Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ya bu arada bilmediğimden değil de fikir almak açısından ben de bi soru sorayım akıl akıldan üstündür sonuçta

bana bi full body antrenman lazım 5x5 ayarında. biliyorum çok bi alternatifi yok bu sistemin ama şöyle haftada 3 gün 2-3 ay sürdüreceğim bişeyler arıyorum.

şu an aklımda 2 varyasyonlu var A-B şeklinde.

A

barbell bench press

barbell back squat

pull-ups

lying hamstring dunbell curls

standing overhead press

face pulls

drag curls

--

B

barbell deadlift

incline dumbbell pres

bulgarian split squat

chest supported row ya da inverted row

dumbell lateral rasises

incline dumbbel kickback

high/low chest cable flies.

birer gün off day ile yaparım diye planlıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, sanssizsansli dedi ki:

ya bu arada bilmediğimden değil de fikir almak açısından ben de bi soru sorayım akıl akıldan üstündür sonuçta

bana bi full body antrenman lazım 5x5 ayarında. biliyorum çok bi alternatifi yok bu sistemin ama şöyle haftada 3 gün 2-3 ay sürdüreceğim bişeyler arıyorum.

5 dolara şunu alcam ben. korsan indirip inceledim baya güzel

https://www.strongerbyscience.com/average-to-savage/

hatta aldım ben mail verene atayım

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

program sadece compound hareketler gibi görünüyo ama biceps, yan omuz, calf gibi izole hareketleri kendin ekliyosun boşluklara. instructions'dan:

Alıntı

Accessory lifts in AtS 2.0 are entirely up to you.  By default, there are slots where you can work in upper back exercises (rows, pull-up, and pull-down variations).  Other accessories are entirely at your discretion (exercise selection, loads, sets and reps, etc.).  I’d recommend not working in too many accessories at first, at least for muscles that are trained hard by the core lifts.  For example, if you want to add in some biceps, rear delt, and calf work, be my guest.  However, I’d caution against adding in extra work for your pecs, front delts, triceps, quads, hamstrings, glutes, and lower back until you see how well you’re recovering from and adapting to the compound lifts in the program.

Sosyal ağlarda paylaş

yalan oldu artık bu program çünkü salonlar kapatıldı.

1 haftalık izlenimimi söyleyeyim.

daha önce hiç antrenman yapmamış gibi doms yaşadım. bir sonraki programı yapıp yapmamakta kararsız bıraktı resmen. hala götüm başım ağırıyor. 

onun dışında çoğunlukla bacak/göğüs ağırlıklı. vücudumun şurası kaslansın burası şişsin diye değil daha çok güç kazanımı için ayarlanmış. 3 ayın sonunda görüntüde belirgin fark olmasa da ciddi bi güç kazanımı elde edersiniz.

ama şu da var misal bunu 3 ay sabırla yapsan 6 ay antrenman yapmış gibi faydası olur total anlamda.

son not; tablodaki hareketlere alışkın değilseniz aman ha zorlamayın yapabileceğinizin çok altında başlayın 1-2 hafta. bi yerlerinizi elinize alırsınız söyliyim.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hiç varoş gibi kapıya barfiks demiri falan asamam. Salon açılana kadar salarım ben.

Bu arada bugün salona indim ne var ne yok diye iki tane eleman kendini içeri kitlemiş karanlıkta çalışıyordu gizlice. Lateks eldiven üzerinden spor eldiveni takmıştı. Mantıklı geldi. Salgın geçse bile 1-2 hafta öyle takılmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

evde spor yapmaya alışın bırakamazsınız bi daha. yarım saat önceden çanta hazırla, giderken ne giycem derdi, gidince üstünü değiştir, milletin girdiği yerde duş al, tekrar üstünü değiştir, çantayı toparla, o yorgunlukla geri dön. spordan çok spor dışı şeylere zaman-kafa gidiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

spor salonu çeşitliliği olmuyor tabi, ama her hareketin bir sebest ağırlık alternatifi var

dumbell seti + uzun bar ihtiyaca göre extra ağırlık

eksikliği çektiğim tek alet şu

Spoiler

9104944889906.jpg

şu alet tek başına spor salonu gibi bişey. evim olsa alırım. mesela bunda chest pulldown yapmak isterim ama bir sürü alternatifi var

https://www.menshealth.com/fitness/a19545838/10-best-back-exercises/

dumbell seti alacaklara şunu tavsiye ederim

https://www.gittigidiyor.com/spor-outdoor/cosfer-csf-20kgd-cantali-siyah-dokum-set-20-kg_pdp_525972285

bunda 1.25 ve 0.5 ağırlıklar olması iyi ağırlığı artırıp azaltması tutarlı oluyor. ben extra 4 tane 1 kg alıyorum gene aynı markadan. gelirken çantası kırılıyor 2 kere aldım 2 sinde de kırık geldi.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...