Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ha bi de sen kurugötlükten kaslılığa terfi etmiştin galiba. o yüzden 5. ayla 9. ay arasında fark görememen normal geliyor. ectomorphlar ilk bir sene içerisinde genelde brad pittin fight clubtaki hali oluyor, çok zorlasan bi de şanslıysan truvadaki hali gibi oluyorsun sdf.

belki antrenman stilini değiştirerek fark yaratabilirsin ama böyle forumdan sağlıklı cevap vermek de zor yani.

her şeyi standart kabul ediyorum diyelim, en fazla set sayılarını değiştirmeni öneririm. 5x5 gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

suda kaynatılmış 1,25 su bardağı yulaf, incir ve/veya siyah üzüm kurusu, tarçın, bir silme yemek kaşığı nutella. bunu bünye kaldırcak mı dene bakalım hipoglisemi varsa bunu yedikten sonra lan dahada acıktım yemek geitirin moduna girebilirsin o durumda kahve içiyorum hemen üstüne.

zencefil çayı kahvenin muadili bu arada. kahvenin hipoglisemiye etkisi zaten gereğinden fazla hızlı olan metabolizmanı daha da hızlanıdırıp glikojen depolarını tüketmesi. beraberinde kuru incir, siyah üzüm kurusu veya %70 bitter çikolata yiyerek dene kahveyi. o zaman iyi gelir.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:

ha bi de sen kurugötlükten kaslılığa terfi etmiştin galiba. o yüzden 5. ayla 9. ay arasında fark görememen normal geliyor. ectomorphlar ilk bir sene içerisinde genelde brad pittin fight clubtaki hali oluyor, çok zorlasan bi de şanslıysan truvadaki hali gibi oluyorsun sdf.

belki antrenman stilini değiştirerek fark yaratabilirsin ama böyle forumdan sağlıklı cevap vermek de zor yani.

her şeyi standart kabul ediyorum diyelim, en fazla set sayılarını değiştirmeni öneririm. 5x5 gibi.

abi fark görememenin sebebi 5. aydan itibaren bırakmasam da badiyi hiç gitmedim doğru düzgün. 2 hafta boş, 2 hafta gittim. sonra 1 ay gitmedim vs. ama ısrarla da bırakmadım. aksatsam da gittim yaptım sonra yine aksattım. böyle bi süreç geçirdim ve şimdi toparlanıyorum. şu 9 ay full yapsam olurdum fight club zaten eskisine göre bambaşka oldu vücudum.

şimdi şu michael matthews'ın gazına geldim biraz. 4 gün split, her gün bir büyük bir küçük kas grubu çalışıcam. 6 tekrardan fazla yapmıcam. yani işin özü fark olmamasının sebebi yapmamam asdf

şimdi bi sorum daha vardı onu da sorayım

post workout. çıkar çıkmaz karbonhidratla whey mi alayım? ama 1 saat sonra falan da yemek yiyorum sonuçta.

bir de sabah whey, pre workout when sonrası whey yatarken whey fazla olacak gibi. bu konuda kararsız kaldım biraz. pre workoutla post workoutu bi ölçeği ikiye bölüp mü yapsam mesela. sizler nasıl yapıyorsunuz?

bunca zaman sonra hala bu noob soruları sormamın sebebi wheye yeni başlamış olmam bu arada. gainer kullanıyordum hep.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ha sen o arada devam ediyormuşsun gibi yazdın anladım ne bilim sdf.

e normal o zaman canım. 

antrenman stiliyle alakalı binbir türlü yöntem var hepsi de science based diyor bir şekilde. bakıyorsun farklı yöntemler ama sonuç neredeyse aynı. ben hep diyorum devamlılık+uyku+beslenme büyüktür antrenman diye.

ben şuan kafama göre yapıyorum mesela ve acayip mutluyum. bir gün killer back workout (pull based) bir gün chest killer (push based) sonraki sefer de bacaklara giriyorum. ama girdiğim günlerde bildiğin öldürüyorum yani. 

ama aralarında bi düzen yok hani bacaktan sonra sırt mı yapayım göğüs mü filan öyle derdim yok o gün neyi canım çekerse.

bi de artık hiç kol falan çalışmıyorum bildiğin iğrenç geliyor bana ne o öyle küçücük kas grubuna özel ilgi göstermek falan. zaten arada kaynıyor kollar push-pull'da.

bence olabildiğince büyük kaslara abanmalı özellikle bacaklar bu işin mucizesi.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi whey işini gözünde çok büyütme. muhtemelen gün içerisinde yeterli proteini alıyorsundur ( kilonu düşününce bir öğün tavuk ekmek yesen yetiyor gibi duruyor).

ha illa büyüyeyim filan diyosan go creatine.

bu arada cevaplarımı böyle retorik yazmıyorum darlamamak için basit cevaplıyorum. hani kilona göre 1.5 gr protein ye 0.2435 mg şundan al, 2 kilo balık ye gibi şeyler yazmıyorum zaten bunca zamanda öğrenmiştirsin basit çarpanları diye.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:

abi whey işini gözünde çok büyütme. muhtemelen gün içerisinde yeterli proteini alıyorsundur ( kilonu düşününce bir öğün tavuk ekmek yesen yetiyor gibi duruyor).

ha illa büyüyeyim filan diyosan go creatine.

creatine'de başladım. ikinci bi destek lazım ya hep motivasyon açısından falan.

günlük 150 gr protein alıyorum şuan. heralde yetiyordur ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Yulaf + süt + protein tozunu mixerden geç, ben çok seviyorum, biraz kıvamlı oluyor hem. Yulafı çiğ sevmiyorsan da önce sütle haşlayıp soğut, sonra üzerine protein tozu ekleyip öyle mikserden geç. Bu muhtemelen muhallebiye yakın kıvamlı olur, kaşıklarsın.

Ama yakınlarda tavuk pilavcı varsa en kralı o, az pilav bol tavuklu bir tabak göm tamamdır.

Sosyal ağlarda paylaş

bugünkü programı şöyle bi yazıp bakayım dedim. baya aşırı çıktı ya. 170leri buluyo protein falan. daha da ne yiyeyim arkadaş.

Spoiler

Öğün 1 Kahvalt

200 ml Süt (6 protein, 6 yağ, 11 karb, 125 kalori)

2 Yumurta (12 protein, 10 yağ, 1 karb, 140 kalori)

Bir çorba kaşığı tahin (3 karb, 2 protein, 7 yağ, 87 kalori)

Yarım Muz (10 karb, 70 kalori)

Protein tozu 20 protein

Toplam: 40 protein, 18 yağ, 25 karb, 400 kalori

Öğün 3 Öğlen

100 Gram Tavuk Göğüs (30 protein, 3 yağ, 150 kalori)

1 Porsiyon Salata (1 protein, 2 yağ, 5 karb, 50 ?? kalori)

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağı (120 kalori, 13 yağ)

2 Mandalina (130 kalori, 30 karb, 2 protein)

Toplam: 33 protein, 18 yağ, 35 karb, 450 kalori)

Pre-workout

Yulaf Ezmesi (2 avuç) (10 protein, 4 yağ, 40 carb, 250 kalori)

Yarım Ölçek Whey (10 protein, 50 kalori)

250 ml Süt (6 protein, 6 yağ, 11 karb, 125 kalori)

Yarım Muz (10 karb, 70 kalori)

1 Kaşık Fıstık Ezmesi (3 protein 3 karb 4 yağ 70 kalori)

Toplam: 30 protein, 15 yağ, 60 karb, 600 kalori)

Post Workout

100 Gram Tavuk Göğüs (30 protein, 3 yağ, 150 kalori)

100 gr Buğday Makarnası / Siyah Pirinç (65 karb, 10 protein, 5 yağ, 350 kalori)

1 Porsiyon Salata (1 protein, 2 yağ, 5 karb, 50 kalori)

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağı (120 kalori, 13 yağ)

2 Mandalina (130 kalori, 30 karb, 2 protein)

Toplam: 45 protein, 23 yağ, 100 karb, 750 kalori)

Uyumadan Önce

150 ml Süt (5 protein, 5 yağ, 10 karb, 110 kalori)

1 Scoop Protein Tozu (25 protein, 110 kalori, 2 karb)

1 Yumurta (6 protein, 5 yağ, 1 karb, 75 kalori)

Toplam: 36 protein, 10 yağ, 13 karb, 300 kalori)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...