Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

@Dynun

spor ne yaptığın ne kadar yaptığın hangi saatte yaptığın, ne yediğin ne kadar yediğin ne zaman yediğin hepsi önemli.

zayıflamaksa amacın kalori takibi yapmalısın. günde hiç bişey yapmayan oturan bi insan 2000 kalori harcıyor. sporu açlıktan kırılırken değil ama açken yapmalısınki vucut spor için gerekli enerjiyi yağları parçalayarak sağlasın.

kardiyo yani koşu gibi tempolu ve nabzı yükselten türde sporla yağ yakımını tetiklemelisin. üzerine strength türü egzersizle kalori yakmaya devam etmelisin. internette bulabileceğin fitness programları var bunlar kardiyo ve strength hareketlerini harmanlayıp ideal sporu yapmanı sağlıyor. 

hangi mevsimde yaptığın bile önemli bi değişken spor yaparken. spor yapmaktan zevk al. yani spor yapma amacın zayıflamak değil zevk almak olsun gerisi kendiliğinden gelir.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Pt tutacağım ya benim şartlarıma uygun bi program çıkarmalı. Ben beceremiyorum kendi kendime abi. Çok zor bu iş ya.

@tiLi abi sen istanbula gelirsen sana sözümü unutmadım. Yemeğe çıkaracağım seni de asda. Date gibi düşünme dar boxer giy.

Akhlaur tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim dediklerimden sonra zor diyorsan zor bişeyi yok abi. yap sporunu yediğine dikkat et. ağırlık çalışcaksan heryerde var zaten beginnerdan advanced a program. fitness yapcaksan https://www.fitnessblender.com/. yediğine dikkat etmek yaktığından az ama vucudu güçsüz bırakıp çökertmeyecek seviyede yemek. onuda hesaplayarak deneye yanıla kendin bulacaksın.

Sosyal ağlarda paylaş

gencler napionuz?

ben yine spora basladim, micro makro ❤️❤️❤️❤️ koyuyorum afederdiniz, 5gr fazla carb almiom 3gr az protein almiyorum.

Bu sefer de kaslarda gelisim olmazsa ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ boyle askin izdirabini diyip anabolik sterioidlere basliyacam.

Saygilar

Silphatos tarafından düzenlendi
küfürlü yazma lan
Sosyal ağlarda paylaş

On 30.10.2019 at 18:17, Akhlaur dedi ki:

Pt tutacağım ya benim şartlarıma uygun bi program çıkarmalı. Ben beceremiyorum kendi kendime abi. Çok zor bu iş ya.

@tiLi abi sen istanbula gelirsen sana sözümü unutmadım. Yemeğe çıkaracağım seni de asda. Date gibi düşünme dar boxer giy.

abi ben unutmuşum ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.10.2019 at 11:19, deadwoll dedi ki:

Ya esas bel fıtığıyla spor nasıl gidiyor onu de bana. Yürüyüş yapsam dahi ertesi gün belim sızlıyor. Geçen sene şubattan beri sporun s'sini yapamıyorum. Bir ara ip atlıyım dedim, o bile ağrıtıyor.

İşin trajikomik tarafı 191 - 82 kg'ydim fıtık olduğumda, şimdi 78 - 79 bandında gidip geliyorum. Felaket mutsuzum vücudumdan, 50 yaşındaki amcalar nefes nefese kalıyorum, anında yoruluyorum, oturup kalkarken belim, bacaklarım falan ağrıyor.

İstanbul'da olsam personal trainer'a parası neyse verip çalışacağım ama burada parayla rezil olunuyor ancak. Trainer'ı geçtim, düzgün salon yok ?

şu kısa özeti bi oku https://www.dropbox.com/s/jdup2eo05u0ymcg/Low Back Pain.pdf?dl=0

sonra podcast dinleme zamanın varsa şu podcasti bi dinle "Barbell Medicine Pain and Rehab Podcast #3: Low Back Pain"

yavaş yavaş eğitimlere başlayalım. bel ağrısı konusunda bütün dünya geri kalmış durumda türkiye ÇOK geri haliyle. doktora gittin emar çektiler bel fıtığın var boku yedin dediler. seni bi güzel noceboladılar, daha kötü ettiler

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, tiLi dedi ki:

şu kısa özeti bi oku https://www.dropbox.com/s/jdup2eo05u0ymcg/Low Back Pain.pdf?dl=0

sonra podcast dinleme zamanın varsa şu podcasti bi dinle "Barbell Medicine Pain and Rehab Podcast #3: Low Back Pain"

yavaş yavaş eğitimlere başlayalım. bel ağrısı konusunda bütün dünya geri kalmış durumda türkiye ÇOK geri haliyle. doktora gittin emar çektiler bel fıtığın var boku yedin dediler. seni bi güzel noceboladılar, daha kötü ettiler

@Jaegerjaquez  barbell cumhuriyeti reisinden izin aldın mı bu belgeyi yayınlarken.

Sosyal ağlarda paylaş

On 1.11.2019 at 10:23, tiLi dedi ki:

Abi pdf'i okudum da podcast'i hala dinleyemedim. Aslında bendeki bel ağrısı 10 seneden fazladır var ama sürekli spor yaptığımdan çok zorladığım dönemler haricinde sorun yaşamıyordum. Hatta 3 sene önce falan ilk fıtık olduğumda mistik yöntemlerle tedavi etmişti hacı amcanın teki beni. Adam ağrıyan yerime dokundu ve bütün ağrılarım geçti bir anda. Ben de spora geri döndüydüm sdfj

Ama bu son sefer acıdan aklım gitti yani, iki haftadan fazla hareket ederken ağlatacak kadar ağrı oluyordu. Fıtıkla beraber kas da yırtılmış çünkü. Bu olayın üzerine tüm cesaretimi yitirdim ne yalan söyliyim. Doktor da ağırlık kaldırmayacaksın artık diyince evdeki tesisatı garaja kaldırdım direk :<

Şimdi nereden başlayacağımı nasıl çalışacağımı hiç bilmiyorum. 

Edit: Ha bir de bende direk röntgenden görünen fıtık vardı, omurların arasından fırlamış, sıkışmış araya. Hareket edemiyordum hastaneye gittiğimde.

deadwoll tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Tam vücut geliştirme sayılmaz da, buradakiler daha bilgilidir diye sorayım dedim. starvation response ve body set weight hakkında düşünceleriniz ne? Evet var diyen de yok yalan o diyen de çok yazı var nette. Doğru yanlış vb konusunda bir kesin kaynak bir şey var mı?

Özetle;

starvation response: günlük kalori miktarını bazalın altına indirirsen vücut kas yakmaya ve yağ depolamaya başlıyor. O yüzden alınan kaloriyi bazal ile günlük tüketim arasında tutmak ve bazalın altına asla indirmemek lazım.

body set weight: vücudun sabit bir "olması gereken ağırlık settingi" var, bu uzun vadede değişiyor. Bu yüzden hızlı kilo versen de vücut yeni set noktasına adapte olamadığı için ilk fırsatta kilo alıp kendi normaline dönmek istiyor (o yüzden çok yavaş kilo vermek, kilo verdikten sonra da diyet ve sporu yavaş yavaş azaltarak bırakmak gerekiyor)

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...