglari tam okumadan postlamisim..riflemen airship olayi hehe

[Bu mesaj GEd tarafından 14 Mayıs 2004 19:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 7 ay sonra ...
Anime oldukça başarılı hatta Blue Submarine No. 6'dan bu yana GONZO'nun en profesyonel ve ciddi çalışması diyebilirim.Alternatif dünya ve bu dünyanın savaş kurllarının yansıtlışı oldukça güzel.Fakat yine de Sakura Wars adlı Anime ile Crimson Skies'in harmanlanmış haline benzediğini farketmek zor değil.

Not : Açılış teması "Cloud Age Syphony" son zamanlarda dinlediğim belki de en iyi ilk 10 OST listemde.

[Bu mesaj Akuma_Blade tarafından 08 Ocak 2005 21:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
bunu ilk defa sanırım 4-5 yıl önce indirdim ama izlemeye fırsat bulamadığımdan dvd'ye yazdırdım, sonra baktım tek bir defa izlenilmeyen dvd durduk yerde bozulmuş. 256k ile en baştan indiresim gelmedi. araya yıllar girdi, önceki yıl yeniden indirdim, gene izleyemedim. geçen yıl yine dvd'ye yazdım, sonra unutmuşum. en son 6 ay önce izlemeye başladım, dördüncü bölümden sonra pc bozuldu, tamire gitti geldi gene unuttum ve araya aylar girdi. en sonunda geçen hafta yeniden izlemeye başladım ve bugün yıllar süren hasret sona erdi. dile kolay, 3 kere empire states inşa edilirdi bu sürede. (:P)

araya giren yıllar boyunca bazı olumsuz eleştiriler görünce de hevesim kırılmıştı, belki de bu nedenle beklediğimden çok daha iyi çıktı. net olarak açıklanmayan bazı noktalar bırakmışlar maalesef ama buna rağmen izlettiriyor ve sürüklüyor, hiç sıkmadı. bazı karakterlerde emoluğa meyil olsa bile bunaltmadılar, tadında bıraktılar. keşke ilk indirdiğimde beklemeden izleseymişim dedim. henüz izlememiş, şu aralar izleyecek serisi olmayanlar da bir göz atabilir derim.

son bölüm

mullin ölmedi neyse ki heh, dio yok yoluna gitti niyazi ama. alex en azından muradına erdi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
Rock said:

Commie'den Fate/Zero'yu da indirdim onda da aynı karelenme sorunu var. Düşük klaite videolar hariç daha önce hiç böyle bir sorun olmamıştı.

hi10 decode olduğundan.
Sende o codec yok kaedenin verdiği linkten en son betayı indir.
Yüklemeden önce tüm codecleri kaldır ve yükle.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
6. bölümü süperdi. 8, 9 hepsi çok iyi. Ama 6. bölümün o sonundaki sahneler ve müzik beni benden aldım. Bu sezon bir animede rastladığım en iyi müzik ve sahne olsa gerek. Youtube'a upload ettim hatta:

6. bölüm sonu

http://www.youtube.com/watch?v=XXzpXzwJyz8

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...