Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kulaksız gştar nasıl, nerde tamir ettirilir?

arar

Öne çıkan mesajlar

bir klasik gitarım var benim. bunu bilmenizi isterim öncelikle.
kendisi çok güzel ama bir sorunu var. bir kulağı kopuk. ben
bunu yıllardır tamir ettiricem sözde ama üşengeçliğim ve
unutkanlığım sebebiyle kulağı kopuk şekilde duruyor boynu bükük. şimdi ben bunu nerde tamir ettirirebilirim, sadece kopuk
kulağın değiştirilme şansı var mı yoksa o kulaklar toptan
değişecek mi, ve yaklaşık olarak ne kadara patlar?il istanbul bu arada[signature][hline]su geçer iz bırakır; turist geçer döviz bırakır.

[Bu mesaj birinci_ben tarafından 08 Ocak 2005 14:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben istanbulda hiçbiyer bilmem ama tünel varmış galiba,oradaki müzik mağazalarına git ve sor bakalım bu gitarın kulağı şöyle bunu nerde tamir ettiririm diye.
Kafanı yorma kulaklar tamir olur,tekide değişebilir hepside.[signature][hline]_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimcik bu iş gitarının ne kadar eski olmasınada bağlı cok eski değilse rahatlıkla bulursun. Ama eski çok eski ise sorun çıkabilir. Mesela benim Müzelik el yapımı akustiğin mandallarından biri dayanamadı çatladı. Gittim aldım 1 adet görünüşleri alırken çok benziyordu gitarı götürmemiştim ne taşıyacam koca şeyi alır evde takarım dedim. Getirince eve mandalı vida delikleri arasında 0.5 mm gibi bir fark vardı.arada boşluk oluşuyordu. alıştıra alıştıra vidaları önce diğerini sonra diğerini sonra tekrar öbürnü (2 vidası var) orantılı olarak sıkarak sırayla taktım. Sonunda eskisi gibi oldu ama uğraştırdı yani bunlara dikkat et derim. Ayrıca çok pahalı değiller ben galiba 2~3m gibi bir şeye almıştım tekini.
Edit: Ankarada ve yaklaşık 8 ay fln önce.
[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.

[Bu mesaj Endoret tarafından 08 Ocak 2005 20:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

direk gitarı götür üşengeçlik yapma :) akustikte standart genelde ama klasik gitarda farklı olabilir bazilar desenli fln oluyor güzel durmayabilir peh yaklaşık 4 sene önce satmıstım klasiği tam hatırlamıyorum.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul ve ben farklı şehirlerdeyiz şu an, zor gelebilir götürmesi, ölçü alıp minnacık bir şeyi cebe atıp gelmekten. ama götürürüm herhalde bilemiyorum. sağolun, var olun.[signature][hline]su geçer iz bırakır; turist geçer döviz bırakır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...