Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

bu chris gibi tiplerin 7/24 yanında değilseniz dediklerine inanmayın. Chris esasen tüccar, kendini gösterip program satıyor. Ve bu sebeple bu tiplerin steroid vb şeyler kullanıyor olma ihtimalleri de çok yüksek.

En son athlean-xdeki kekonun fake weigth olayında da gördük ki bunlar karaktersiz tüccar tipler. İşleri güçleri şov yapmak, noobları kandırmak. 

Düzgün bir beslenme programı istiyorsanız Stan Efferding'in vertical diet ına bakabilirsiniz.

Fili tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla düşüncen öyleyse bişey diyemem. Bu insanlar bu işi iki şey için yapıyor fame ve para kazanmak. Ortaya koyduğu şeyden gelir elde etmek istemesi çok normal. Gelir elde etmesi insaları kandırıyor olduğunun göstergesi değil.

Video başlıklarında what i eat, what i do diyor. What you should demiyor. İlkini diyeni izleyip feyz alman kendine uyarlaman, ikincisini diyenden koşarak kaçman lazım. Yaptığı şeyin dışında bir şey söylemesinin ona hiç bir çıkarı faydası yok. Aslında gece yatmadan birde muzlu omlet yiyorum ama söylemiyim demesi saçma olmaz mı. 

Dolandırıcı çıkarcı arayana şu video güzel bir örnek. Gelen tepkiler yüzünden yorumları kapatmak zorunda kaldılar. 

Günlük giriş yaparak çok spor salonu dolaşıyorum. Spor salonu sahibi yada trainer olup öyle komik ve yanlış şeyler söyleyenler oluyorki yani adamın işi bu, noob da diyemiyosun. 

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Laraken dedi ki:

pandemi döneminde ben de evde başladım spora, dumbell only workoutlardan gidiyorum bakalım hala. 4 ay oldu başlayalı, workout bench falan da aldım. şimdiki program bitsin bi yağ yakma işine giricem ama göbekte simit var onu eritmem lazım.

haftada 3 gün 20-30 dakika arası hiit ve ~1700 kalori diyet nasıl olur? kas kaybetmek de istemiyorum o kadar uğraştık sdf. bu dediğim iyi mi ya da daha iyi bi tavsiyeniz var mı?

akşamları lıkır lıkır ucuz bira yuvarlayarak olmaz o iş aslanım...

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Mal dedi ki:

Ortaya koyduğu şeyden gelir elde etmek istemesi çok normal. Gelir elde etmesi insaları kandırıyor olduğunun göstergesi değil.

bence de normal ama bunun bir etik boyutu da var. Daha çok kazanmak için kendilerini olmadıkları gibi pazarlamaya baslıyorlar. 

Yaptığı şeyin dışında bir şey söylemesinin ona hiç bir çıkarı faydası yok. Aslında gece yatmadan birde muzlu omlet yiyorum ama söylemiyim demesi saçma olmaz mı. 

bence de sacma olur ama insanlar çoğu zaman sacma şeyler yapabiliyor.

Yukarıda Jeff Cavalier'in sahte plaka olayından bahsettim onun gibi işte. Adama hiçbir faydası yok ama yapmış mı yapmış. Bu sebeple fitness sektöründe olup bir şeyler satmak için kendini bu kadar pazarlayan insanların dediklerine güvenmemek lazım.

Chrisin videosunu vlog olarak değerlendirip öyle izleyip geçecekse insanlar sorun yok ama işte örnek alma durumu başlarsa sıkıntılı. Yorumlarda da bir tartışma olmuş biri demiş çok az yemiyor mu başkası demiş saydım 1700 kcal ediyor işte kaç kilo ki bu kadar yiyor. İnsanların kafası karışmış oysa ki düzgün yapsın madem kilom şu yağ oranım bu, yediklerimin kcal ve makroları da bunlar diye net bir liste, bir şeyler öğrenmek isteyene de faydası olur. Hatta bir diyetisyen oldugunu iddia eden kişi bu aktiviye cok az yemek bu demiş olmaz böyle demiş verdiğin mesaj sıkıntılı beslenme bozukluğuna sebep olabilirsin insanlarda demiş.

Kimyasal kullanımı da ayrı bir boyutu işi, 7/24 yanında degilse kimse de bir şeyi kanıtlayamaz. 

Dolandırıcı çıkarcı arayana şu video güzel bir örnek. Gelen tepkiler yüzünden yorumları kapatmak zorunda kaldılar. 

Bu video ilk çıktığı zaman izlemiştim, mutajen hocayı severim, o kadar kötü ki güzel eğlendiriyor tam so bad so good ?

Fili tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

dostlar selam,

2 aydır macfit'e gidiyorum. Resmen boş boş gidiyorum ? Düzgn bir programım yok, beslenmem yok. Macfit hocaları da PT peşinde onu da istemiyorum.

Hacim kazanmak için programlara bakıyorum ancak çok ağır başlangıçlar var ve yüzlerce program var internette, güvenemiyorum.

Yaş 35 kilo 75 boy 181 

Önerebileceğiniz program veya şu web sitesinin programları iyi diyebileceğiniz yer var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

Ben "Jefit" diye bir app kullanıyorum. Orda bi sürü program var. Kendine göre filtreleyip seçebilirsin. Premium programlarda var ama freelerde bi o kadar güzel. 

Yapmak istediğin şeye göre, günlük kalori ihtiyacını ayarla. Örnek: Günlük 2300 kalori aldığımda, kilo vermeye başladım ama amacım hacim kazanmak. O zaman kalori alımını artırmalıyım. İhtiyacım olan yağ - protein vs vs ayarını yapmalıyım. Bu ayarlamayı yaptıktan sonra 

Yüksek proteinli yemek tarifleri.

Kendi başına bunları yaparken, deneme ve yanılma sistemi ile gideceksin. ilk 2 - 3 ay belki istediğin şeyleri göremeyip, hissemedeyeceksin. Bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsan, o zaman PT.

Sosyal ağlarda paylaş

eregornun dedigi gibi zamanı en verimli kullanarak sonuç alma yolu işi bilen birinin sana kocluk etmesi yoksa kendi kendine biraz deneme yanılma ile gidiyorsun.

Yeni başlayanda hacim kazanmak için ayrı program yapmaya gerek yok bence diyetine dikkat et. Onun için de temel ve genel tavsiye günde 200 gram filan protein alabiliyorsan iyi olur, geri kalan kalorinin yarısını yağdan yarısını karbonhidrattan alırsın. Kilo alımı için günlük kalori ihtiyacının bi 300-500 kcal üstü alacaksın. Bunları yaparsan noob gainz zaten işi halleder.

Program olarak da bunu sadece şunu yaptım kaslandım olarak degil de hareketleri beceri olarak düşünmek lazım. Bunların bir ögrenme sürecleri var. İyi ögrenmek icin sık tekrar yapmak lazım. Aynı zamanda iyi bir programın arka planında iyi bir traning metodolojisi yatıyor olması lazım. Bu ve baska pek cok sebeple greyskull lp güzel bir program. Olur da Greyskull yapar ve birkaç ay sonra sonuç almamaya basladıgında tekrar sorarsan hedefin dogrultusunda ve bilgim ölcüsünde yardımcı olmaya calısırım yine. Kolay gelsin 

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

ulan yıllar sonra salona yazılcam diye tribe girdim, salonda buldum kapalı havuzlu vs. Neyse soruya gelim, bu pandemi muhabbetine kapanacak mı buralar? kapanınca bizim üyelikler donmuş mu oluyor? Hiç bilmiyore sormak istedim, salona sorsak tabiki öyle diyecek ama, öyle yapmayıp paranızın üstüne yattıkları oluyor mu? 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GONDARCENGIZ dedi ki:

ulan yıllar sonra salona yazılcam diye tribe girdim, salonda buldum kapalı havuzlu vs. Neyse soruya gelim, bu pandemi muhabbetine kapanacak mı buralar? kapanınca bizim üyelikler donmuş mu oluyor? Hiç bilmiyore sormak istedim, salona sorsak tabiki öyle diyecek ama, öyle yapmayıp paranızın üstüne yattıkları oluyor mu? 

sports international dondurdu + 1 ay mazeretsiz dondurma vermisti.

Sosyal ağlarda paylaş

@applev0dka valla abi otur otur kaslarım eridi, kamburum çıkacak spora başlamam lazım tribe girdim. Ocak-şubat arası corona yaşadım biliyorum ne kadar boktan birşey. Ama salona gitmem gerek, evde olacak iş değil. 

@eregorn  dediğin gibi yapıp açıklamayı beklemek mantıklı. Açılınca para çeksin çekiyorsa dert değil, gidip spor yapabiliyorsak tabi.

@Georing eyw, benim düşündüğüm yerde yapar inş öyle birşey.

İşyerine gitmiyorum, toplu taşıma kullanmıyorum, asansöre binmiyorum. Market alışverişi evden yapıyorum vs. Pek yayma gibi bir durumum yok. Görüştüğüm insanlarla da zaten şu dönemde pek görüşmeyi düşünmüyoruz, toplu taşıma geyikleri yüzünden. Biraz kafam rahat o konuda.

Sosyal ağlarda paylaş

32 dakika önce, Narstil dedi ki:

Benim gittiğim salon  Hafta içi 07:00 - 20:00  Haftasonu Kapalı olarak çalışma saatlerini güncelledi. Zaten 7 de en erken gidebileceğim için Aralık sonuna kadar dondurdum.

Evde spora tekrar başlayacağız artık

Corona virüsünü yayanların evde tutulmasını sağladığına sevindim. Yasaklar işe yarıyor 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

şu baya iyi alet, 1 ayda aşırı aşama kaydettim: (stok yoktu, bugün girmiş. bence alın ?)

parallel bars

tabii 90-100 kg değilim, 10-15 tekrar çok rahat çıkarıyorum.

yetmedi tabii, 2 gündür şöyleli:

10kg yelek + kan/ter ve gözyaşı.

____

ne yiyoruz, ne içiyoruz şimdi takviye?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

decathlondakinin yüksekliği biraz az oluyor dips için. yorumlarda da yazmışlar. evde iki sandalye arasında güzel yapılıyor dips. geçen sene kaldığım yerde şöyle yapıyordum

Spoiler

DSC-8243.jpg

bu sandalyelerin sırtı geriye eğimli olduğu için öne ağırlık takıyordum yoksa içe doğru devriliyordu. eğimsiz dik sandalyelerde ona da gerek yok. havlularda elin acımasın diye.

straight dips de güzel oluyor özellikle alt göğüs hedefliyorsan.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...